• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Struktura folderów w IntelJIdea, Java

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
209 wizyt
pytanie zadane 16 września 2020 w Java przez Jonasz Nowicjusz (230 p.)
Witam. Nie wiem co się stało ale nie mogę odpalić  metody main. Jak podaje ścieżke to podświetla sie na czerwono. Dodatkowo wszystkie moje klasy, interfejsy itd zmieniły swoje ikonki na zwykłe ikonki file z literą j.

Oprócz tego folder z java był niebieski, a teraz jest szary. Proszę o pomoc.
komentarz 16 września 2020 przez fisherek Początkujący (340 p.)
1. gdy tworzysz nowy projekt to ten problem też występuje?

2. pokaż okno run/debug configuration (Run -> Edit Configuration)

3. w jaki sposób próbujesz odpalić metodę main i jaki jest tego efekt, jakimiś błedami sypie w konsoli?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 września 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Ustawić musisz Jave-SDK w środowisku, bo nie rozpoznaje plików.
Wejdź do Setting- Modules i sprawdź czy masz podpiętą jave

https://www.jetbrains.com/help/idea/sdk.html#change-project-sdk

Jeśli intelij widzi jave, to problem może być dla samego modułu projektu potem w Modules powinieneś sprawdzić czy jest Java, jeśli jest oznaczyc pliki które mają być źródłem, a które nie
tutaj informacje o tym https://www.jetbrains.com/help/idea/content-roots.html
komentarz 17 września 2020 przez Jonasz Nowicjusz (230 p.)
Jakimś dziwnym przypadkiem usuneła mi się zawartość biblioteki i musiałem dodać nową. Już wszystko działa. Zastanawiam sie tylko jak do tego doszło? Chce wyciągnąć wnioski na przyszłość żeby dana sytuacja już sie nie powtórzyła
komentarz 17 września 2020 przez Jonasz Nowicjusz (230 p.)
przywrócone 17 września 2020 przez Jonasz

@Wiciorny,
 Jest jeszcze jeden problem, nie mam żadnego folderu na niebiesko (sources), kiedy klikam na folder, opcja "mark directory as" jest zablokowana

1
komentarz 17 września 2020 przez Jonasz Nowicjusz (230 p.)
Dobra, problem rozwiązany, udało mi sie
komentarz 17 września 2020 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Czasami jak IDEA odwala z project view to można usunąć .idea/ folder, ale trzeba się liczyć z usunięciem konfiguracji dla projektu.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 550 wizyt
pytanie zadane 8 września 2020 w HTML i CSS przez nielot Obywatel (1,270 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 1,021 wizyt
–1 głos
2 odpowiedzi 376 wizyt
pytanie zadane 19 marca 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Niepokonana7999 Bywalec (2,250 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...