• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia - laptop czy tablet

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,338 wizyt
pytanie zadane 17 września 2020 w Sprzęt komputerowy przez Janko Początkujący (420 p.)
Co okaże się lepszym wyborem na studia matematyczne? Mam już PC w domu, ale szukam czegoś mobilnego do robienia notatek, a przy okazji do oglądania filmów, czytania itd.

Myślałem o najnowszym Ipadzie Air z Apple Pencil albo o jakimś laptopie w podobnej cenie i nie wiem, które urządzenie sprawdzi się lepiej w tej sytuacji

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 17 września 2020 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Po co Ci tablet? Bierz lapka. Na matmie możesz np. potrzebować sprawdzić czy twój pomysł działa i w takich przypadkach napisanie na szybko skryptu który to policzy może być bardzo przydatne.

Tablet to duży telefon bez funkcji dzwonienia.
komentarz 17 września 2020 przez Janko Początkujący (420 p.)
O ipadzie z ołówkiem myślałem głównie dlatego, że wydaje się przydatny do rozwiązywania różnych zadań jak to w normalnym zeszycie, a poza tym lubię sobie czasami porysować, mimo że raczej nie mam to tego talentu. Miałbym też coś do okazyjnego grania i czytania pdfów w łóżku
komentarz 17 września 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

@jankustosz1,

Po co Ci tablet? Bierz lapka. Na matmie możesz np. potrzebować sprawdzić czy twój pomysł działa i w takich przypadkach napisanie na szybko skryptu który to policzy może być bardzo przydatne.

To jest tak abstrakcyjny przykład, że chyba nigdy się nie zdarzył na polskiej uczelni. Abstrahując od istnienia czegoś takiego jak Wolfram.

komentarz 17 września 2020 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
@tkz Możliwe że masz rację. Ale still funkcjonalność laptopa jest znacznie większa niż tableta.

Nie wiem czy możliwość rysowania na tablecie jest tak bardzo worth jego ceny. Może pierwsze pójdź do sklepu, porysuj sobie i jak emocje spadną zdecyduj czy warto. Może i w twoim przypadku to będzie bardzo przydatna funkcjonalność, ale wątpię w to
+1 głos
odpowiedź 22 września 2020 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

Zdecydowanie wybrałbym laptop, mniejszy około 13-14 cali, jest zdecydowanie wydajniejszy.

Jeżeli chodzi o nowe sprzęty ranking laptopów 2020

0 głosów
odpowiedź 17 września 2020 przez VBService Ekspert (253,100 p.)
edycja 17 września 2020 przez VBService

Laptopy w wersji slim, funkcjonalność komputera, lekkość tableta.  wink
Mój Lenovo (8-12h, stand by 4-5 dni) na jednym ładowaniu daje radę np.: laptop Lenovo slim , Lenovo IdeaPad , ASUS Vivobook , Huawei MateBook

 

0 głosów
odpowiedź 22 września 2020 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Jeśli masz już PC w domu to wziął bym tablet. Tak naprawdę obecnie na rynku tabletów jedyny słuszny wybór to Ipad. Android nie jest systemem idealnym, wiem że samsung i huawei próbują go przystosować do warunków tabletu. Jednak to dalej jest smartfon z większym ekranem. Sam mam Ipada, jestem bardzo zadowolony. Robię notatki, są świetne aplikacje do tego dla IpadOS. Jeśli to jest kierunek matematyka to brał bym bez wahania tablet. Zrobisz notatki, rozwiążesz równanie. Lekki smukły, ipad air jest podobnej wielkości co zeszyt B5. Polecam ci również zakup foli imitującej swoją strukturą kartkę papieru. Daje ona ochronę ekranu, jednocześnie rysik nie ślizga się. Piszę się naprawdę podobnie jak na zwykłej kartce. Jeśli lubisz rysować to dostępny jest dla Ipad'ów świetny program Procreate. Jeśli chciałbyś uruchomić jakiś skrypt nic nie stoi na przeszkodzie byś to zrobił online.
–1 głos
odpowiedź 17 września 2020 przez Encet Początkujący (430 p.)
Why not both?

Sprawdź to cacko jak dla mie bomba, kozesz też popatrzeć inne z tej strony. Sprawdzona

https://amso.pl/product-pol-107067-Laptop-2w1-HP-Elite-X2-1013-G3-Intel-i5-8250U-16GB-256GB-SSD-3000x2000-Klasa-A.html

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 160 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2018 w Sprzęt komputerowy przez Midgard Początkujący (390 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 328 wizyt
pytanie zadane 2 października 2022 w Urządzenia mobilne przez KitKetPolska Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 549 wizyt
pytanie zadane 21 września 2023 w Sprzęt komputerowy przez sikora157 Nowicjusz (160 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...