• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy to dobra ścieżka/wybór. PHP [ankieta]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
391 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2020 w PHP przez NieMamPomyslu Początkujący (300 p.)
Witajcie.

Bardzo mnie interesuję backend stron internetowych,jednym słowem chciałbym iść w tym kierunku.Po przeszukaniu internetu mam do wyboru tak: Ruby,Python,C#, Java oraz PHP.Najbardziej z tych wszystkich interesuje mnie PHP ewentualnie Python lecz on tak pół na pół do web.Powiedzcie mi warto się tego uczyć,jako backend i praca? Oczywiście HTML/CSS/JS muszę także znać.

Jeśli tak to znajdę pracę za parę lat w tym PHP czy Wordpress/Symfony bądź Laravel? Chcę coś co da mi możliwość znalezienia pracy,oferty pracy są,nawet dość zadowalająca ilość.
Możliwe odpowiedzi:
Tak (7 głosów, 88%)
Nie (1 głos, 13%)

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Dzisiaj w większych apkach raczej chyba coraz czesciej dominujr java czy kotlin, ale male tematy to nadal czesto php. Java ma jednal ten plus, że daje wiecej mozliwosci, np. Mobile app android. Natomiast jako backend wcale nie musisz znac js, html i css, od tego jest front. Nie ucz się na starcie na full stack bo nic z tego nie wyjdzie.
komentarz 23 sierpnia 2020 przez NieMamPomyslu Początkujący (300 p.)
Tak,tak,ale znajomość tego się bardzo przyda,chociaż ta podstawowa wiedza.
komentarz 23 sierpnia 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

w większych apkach raczej chyba coraz czesciej dominujr java czy kotlin, ale male tematy to nadal czesto php. 

To nie jest jakaś reguła.

Java ma jednal ten plus, że daje wiecej mozliwosci, np. Mobile app android.

Z tego co się orientuję, to Java dla androida odchodzi w zapomnienie.

komentarz 23 sierpnia 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Nie powiedzialbym że odchodzi w zapomnienie, pamiętajmy że nadal jest wiele apek napisanych w javie i nie zawsze jest czas na ich migrację do kotlina. Zreszta migracja dla samej migracji nie ma sensu, to jwst plus jvm że może byc apka hybrydowa java i kotlin... a zresztą jak ktoś pozna jave to kotlin to już tylkk kwestia paru dni i można go ogarnąć.
komentarz 23 sierpnia 2020 przez NieMamPomyslu Początkujący (300 p.)
No na dzień dzisiejszy to Kotlin jest oficjalnym językiem Androida.No ale Java,a Kotlin to podobne i kompatybilne ze sobą języki przecież.
+1 głos
odpowiedź 23 sierpnia 2020 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Były już pytania tego typu, poszukaj, nie wiem czy ktoś Ci powie coś specjalnie nowego. Zasadniczo każdy poleci Ci zaraz jakiś język wg własnego upodobania. Od jednych dowiesz się, że tylko Java a na inne nawet nie patrz, od innych że no Python oczywiście, a ktoś Ci powie że PHP jest ok. Aha, no i jeszcze na pewno przyjdzie ktoś, kto będzie chciał udowodnić, że PHP umiera i nikt z tego nie korzysta. Po prostu każdy ma własne preferencje i kogo nie zapytasz, to poleci Ci coś wg swojego uznania z jakiegoś powodu i skończy się tym, że nadal nie będziesz pewien jakiego języka się uczyć.

Jak dla mnie wybierz to co Ci pasuje. Jeśli najbardziej interesuje Cię PHP, to ucz się PHP i w nim pisz. Jak zaczniesz się uczyć i będziesz widział, że to chyba nie to, to spróbuj innego. Nie wybierasz języka na zawsze, więc w razie czego w dowolnym momencie przecież możesz też uczyć się innego. Znając już chociażby PHP przejście na inny będzie w pewnym sensie łatwiejsze. Jeśli chodzi o pracę w PHP to nie ma problemu na ten moment, przejrzej sobie portale z ofertami. Co będzie za kilka lat to ciężko powiedzieć, ale skoro nadal są utrzymywanie i tworzone aplikacje w PHP, sam język też się dość mocno rozwija, to jego szybkiego odejścia bym się nie spodziewał.
komentarz 23 sierpnia 2020 przez NieMamPomyslu Początkujący (300 p.)
Dziękuje za odpowiedź :)

Bo na ten moment to PHP albo Python-Django itp.I się tak zastanawiam co byłoby lepszym wyborem,lecz PHP jest bardziej konkretny pod te zastosowanie.
komentarz 23 sierpnia 2020 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Tak jak napisałem w pierwszym akapicie - nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, że ten lepszy i pisz tylko w tym. Każdy może polecić coś innego z różnych względów. Nie wiem czy tu jest lepszy wybór, w każdym z tych języków coś może być na plus, a coś innego na minus.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 897 wizyt
–1 głos
6 odpowiedzi 13,265 wizyt
pytanie zadane 22 września 2016 w Sprzęt komputerowy przez dzideos Obywatel (1,320 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 362 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,617 komentarzy

61,953 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...