• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak dodać zdjęcie do bazy danych ?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,961 wizyt
pytanie zadane 14 września 2020 w SQL, bazy danych przez mat19 Obywatel (1,580 p.)

Tworzę CMS w php i chcę dodać zdjęcie do bazy danych, ale nie wiem czemu ale nie dodaje. Tylko przy nie których zdjęciach pojawiają się jakieś liczby. Przy rejestracji dodaje zdjęcie do bazy danych prawidłowo, a tutaj kod jest praktycznie taki sam i jest jakiś problem. Mam nadzieję że ktoś pokażę mi gdzie jest błąd bo nie mogę go znaleść.

<?php 

require_once('database.php');

class dodawanie extends database
{
	private $errors ='';
	private $img;

 public function get_image()
 {
	 return $this->img;
 }
 
  public function set_image($img)
 {
	 $this->img = $img;
 }
 public function insert()
 {
	 $field1 = $this->get_title();
	 $field2 = $this->get_content();
	 $field3 = $this->get_image();
	 $field4 = date('Y-m-d H:i:s');
	 
	 
	 if(empty($this->errors))
	 {
	 $sql = "INSERT INTO wiadomosci(`tytul`, `news`, `zdjecie`, `data_dodania`) VALUES('".$field1."', '".$field2."', '".$field3."', '".$field4."')";
	 
	 $result = $this->connect()->query($sql);
		
	 }
 }


if(isset($_POST['submit']))
{
    $add = new dodawanie();
   $fault3 = $add->set_image($_POST['avatar']);
   echo $abc3 = $add->get_image();
   $inser = $add->insert();

 

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 15 września 2020 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
Z tego co wiem, standardowo w ogóle się zdjęcia nie zapisuje do bazy. Zamiast tego, plik się zapisuje w jakimś wspólnym miejscu, a w bazie zapisuje tylko nazwę/ścieżkę do pliku.
0 głosów
odpowiedź 15 września 2020 przez senpai desu Mądrala (5,720 p.)
edycja 15 września 2020 przez senpai desu
Kod zapisywania wygląda normalnie , sprawdziłeś czy na pewno set_image($img) dostaje poprawną zmienną $img, czy to na pewno jest string, wklej dane z kolumny z bazy gdzie zapisujesz tą wartość co to za liczby?
–2 głosów
odpowiedź 14 września 2020 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
mozesz uzyc np svg - i zapisywac kod do bazy. Zalezy co do czego, zapisywanie XMB zdjecia w bazie to raczej kiepski pomysl - lepiej chyba wrzucic tam tylko odnosnik, ew. cos malego.
–3 głosów
odpowiedź 14 września 2020 przez Igorek Mądrala (6,290 p.)
jak chcesz trzymać zdjecia to nie w bazie danych tylko w ftp, w bazie możesz mieć np. sciezki do tych zdjec w ftp
komentarz 14 września 2020 przez mat19 Obywatel (1,580 p.)
wiem, właśnie nie dodaje ścieżek do bazy danych
komentarz 14 września 2020 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Nie potrzebujesz FTP, aby trzymać pliki na dysku. wink

komentarz 14 września 2020 przez Igorek Mądrala (6,290 p.)
no może na serwerze

ale chodzi mi że nie w bazie danych

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 368 wizyt
pytanie zadane 22 marca 2017 w SQL, bazy danych przez Mateusz Patalan Bywalec (2,140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 418 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 675 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2017 w SQL, bazy danych przez MrSanten Nowicjusz (120 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...