• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

galeria obrazów - które rozwiązanie lepsze?

0 głosów
279 wizyt
pytanie zadane 9 września 2020 w HTML i CSS przez Bartek12 Mądrala (5,510 p.)

Chce napisać aplikację galerii obrazów z funkcjami:

- logowanie

- dodawanie nowych obrazów i kategorii ( dla zalogowanych użytkowników )

- tworzenie wydarzeń na stronie ( dla zalogowanych )

- obrazy są pobierane z bazy danych

Chciałbym wiedzieć które sposób jest lepszy:

a) Użycie normalnego html, css oraz php pobierającego dane z bazy danych

b) użycie React i itd...

 

Boje się, że React skomplikuje kod i będę musiał pisać masę komponentów. W zastosowaniu a użycie prostego html, php wydaje się bardzo łatwe. Ale nie jestem tego pewien...

Proszę o uzasadnienie wyboru.

komentarz 10 września 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)

dlaczego nie ma tutaj tej opcji ?

c) gatsby.js 

komentarz 10 września 2020 przez Bartek12 Mądrala (5,510 p.)
ni wiem o co ci chodzi? Opcje są 2 bo takie znam i chciałbym użyć jednej z nich

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 9 września 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,170 p.)
wybrane 10 września 2020 przez Bartek12
 
Najlepsza

Dostałeś odpowiedzi w Twoim poprzednim pytaniu - jeśli Twoja apka ogranicza się do statycznej strony z prostą galerią, to pchanie do tego Reacta lub podobnych (Angular, Vue itp.) będzie przerostem formy nad treścią. Natomiast jeśli będzie tam więcej rzeczy: logowanie; manipulacja obrazkami, wyszukiwanie, filtrowanie; dynamiczne pobieranie danych; eventy; obsługa stanu danych - czyli mocno JS-owe ficzery, to użycie Reacta ułatwi pracę.

Tylko miej na uwadze, że jeśli nie miałeś do czynienia z daną technologią, to do czasu tworzenia projektu dolicz zapoznanie z narzędziem. Niewykluczone, że ten czas zwróci Ci się (w pozytywnym znaczeniu), jeśli apka będzie w przyszłości dalej rozwijana. Jednak początek może być trudniejszy niż stworzenie statycznej strony, do czego mogłeś być dotychczas przyzwyczajony.

Boje się, że React skomplikuje kod i będę musiał pisać masę komponentów

Akurat rozsądne używanie komponentów ułatwia późniejszy rozwój i utrzymanie aplikacji (i to nie tyczy się tylko Reacta), ponieważ dzielisz ją na (często) reużywalne części, które odpowiadają za konkretne funkcjonalności/widoki - co też ułatwia testy. W przypadku Reacta (czy innej podobnej technologii) też możesz napisać wszystko w jednym pliku, ale to nie będzie zgodne z dobrymi praktyki pisania kodu i może odbić się negatywnie w przyszłości.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 238 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2021 w PHP przez wizarddos Nałogowiec (28,110 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 498 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2021 w Sieci komputerowe, internet przez Igorek Mądrala (6,290 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 573 wizyt
pytanie zadane 6 lipca 2022 w C i C++ przez Daaa22 Dyskutant (8,250 p.)

93,741 zapytań

142,677 odpowiedzi

323,294 komentarzy

63,325 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...