• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rekrutacja - Junior developer

Object Storage Arubacloud
0 głosów
319 wizyt
pytanie zadane 9 września 2020 w Offtop przez malybyq Użytkownik (980 p.)
Hej, spotkałem się niedawno z opinia, że niektóre firmy mają teraz po 100-200 cv na 1 miejsce. Ktos sie orientuje jak to jest w rzeczywistosci?
3
komentarz 9 września 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Rób swoje. Rozwijaj się i nie patrz na 200, czy więcej osób. Pamiętaj, że przy rekrutacji bierze się pod uwagę również skille miękkie.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 9 września 2020 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Powiem ci tak mają nawet więcej niż 100 czy 200 kandydatów. Jednak ja bym się tym nie przerażał. Nie mam nic do bootcampów ani studiów. Jednak 95 procent ludzi przychodzi na studia czy bootcamp z przekonaniem pójdę, skończę i będę rozchwytywany. Oczywiście jest to bardzo błędne myślenie. Kolejnym błędem jest myślenie, że bootcam czy studia dadzą mi kompleksową wiedzę. Nie dadzą, programowanie to nie coś co można zakuć zapamiętać i już.

Z punktu widzenia przedsiębiorcy liczy się to byś ty jako pracownik przynosił zysk. Jeśli umiesz, potrafisz się zaprezentować to nie ma problemów byś coś nie znalazł.

Polecam ci poczytać sobie:

https://gynvael.coldwind.pl/?id=337

https://gynvael.coldwind.pl/?id=338
komentarz 10 września 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
gościa bardzo lubię, zresztą bardzo charyzmatyczny
0 głosów
odpowiedź 9 września 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
100-200 :D no chyba więcej, my ostatnio na staż / i lub Junior JavaDeva dostaliśmy 630 aplikacji :), 200 to pewnie kilka lat   temu... a ile do niszczarki leci o stary .
Dlatego teraz bardzo dużo robi AI i wiele filtrów po prostu z automatu odrzuca CV, a nie trafiają one do rąk rekruterów, żeby.
Dodam tylko, że miasto nie największe nienajmniejsze - bo Kraków
komentarz 9 września 2020 przez malybyq Użytkownik (980 p.)
Kurde to się trochę przeraziłem xD Bo aktualnie zaczynam 5 semestr i myślałem nad znalezieniem jakiegoś stażu/praktyk w javie we Wrocławiu
1
komentarz 9 września 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
jeśli masz dużo swoich projektów, długo piszesz w języku,  ogarniasz programowanie, to nie widzę przeszkody... studia nie są ani barierą ani wymogiem więc czy teraz czy po studiach zaczniesz szukać efekt taki sam będzie
komentarz 10 września 2020 przez niezalogowany

@Wiciorny,
 Jak zwykle...potrafi Pan podnieść na Duchu....laugh

komentarz 10 września 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
takie mamy realia, ja wiem że to zależy od firmy etc. ale tutaj nikt nie mówił, że będzie łatwo, że głaskać trzeba, sam byłem w szoku- bo na tyle mnie to ciekawiło jak kilka lat temu szukałem pracy, że wprost zapytałem firmy :D

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 420 wizyt
+1 głos
4 odpowiedzi 906 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,650 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kracjan122 Początkujący (370 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,529 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...