• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Elementy dynamiczne, usuwanie w Jquery

Object Storage Arubacloud
+1 głos
261 wizyt
pytanie zadane 10 września 2020 w JavaScript przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)

Cześć zastanawiam się nad pewną implementacją problemu. 
Ładuje sobie listę elmentów  dynamicznie w funkcji  dla przykładu dodaje ( append ) elementy do istniejącego diva jak poniżej 

 

<h2>Greetings</h2>
<div class="container">
  <div class="inner">Hello</div>
  <div class="append">Goodbye</div>
</div>


do diva clasy append, dodaje za pomocą funkcji dynamicznie elementy ( ładowane zależności od ilości na liście dajmy na to od 3- 10 możliwości ), elementy są pakowane w taki sposób. 
 

<div class="element">
  <a> link tag jakis </a>
</div>

i w czym u mnie jest problem, chodzi o to że w momencie kiedy kliknę link- usunąc się powinien cały element i tak się dzieje, jednak po usunięciu wszystkich kontenerów "element" pozostaje mi jeden div ostatni 

 <div class="append">Goodbye</div>

którego też chcę usunąć, jak można to zrobić dynamicznie? Co mam na mysli kiedy próbuje wprowadzić warunek, że jeśli element wewnętrzny posiada rodzica klasy append to wtedy usuwam append, ale to nie działa- ilosć dzieci dla rodzica non stop ma tę samą wartość tak jakby stan elementów mimo usuwania ze strony  funkcją remove się nie zmieniał? 

Z góry dzięki za pomyśl ( w przykładach pominąłem funkcje, etc to tylko ma obrazować problem ) .
Dodam że np funkcja length, czy zliczanie ilości dzieci dla kontenera jest stałe - tak jakby ono nie ulegalo zmianie w zalezności po usuwaniu, czyli jeśli na początku z listy do diva wpadną 3 elementy, mimo ich usuwania stan "dzieci" dalej pokazywał 3, istnieje możwliwość odświeżenia zawartości np? bez przeładowania strony o ile np pliki js nie są w tym samym pliku ?  Czy nie tędy droga 

komentarz 10 września 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Problem może tkwić w operowaniu na statycznej liście elementów. Ale strzelam, bo nie widzę kodu.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 września 2020 przez VBService Ekspert (253,120 p.)
edycja 11 września 2020 przez VBService

A próbowałeś z takim zapisem? .hasChildNodes() i .childElementCount

  if (element.hasChildNodes()) {
    if (element.childElementCount > 0) {
      element.removeChild(element.lastElementChild);
    }
  }

 CodePen 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 660 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 354 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2019 w C i C++ przez A$AP_Becari Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 278 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,941 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...