• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Szkoła programowania - Kodilla czy UCanCode?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
4,923 wizyt
pytanie zadane 8 września 2020 w Python przez al.stawinski Nowicjusz (120 p.)
Cześć, zadaję to pytanie tutaj, ponieważ liczę na opinie ludzi, którzy faktycznie uczestniczyli w kursach. Mam przed sobą dwie oferty z dwóch szkół - Kodilla i UCanCode. Jestem zainteresowany Pythonem. Kodilla oferuje mi kurs za 8,5, a UCanCode za niecałej 6 tysięcy. Nie chcę się kierować tylko ceną, zależy mi przede wszystkim na konkretnym i merytorycznym przygotowaniu, znam już trochę podstawy Pythona, ale chcę mieć jakieś potwierdzenie swoich umiejętności.

P.S. Nie pytam, czy warto iść na kurs, już postanowiłem. Pytanie dotyczy szkół programowania, a pod wszystkimi pytaniami dotyczącymi szkół naczytałem się tylko, że bootcampy są do niczego...
2
komentarz 8 września 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

zależy mi przede wszystkim na konkretnym i merytorycznym przygotowaniu, znam już trochę podstawy Pythona, ale chcę mieć jakieś potwierdzenie swoich umiejętności.

Hmm, jeśli znasz już podstawy Pythona, to może za ułamek ceny kursu stacjonarnego, kup sobie kilka online (np. na Udemy) żeby poszerzyć wiedzę o Pythonie i po prostu rób własne projekty - posiłkując się dokumentacją i Google - nabierając doświadczenia i samodzielności?

1
komentarz 8 września 2020 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)

@al.stawinski, nie bede cie zniechęcał do podjęcia kursu skoro taka jest Twoja decyzja ale wspomnę że jeśli zależy Ci na potwierdzeniu umiejętności (tak jak napisałeś) to są kursy internetowe też z certyfikatami na np. Courserze. Oczywiście Twoje pieniądze Twoje życie.

komentarz 8 września 2020 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

pod wszystkimi pytaniami dotyczącymi szkół naczytałem się tylko, że bootcampy są do niczego...

Uwierz, że to nie jest bez powodu.

Swoją drogą ciekawe, czy jest tu ktoś, kto faktycznie pomoże w wyborze szkoły programowania :)

komentarz 8 września 2020 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
@Noemi jeśli jest tu ktoś kto w takiej szkole pracuje to pewnie będzie polecać, ale tak żeby się nie zorientowano.
komentarz 8 września 2020 przez Dzango111 Użytkownik (660 p.)
Nigdy nie byłem w szkole programowania, ale wydaje mi się, że największy jej walor płynie z możliwości przepytywania i szybkiego dowiadywania się różnych zagadnień od bardziej doświadczonych koderów. W gruncie rzeczy sam wszystko piszesz, a otrzymany certyfikat słabo się liczy na rynku (najważniejsze są projekty umieszczone na Githubie).

"chcę mieć jakieś potwierdzenie swoich umiejętności." Ale co to znaczy, że znasz podstawy? Najlepszym potwierdzeniem są zrobione projekty, a nie certyfikaty. No jak dla mnie to wywalisz kasę w błoto bo kursów w necie jest od groma (pythona jest istne zatrzęsienie).

Możesz sobie popatrzec w innych miejscach https://4programmers.net/Forum/Kariera/317494-bootcamp_kodilla_co_sadzicie?page=1

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 stycznia 2022 przez fil3mon Nowicjusz (140 p.)
Hey, aktualnie robie kurs Kodilli. W przeszlosci programowalem samodzielnie bez sukcesu. Myslalem ze zaczynajac kurs bootcamp zmotywuje mnie to do dzialania.

Koncepcja bootcampu jest okey, spotkania z mentorem sa pomocne.

Sam kurs Kodilli jest jednym z gorszych jakie widzialem. Nie ma praktycznie wogule interaktywnych modulow, czytasz i robisz od gory do dolu. Robilem duzo kursow z YouTube and Udemy, tutaj zupelnie inaczej. Moduly sa zaawansowane (wydaje sie) prawda jest taka ze informacje nie sa wyjasnione z detalami, nie sa pokazane 'virtualnie', w modulach nie ma zaglebiania sie w koncepty. Kodowanie zajmuje duzo czasu w tygodniu bo trzeba szukac odpowiedzi lub pytac ludzi. To akurat jest okey ale ilosc informacji przekazanej vs ilosc informacji jaka rzeczywiscie jest vs czas szukania nie jest adekwatny do wiedzy posiadanej.

Jestem zawiedziony, kurs w polowie takze wroce i dodam update za kilka miesiecy.
1
komentarz 16 stycznia 2022 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)

nie oczekuj żę po kursie nagle się praca znajdzie- bo to są totalne bulishity, kursy takie to wydatek kasy za nic niewarty papier bo oni i tak daja kazdemu najlepszy wynik kursu aby % pokazać żę są najlepsza szkola jako reklama i wszyscy robia to samo na 1 kopyto ;]

nie odświeżaj tematów starych 8 września 2020 

komentarz 26 stycznia 2022 przez pomocwszkoleniach Nowicjusz (100 p.)

@fil3mon, Jeśli ktoś tutaj z obecnych, bierze udział w tym kursie, zapłacił ponad 10 000 zl, ma problem ze zrozumieniem zadan badz ma malo czasu na samodzielna nauke, jestesmy w stanie pomoc. Jesli czas godzin konsultacyjnych nie jest dla Ciebie wystarczajacy, pomozemy Ci. Jesli stoisz przed dylematem nieskonczenia kursu i przepaleniu dosc duzej kwoty za ten kurs, zglos sie, przeanalizujemy material i pomozemy w kazdym aspekcie bys finalnie byl  / byla w stanie zakonczyc z certyfikatem kurs.  Napisz na pomocwszkoleniach@gmail.com

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 566 wizyt
+1 głos
8 odpowiedzi 722 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2016 w Inne języki przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...