• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tworzenie kółka z 'awataru' użytkownika i nie tylko w Node.js

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
531 wizyt
pytanie zadane 16 września 2020 w JavaScript przez Chlipchlip Użytkownik (850 p.)

Witam. Mam do państwa pytanie, iż nie wiem dokładnie jak stworzyć z "awataru" użytkownika kółko "message.author.displayAvatarURL" - w pierwszej kolejności w module Canvas. Następnie bym chciał żeby awatar wyznaczonej osoby "member.displayAvatarURL" (przez autora wiadomości) był "pod tłem". Chodzi mi tutaj dokładniej o kanał alfa. Nie wiem jak to dokładniej wytłumaczyć. W canvas-constructor'ze była to funkcja resetTransformation

 

const canvas = Canvas.createCanvas(600, 873);
const ctx = canvas.getContext("2d");

const background = await Canvas.loadImage("./a/b/crush.png");
ctx.drawImage(background, 0, 0, canvas.width, canvas.height);


const msgauthorAvatar = await Canvas.loadImage(message.author.displayAvatarURL(ImageURLOptions));
ctx.drawImage(msgauthorAvatar, 407, 44, 131, 131); // z tego koło

const mentionAvatar = await Canvas.loadImage(member.displayAvatarURL(ImageURLOptions));
ctx.drawImage(mentionAvatar, 109, 454, 417, 417); // resetTransformation()
    

const attachment = new Discord.MessageAttachment(canvas.toBuffer(), "cos.png");
message.channel.send(attachment);

 

komentarz 17 września 2020 przez Chlipchlip Użytkownik (850 p.)
Odświezam... Nadal oczekuje pomocy.
komentarz 20 września 2020 przez Chlipchlip Użytkownik (850 p.)
Z jedna rzecza juz sobie poradzilem. Ostatecznym moim pytaniem jest: "jak z awataru usera zrobic kolko?"
komentarz 20 września 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Za pomocą css możesz to zrobić. Wystarczy zaokrąglić rogi na 100%. A zdjęcie musi być kwadratowe.
komentarz 21 września 2020 przez Chlipchlip Użytkownik (850 p.)
CSS do apki w Node.js'ie? Pierwsze słyszę...
komentarz 21 września 2020 przez VBService Ekspert (253,340 p.)
edycja 21 września 2020 przez VBService

CSS do apki w Node.js'ie? Pierwsze słyszę...

Nie będę się upierał, czy masz rację, czy nie, ale ... chyba można ... wink
works with css in node.js

canvas arc() Method
Building a User Avatar Component With Node.js ...
CircleAvatar class - material library - Dart API (Flutter)

komentarz 21 września 2020 przez Chlipchlip Użytkownik (850 p.)
Spoko. Sam nie mam pojęcia, więc...

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 września 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
wybrane 21 września 2020 przez Chlipchlip
 
Najlepsza

Do zaokrąglania elementu na canvas'ie można użyć metody arc.

Swoją drogą: w czym uruchamiasz swoją aplikację - co ją renderuje?

komentarz 21 września 2020 przez Chlipchlip Użytkownik (850 p.)
Witam. Tyle to ja wiem. Gorzej z zastosowaniem tego (: Swoją aplikacje uruchamiam za pomocą polecenia "node .". To akurat rzeczywiste jest. Natomiast zdarzenia są wywoływane przez API Discorda. Użytkownik -> Serwer (Apka w n.js) -> Serwer API oprogramowania Discord -> Użytkownik Wieczorem wyślę swój pełny skrypt. Pozdrawiam.
komentarz 21 września 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Tyle to ja wiem. Gorzej z zastosowaniem tego

Skoro wiesz o metodzie arc, to co sprawiło problem w jej użyciu?

Nie zauważyłem, że piszesz apkę pod API Discorda. W dokumentacji jest przykład jak zaokrąglić avatar wspomnianą metodą archttps://discordjs.guide/popular-topics/canvas.html#manipulating-images

(przewiń do fragmentu "let's turn the avatar into a circle to improve the overall style of the image.")

komentarz 21 września 2020 przez Chlipchlip Użytkownik (850 p.)
Generanie jak to (miej więcej) zastosować to wiem. Chcę "połączyć" 2 awatary użytkownilów do tła. Dopiero jak usunę skrypt do tła, koło faktycznie robi się z pierwszego awataru. Serio, trudno jest to wytłumaczyć tym bardziej jak się nie ma czasu.
komentarz 21 września 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Szczerze, to nie za bardzo rozumiem problem (łatwiej by było pomóc, gdybyś udostępnił demo kodu, najlepiej zintegrowane z Discordem). Ale, jeśli Canvas API do stylowania Ci nie wystarcza, to próbuj wstrzyknąć własny kod CSS do apki Discorda.

https://www.google.com/search?q=discord+api+inject+css&oq=discord+api+inject+css&aqs=chrome..69i57j69i59.1448j0j1&sourceid=chrome&ie=UTF-8

https://stackoverflow.com/a/43240450/4983840
komentarz 21 września 2020 przez Chlipchlip Użytkownik (850 p.)
Łooo panie, nie mam zamiaru się z tym bawić. Za bardzo leniwy jestem :D

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 492 wizyt
pytanie zadane 14 października 2018 w JavaScript przez Grzegorz :> Dyskutant (8,050 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 73 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...