• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Requesty do serwera onChange

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
97 wizyt
pytanie zadane 8 września 2020 w JavaScript przez poldeeek Mądrala (5,980 p.)
Chcę napisać pasek wyszukiwania użytkowników w bazie danych. Ma on działać w taki sposób, aby wysyłać request do serwera z każdą zmianą szukanej frazy i aktualizować listę pod spodem. Ogólnie to wiem jak to zrobić, jednak zastanawia mnie czy jest coś na co powinienem zwrócić uwagę w kwestii optymalizacji lub błędów jakie mogą wystąpić, jeśli ktoś na przykład pisze bardzo szybko ? W sensie jest to wysyłanie requesta, odbieranie danych i aktualizacja tablicy wynikowej z każdym wpisanym znakiem i boje się, że coś się może posypać jeśli nie będę tego w jakiś sposób kontrolował.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 8 września 2020 przez niezalogowany
wybrane 8 września 2020 przez poldeeek
 
Najlepsza

To czego szukasz to debounce function

komentarz 8 września 2020 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Nie wiedziałem, że to się tak zwie. Podziękowawszy laugh

komentarz 8 września 2020 przez niezalogowany

To do pary jest jeszcze throttle -> tu jest fajnie wyjaśniona różnica

komentarz 8 września 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Wspomniałbym jeszcze o cache-owaniu responsów, żeby niepotrzebnie nie wysyłać requestów, gdy ktoś wpisze to samo za jakiś czas np. w trakcie jednej sesji (jeśli te dane nie tracą w tym czasie ważności).

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 348 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2019 w JavaScript przez hiper007 Stary wyjadacz (11,270 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 160 wizyt
pytanie zadane 20 grudnia 2018 w JavaScript przez Kondzio Mądrala (5,230 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 205 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...