• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programowanie na IPad OS

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,029 wizyt
pytanie zadane 12 września 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Drożdżówka Obywatel (1,870 p.)
Witam!

Od kilku miesięcy nurtuje mnie pewno pytanie, brzmi ono "Czy jest jakiś sposób na prograowanie na IPad OS?"

Myślę nad kupieniem IPada jako narzędzia do programowania, ale nie wiem czy będzie dało się na nim robić takie rzeczy jak:

-Programowanie w C++

-Tworzenie stron WWW, używając HTML 5, CSS i PHP

-Tworzenie aplikacji na Androida i IOS

-Odpalanie programów konsolowych

Proszę o postawienie w odpowiedzi "X" przy podpunktach, które opisują zadania, które są niewykonalne na IPad OS i "V" przy rzeczach wykonalnych

Z góry dziękuję za pomoc :D
1
komentarz 13 września 2020 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Warto pamiętać o braku najpopularniejszych IDE, przez co będziesz zmuszony korzystać z jakiś często niedorobionych zamienników co znacznie zmniejsza produktywność i przyjemność z programowania w porównaniu do komputera.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 12 września 2020 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
Oczywiście, że się da, ale ważniejszym pytaniem jest czy będzie to dla Ciebie wygodne. Programować w C++ się da, możesz normalnie w edytorze tekstu napisać program, tak samo z tworzeniem stron oraz aplikacji na Android'a i iOS'a. Mniej wygodnie może być z samym testowaniem ich na bieżąco. Odnośnie odpalania programów konsolowych to nie jestem pewien jak to wygląda na iOS'ie, ale na Android'zie jest np. Termux i można spokojnie skompilować program napisany w C++ i go uruchomić.
1
komentarz 12 września 2020 przez Drożdżówka Obywatel (1,870 p.)
A jak wygląda testowanie aplikacji na IPadzie?

Masz jakieś linki do odpowiednich aplikacj?
1
komentarz 12 września 2020 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
Odnośnie testowania aplikacji pisanych na iOS to mógłbyś je uruchamiać na iPad'zie. Jeżeli chodzi o takie pisane na Android'a to nie wiem czy istnieje emulator Android'a na iOS'a, więc z tym może być problem.
1
komentarz 13 września 2020 przez Drożdżówka Obywatel (1,870 p.)
Ale jak odpalić te aplikacje? Znasz jakieś kompilatory na IPad OS?
1
komentarz 13 września 2020 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
Nie znam żadnych i nawet nie jestem pewien czy są. Tak jak pisałem wcześniej, programować się da, ale przyjemne to nie będzie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 312 wizyt
pytanie zadane 1 kwietnia 2020 w Urządzenia mobilne przez gmcode Gaduła (3,120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 2,762 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 998 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2020 w Urządzenia mobilne przez Ferrow Początkujący (360 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...