• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Cykliczny problem z internetem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
183 wizyt
pytanie zadane 9 września 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Skaidri Nowicjusz (160 p.)
Witam, od kilku lat zmagam się z bardzo dziwnym problemem. Otóż problem w tym że co jakiś czas (od 1-4 miesięcy) internet zaczyna wariować. A dokładniej w mniej więcej równych odstępach czasu ping podskakuje do około 400ms. Co 1,5-2,5 sekundy z 40ms do 400ms i tak prawie przez cały dzień. 400ms to dosłownie jeden tick ale sprawia że granie w gry sieciowe jest straszne i przy rozmowie na teamspeaku czy discordzie rozmówca zacina się na chwilę.

Teraz rzecz której nie potrafię pojąć do teraz. Problem zawsze występuje przez kilka dni do max 2 tygodni po czym znika bez żadnej mojej ingerencji. Do tego w dzień pojawia się w losowych godzinach, głównie w zaczyna się w południe i kończy pod wieczór. Po tych godzinach wszystko działa normalnie.

Programem winMTR sprawdziłem gdzie na trasie występują te skoki. Tym razem pokazuje że między moim routerem a anteną występuje problem a innym razem problem był już gdzieś dalej ale z tym samym skutkiem. Można by pomyśleć że w takim razie jest coś nie tak z moim routerem lub anteną ale dlaczego "psuje sie" tylko w określonych godzinach co kilka miesięcy?

Dostawca za każdym razem mówi że problem nie leży po jego stronie. Pytałem również kilku znajomych którzy mają ten sam internet i u nich nie ma problemu.
Może wirus? Ale przy wyłączonych wszystkich urządzeniach gdy robie ping test na telefonie przez wifi jest to samo.

Czy ktoś ma jakikolwiek pomysł co może być nie tak?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 9 września 2020 przez Skaidri Nowicjusz (160 p.)
Dodam że na wszystkich komputerach jest to samo, połączenie kablowe.
komentarz 9 września 2020 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
masz może inny router, sprubuj go użyć
komentarz 9 września 2020 przez Skaidri Nowicjusz (160 p.)
Właśnie zresetowałem całkowicie jego ustawienia i pomogło. Tak czy inaczej na przestrzeni tych lat zmieniałem router kilka razy, raz pomaga to raz to. Ostatnio pomógł reset anteny, routera, innym razem nic nie pomogło nawet zmiana routera a teraz reset ustawień pomógł. Nie mam pojęcia o co tu chodzi...
komentarz 9 września 2020 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
może kable są uszkodzone ?
komentarz 9 września 2020 przez Skaidri Nowicjusz (160 p.)
Gdyby tak było to chyba problem występowałby cały czas co nie?
komentarz 10 września 2020 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
może są obkiwane i w jakiś pozycjach dzialaja w innych nie.

ja tak raz mialem
komentarz 10 września 2020 przez Skaidri Nowicjusz (160 p.)
Wtedy ping powinien być niestabilny cały czas? U mnie to wygląda tak jakby coś co ok.2 sekundy wysyłało jakieś pakiety które zamulają internet. Do tego jak wyjaśnić to że rano i w nocy jest wszystko w porządku?
komentarz 11 września 2020 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
To ja nie mam pomysłu, może serio coś po strinie operatora?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 147 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 231 wizyt
pytanie zadane 28 października 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Meridian Obywatel (1,480 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 206 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Duchuu Nowicjusz (220 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,553 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...