• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

sfml na visual studio code

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,279 wizyt
pytanie zadane 14 września 2020 w C i C++ przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
Witam, próbuję zainstalować w visual studio code sfmla i nie mam pojęcia jak to zrobić.
1
komentarz 15 września 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
VSC to edytor, więc trudno mówić o dodawaniu jakiejś biblioteki. Powiedz, jak kompilujesz projekt, jakiego build systemu używasz.

PS. system też możesz podać.
komentarz 15 września 2020 przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
Ok, a więc mój system to linux ubuntu, projekt kompiluje przez wciśnięcie f5 (serio, pierwszy raz programuję w vs code i nawet nie wiem gdzie są ustawienia kompilatora) a build system to pierwsze słyszę. To dodanie biblioteki to takie uproszczenie.
komentarz 15 września 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Zasadniczo VSC jest edytorem programistycznym, więc tam nie ma ustawień kompilatora. U mnie F5 powoduje za pierwszym razem wygenerowanie konfigu dla debuggera (dla C++), za drugim - jego włączenie.

Coś nie wierzę, że samo Ci się skonfigurowało, by na F5 dochodziło do kompilacji i uruchomienia aplikacji. Musiałeś coś tam ustawiać. Zobacz, czy nie masz w pliku launch.json wywołania kompilatora g++. Jeśli masz, to zapewne kompilujesz bez build systemu (zainteresuj się CMake).

Jeśli masz poprawnie zainstalowaną bibliotekę SFML, wtedy powinno wystarczyć dodanie $(pkg-config --cflags --libs sfml-all) lub -lsfml-graphics -lsfml-window -lsfml-system do parametrów g++.

komentarz 17 września 2020 przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
Skrót f5 znalazłem od razu po zainstalowaniu vsc gdy wszedłem do zakładki run i znalazłem opcję "Start Debugging    f5", więc pewnie moja niewiedza w zakresie wszystkiego co związane z kompilatorami, debuggerami itp. spowodowała, że używam tego jako przycisk do kompilowania i uruchamiania programu.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 16 września 2020 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
wybrane 17 września 2020 przez KumberTwo
 
Najlepsza
Visual Studio Code to nie jest żadne IDE lecz edytor programistyczny jak Atom, Notepade ++. Jeśli programujesz na Linuxie to możesz nie bawić sie w konfigurację z VS Code i skorzystać z tego linku.

https://www.sfml-dev.org/tutorials/2.5/start-linux.php

Będziesz budował swój kod za pomocą programu make.

Polecam ci również ten film:

https://www.youtube.com/watch?v=M3zYZTdlqyg
komentarz 17 września 2020 przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)

Dzięki. Program już potrafię skompilować i uruchomić komendami:

g++ -c main.cpp
g++ main.o -o sfml-app -lsfml-graphics -lsfml-window -lsfml-system
./sfml-app

Zakładając, że nie ma jeszcze tych plików (sfml-app) i program nie jest skompilowany. Zastanawiam się, czy da się tak skonfigurować vsc, żeby można było wywoływać komendę ./sfml-app pod jakąś funkcją/przyciskiem?

1
komentarz 17 września 2020 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Z tego co widzę to da się to zrobić.

Zerknij na to:

https://code.visualstudio.com/docs/cpp/config-linux

Jak sobie skonfigurujesz tak jak tam jest opisane. Musisz mieć te dwa pliki task.json oraz launch.json. To właśnie w tych plikach jest klucz (json to format klucz wartość, poczytaj o tym) args i tam wpisujesz poprawną konfigurację.
1
komentarz 17 września 2020 przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
Dzięki, popróbuję.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 896 wizyt
pytanie zadane 16 września 2017 w C i C++ przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 102 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,070 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...