• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

POMOCY!!! Wariująca klawiatura + myszka HELP :(

Object Storage Arubacloud
0 głosów
962 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2015 w Offtop przez pezet372 Nowicjusz (180 p.)
Witam wszystkich bardzo serdzenie, otóż mam nietypowy problem, szukałem po forach i nic nie znalazłem. Już tłumaczę. Jakiś czas temu kupiłem dell-a latidue e6400 w całkiem dobrym stanie zarówno technicznym jak i mechanicznym :)

Do tej pory nic się nie działo, i nagle dzisiaj odpalam lapka, i zaczęła wariować mi myszka. Na początku nic nie rozumiałem co to może być, dopiero po jakimś czasie ogarnąłem że po wciśnięciu jakiego kolwiek klawisza na klawiaturze klika się prawy przycisk myszy, nie mogę dalej pisać i nic kliknąć :(. Ciężko mi to wytłumaczyć ale tak krótko mówiąc nie mogę w nic pograć, wpisać nigdzie, dosłownie nic!!! W procesach nie ma nic niepokojącego, instalowałem system od nowa, odłączałem myszkę, resetowałem kompa i nic! Do tej pory nigdy nie miałem takiego problemu, dodam że dość intensywnie korzystam z lapka, podejrzewam że to coś w środku.

Jutro spróbuję rozebrać klawę i spryskać sprężonym powietrzem, próbowałem dosłownie wszystkiego co przychodzi mi na myśl! Mam drugiego takiego samego, jest on siostry, podłączałem myszkę (Oscar x7) i nie ma problemu, śmiga ;<  PS. Tryb awaryjny też ma ten problem ;/

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 15 sierpnia 2015 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Skoro sprawdzałeś klawiaturę i myszkę na innym kompie nie ma sensu jej rozbierać bo wniosek z tego jest jeden działa prawidłowo :( Niezłe kombo musisz tam mieć z tym komputerem. Biosa sprawdzałeś ?
komentarz 15 sierpnia 2015 przez pezet372 Nowicjusz (180 p.)
Biosa nie sprawdzałem, w sumie to wydaje się z nim wszystko ok, procek normalnie pracuje, wszystko git, tylko że jak klikne coś na klawie, to się prawy przycisk myszy klika ;(

Zapomniałem dodać że często czyszczę klawę mokrą szmatką, mogło to mieć wpływ?
0 głosów
odpowiedź 15 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Podłącz inną myszkę pod PC i powiedz czy jest ten sam problem (może sterowniki?). Myszkę podpinałeś pod wiele portów USB? Możliwe, że port jest uszkodzony. Jak wariuje ta myszak? W sensie zacina się? Może jest efekt podobny do ciągłego zmieniania wartość DPI?
komentarz 15 sierpnia 2015 przez pezet372 Nowicjusz (180 p.)
Niee, z DPI jest ok, problem w tym że jak coś na klawie kliknę to jest Right Click, zawsze ; (

Podłączałem pod wiele portów, inną myszkę zaraz sprawdzę :)
komentarz 15 sierpnia 2015 przez pezet372 Nowicjusz (180 p.)
Na innej to samo ;/
komentarz 15 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Dziwna sprawa :(
0 głosów
odpowiedź 15 sierpnia 2015 przez _a4 Obywatel (1,330 p.)
Zablokuj w systemie touchpad, powinno pomóc.
0 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2015 przez Michau Xlow Pasjonat (15,190 p.)
Hej, dziwna sprawa, proponuję przywracanie systemu zrobić do ostatnio znanej poprawnej konfiguracji systemu.
0 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2015 przez damianmisztal Gaduła (4,730 p.)
hej. rozumiem, że click myszki wykonuje się na touchpadzie lapka? czy jest on tylko i wyłacznie wtedy gdy masz swoją zewnętrzną myszkę podłączoną? czy touchpad jest nienaturalnie ciepły? czy po wyłączeniu touchpada też dzieją się takie dziwne rzeczy? mycie klawiatry mokrą szmatką to znaczy, że myjesz ją szmatką zwilżoną w normalnej kranowej wodzie czy są to jakieś chusteczki nawilżone?
komentarz 21 sierpnia 2015 przez pezet372 Nowicjusz (180 p.)
Witam, już to naprawiłem, było coś w biosie przestawione :)

Porównałem biosa swojego z biosem z lapka swojej siostry i git :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 7,046 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 235 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2022 w Sprzęt komputerowy przez Kuba Chmielak Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 185 wizyt
pytanie zadane 17 września 2015 w Offtop przez Thonem Obywatel (1,230 p.)

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,615 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...