• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Narzędzie do budowania chatbota

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
157 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2020 w C i C++ przez Bish0p Obywatel (1,940 p.)
Witam wszystkich,

muszę stworzyć aplikacje webową wykorzystująca chatboty, i napotkałem na problem w jaki sposób zintegrować owe chatboty z aplikacją. Sama aplikacja jest tworzona przy pomocy node.js i reacta z SQL bazą danych, początkowo uczyłem się pythona i tensorflowa natomiast z tego co mi wiadomo nie jest możliwia integracja tych technologi w prosty sposób. Byłbym bardzo wdzięczny za jakaś podpowiedz co do technologi w której można byłby stworzyć te chatboty. Dotychczas stworzyłem chatbota na podstawie seq2seq ale jest to przestarzała technologia którą nawet ciężko zintegrować z tf 2.3.

Słyszałem coś o tensorflow.js oraz dialogflow ale nie wiem za dużo poza tym że można za ich pomocą tworzyć chatboty do apek webowych.      

 

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuje :)
komentarz 27 sierpnia 2020 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
W sensie chcesz zrobi własne AI które "rozmawia" z ludźmi?
komentarz 28 sierpnia 2020 przez Bish0p Obywatel (1,940 p.)
Dokładnie, ma ono pomóc klientom strony w poruszaniu sie do niej plus dodatkowo pobierać dane od użytkownika i na ich podstawie, wysyłać zapytania do backendu czyli np. stworzyć rekord w bazie danych.
1
komentarz 28 sierpnia 2020 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Jeżeli umiesz takie cudo zrobić w pythonie to odpal jakiś prosty serwer w python i używaj go na zasadzie mikroserwisu. Wtedy w node będziesz miał główny serwer i będzie się w tle komunikował z tym pythonowym.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 27 sierpnia 2020 przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)

Wydaje mi się, że dobrym wyborem do chatbota mógły by być websocket'y (napewno lepszy wybór niż robienie co kilka sekund requestów do jakiegoś API). Python bardzo fajnie je obsługuje dzięki lib'ce websockets: https://pypi.org/project/websockets/, natomiast po stronie front-endu do JS'a też jest do tego lib'ka: socket.io: https://socket.io/docs/client-api/ 

Pozdrawiam!

komentarz 28 sierpnia 2020 przez Bish0p Obywatel (1,940 p.)
Robiłem swego prosty chat na socketach, ale pierwszy raz słysze o integracji socketów z AI, z tego co mi wiadomo to jest narzędzie do tworzenie komunikacji, jeżeli się mylę proszę popraw mnie :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 128 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2020 w Python przez Bish0p Obywatel (1,940 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 220 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 279 wizyt
pytanie zadane 20 lipca 2018 w Nasze projekty przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...