• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z wczytaniem pliku txt.

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
380 wizyt
pytanie zadane 17 września 2020 w C i C++ przez regge03 Nowicjusz (130 p.)
edycja 19 września 2020 przez regge03

Witam, zmagam się z drobnym, lecz dość istotnym problemem.

Uczę się programować z pomocą filmów Pana Zelenta. Jestem obecnie na odcinku 7, a więc próbuje stworzyć quiz dzięki dołączonemu do filmu plikowi tekstowemu. Jednak nie wczytuje się on poprawnie.

Na początku myślałam, że to wina mojego kodu, ale niestety nawet jeśli użyje kodu Pana Zelenta, problem się powtarza.

Po naciśnięciu F9 program się uruchamia i wyświetla się pytanie wraz z czterema możliwymi odpowiedziami oraz prośba o wybranie jednej z nich. Kiedy dokona się już wyboru, program informuje czy odpowiedz podana przez użytkownika jest poprawna czy tez nie. Nie ważne jaka sytuacja nastąpi, następne pytania nie są jakby pobierane z notatki(?). Pojawia się tylko A., B., C., D. które są wywoływne przez cout<<"A. ", jednak informacje które zawiera plik tekstowy nie są już pokazywane. Nie wyświetla się, wiec, ani kolejne pytanie, ani możliwe odpowiedzi. Dodatkowo nie ważne jaka odpowiedz się wybierze, program zawsze uważna ją za bledną.

Używam code blocks na windowsie 8.1 i nie wiem, czy jet to wina mojego systemu czy możne samego code blocksa. Dodam też, że próbowałam tworzyć nowe pliki tekstowe, przekopiowywać treść z tego poprzedniego, a nawet pisać ja samemu, ale efekt zawsze jest taki sam. Czy wie ktoś z czego to może wynikać i potrafi mi to w miarę prosto wytłumaczyć? Tak jak napisałam na górze, dopiero się uczę :)

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 17 września 2020 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Rozumiem że plik nie jest widoczny. Na 99% twój problem dotyczy tego że program exe nie widzi twojego pliku txt.
komentarz 19 września 2020 przez regge03 Nowicjusz (130 p.)
Program otwiera się tak dziwnie jak na zdjęciu powyżej
0 głosów
odpowiedź 17 września 2020 przez Whiskey_Taster Pasjonat (15,610 p.)
A podajesz całą ścieżkę do pliku, jeśli nie znajduje się on w tym samym folderze, co Twój program? Dobrze by było, gdybyś zamieścił tu kod oraz napisał, czy plik .txt znajduje się w folderze z programem.
komentarz 19 września 2020 przez regge03 Nowicjusz (130 p.)
Plik znajduje się w tym samy folderze co projekt. Co do kodu to jest małe prawdopodobieństwo, aby był błędny. Ten sam problem mam nawet gdy użyje kodu Pana Zelenta, a tam raczej błędów być nie powinno, zwłaszcza ze Jemu na odcinku wszystko się otwierało poprawnie
0 głosów
odpowiedź 10 maja 2021 przez infomagik Użytkownik (600 p.)
Czy udało się rozwiązać problem? Borykam się chyba z tym samym

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 632 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2019 w C i C++ przez Hardwell Dyskutant (8,960 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 308 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2020 w C i C++ przez razorv17 Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 99 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2020 w Java przez sobussss Początkujący (350 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...