• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Konflikt plików DLL (VCRUNTIME140.DLL)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
137 wizyt
pytanie zadane 6 września 2020 w Systemy operacyjne, programy przez LumbaLumba Nowicjusz (190 p.)
zamknięte 6 września 2020 przez LumbaLumba
Witam.
Od pewnego czasu borykałem się z dość irytującym problemem. Mianowicie chodzi o błąd pliku dll "VCRUNTIME140.DLL". Część aplikacji w architekturze 32 bitowej nie chciała się poprawnie uruchamiać. Odnalazłem więc plik dll który to powoduje i zamieniłem go na wersje 32 bitową. Niestety inne aplikacje z których aktywnie korzystam wymagają 64 bitowej wersji tego pliku dll. Męczy mnie ciągłe podmienianie  tych plików :( Czy jest jakaś możliwość posiadania tego samego pliku .dll w dwóch różnych wersjach?
komentarz zamknięcia: Problem został rozwiązany

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 6 września 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
wybrane 6 września 2020 przez LumbaLumba
 
Najlepsza

A wrzucenie tego pliku do katalogu aplikacji nie wystarcza?

Z drugiej strony, 64-bitowe Windowsy mają katalog SysWOW64, gdzie znajdują się biblioteki dla 32-bitowego podsystemu. Zatem zamiast podmieniać dll-ki wrzuć te 32-bitowe wersje do wspomnianego katalogu.

Z jeszcze innej strony, vcruntime140.dll do część Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015, więc może zainstaluj/reinstaluj tę paczkę.

komentarz 6 września 2020 przez LumbaLumba Nowicjusz (190 p.)
Dziękuję za odpowiedź! Informacje jakie zostały tu przekazane bardzo mi pomogły.
Rozwiązałem mój problem, przenosząc do folderu SysWOW64 plik dll w wersji 32-bitowej,
Nie wiedziałem, że SysWOW64 jest odpowiedzialny za 32biowy podsystem i wrzucałem do niego pliki dll w wersji 64-bitowej, tak samo jak do folderu System32.

Co do twojego pytania "A wrzucenie tego pliku do katalogu aplikacji nie wystarcza?"
Sam nie jestem tego pewny. Aplikacja działała w ten sposób przez długi czas jednak ostatnio zmieniła ścieżkę do pliku DLL z folderu głównego na folder systemowy. Po uporządkowaniu bibliotek zaobserwowałem, że znowu korzysta z plików DLL swojego głównego folderu. Wszystko sprawdzałem za pomocą Dependency Walker.

W każdym razie aplikacje 32 i 64 bitowe działają poprawnie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 416 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2020 w Systemy operacyjne, programy przez LGOPM Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 276 wizyt
pytanie zadane 5 czerwca 2019 w C i C++ przez MegaaSoft Obywatel (1,430 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 201 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...