• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer padł

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
179 wizyt
pytanie zadane 6 września 2020 w Sprzęt komputerowy przez Zaqu93 Gaduła (4,850 p.)
Witam ostatnio wykonywałem format i w trakcie komputer padł pokazał się czarny ekran. Wyłączyłem go i włączyłem ponownie monitor nie łapie sygnału płyta główna i zasilacz działają kręcą się wentylatory na procesorze grafice i zasilaczu. Procesor działa ponieważ daje na płyte sygnał powtarzający się z głośnika systemowego. Pojerzewam błąd karty graficznej jednak może to być również płyta, czy jeżeli płyta wysyła sygnał o błedzie to hest sprawna? Niestety nue bardzo mam możliwość przełożyć karte do innej płyty jutro coś spróbuje wykombinować. Moja specyfikacja:

Gtx 750

Amd fx 6300

Zasilacz 600w

Gigabite 78lmt-s2

Hdd 1tb

4gb drr3

Podejrzewam płyte lecz jestem zielony jerzeli chodzi o sprzęt proszę o pomoc.
komentarz 6 września 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Spróbuj podpiąć monitor pod wyjście D-Sub na płycie (Twoja płyta powinna takie mieć) - czy wtedy na ekranie cokolwiek się wyświetla?

komentarz 6 września 2020 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
edycja 6 września 2020 przez PreZmyK
FX-y nie mają zintegrowanej grafy.

[Edit: ... ale jest na mostku ^^]
komentarz 7 września 2020 przez Zaqu93 Gaduła (4,850 p.)

Po podłączeniu do płyty jest sygnał ale jwst tylko czarny ekran. Mój processor nie ma zintegrowanej grafiki.

komentarz 7 września 2020 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Ale wg producenta jest Radeon 3000 zintegrowany na mostku. Wyciągnij kartę grafiki, inaczej będzie wysyłał sygnał do karty na śledziu.
komentarz 7 września 2020 przez Zaqu93 Gaduła (4,850 p.)
Karta wypięta ten sam sygnał
komentarz 7 września 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
A w ogóle, to jaki sygnał słychać z głośniczka (krótki/długi i liczba piknięć)? W instrukcji płyty głównej powinna być tabelka przedstawiająca co oznacza dany sygnał.
komentarz 7 września 2020 przez Zaqu93 Gaduła (4,850 p.)
Sygnał powtarza się cały czas z tego co wiem chodzi o problem z kartą graficzną lub pamięcią

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 września 2020 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
kup za 10zl na allegro może jakiegos Radeona i zobaczy czy da obraz, nie widzę innej opcji, ew wyjmij grafikę i zobacz czy będzie jedno pik czy dalej będzie blad
komentarz 7 września 2020 przez Zaqu93 Gaduła (4,850 p.)
Grafike wypiąłem ten sam błąd
komentarz 7 września 2020 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
A co to za zasilacz, jaka marka? model? Co to za "sygnał powtarzający się z głośnika systemowego"?
komentarz 7 września 2020 przez Zaqu93 Gaduła (4,850 p.)
Zasilacz monodecom feel 2. Sygnał z buzzera z płyty głównej podobno oznacza problem z pamięcią lub kartą graficzną
komentarz 7 września 2020 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Zasilacz leciwy, ale nie był aż taki najgorszy. Jak masz miernik, lub możliwość sprawdź na nim napięcia. Wyciągnij RAM, i sprawdź czy będzie taki sam sygnał, a potem sprawdzaj banki na jednej kości.
komentarz 7 września 2020 przez Zaqu93 Gaduła (4,850 p.)
Więc tak wyciągnięcie ramu nic nie daje nadal wysyła taki sam sygnał. Dokonałem próby pomiarów na zasilaczu i tyle ile byłem w stanie to pomierzyło mi dobrze 12.13V i w okolicach.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 129 wizyt
pytanie zadane 4 maja 2023 w Sprzęt komputerowy przez Marek Dzicz Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 354 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 198 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...