• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Teleinformatyka na AGH czy Informatyka na UJ

Object Storage Arubacloud
+1 głos
3,856 wizyt
pytanie zadane 22 sierpnia 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez maksbu23 Użytkownik (730 p.)
Witam! Jestem tegorocznym maturzystą, maturę z matematyki rozszerzonej napisałem na 86 procent lecz niestety nie starczyło to aby dostać się na informatykę na AGH. Dostałem się za to na teleinformatykę na AGH na WIEiT. Złożyłem również podanie na informatykę na UJ na wydziale Matematyki i Informatyki, na co raczej na pewno się dostanę patrząc na zeszłoroczne progi. Moje pytanie brzmi, która opcja będzie lepsza jeśli w przyszłości myślę o stricte o programowaniu?
komentarz 27 sierpnia 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Trochę przesadzone z tym fanatyzmem. Razem z kolegą próbowaliśmy Ci uświadomić nie jedyną słuszną drogę, a wyraźny trend, który pokazuje że wymagane studia to jakiś nieliczny odsetek ofert pracy. To że podałeś jakieś trzy... Spoko, są i będą. Prawda jest taka że w naszym kraju programiści w porównaniu do reszty świata to tania siła robocza (z pełnym szanowaniem dla każdego). Prawdą jest również że materiał zdecydowanej większości uczelni jest niesamowicie rozbieżny w stosunku do wymagań komercyjnych.

jestem na tym forum jak nazwa wskazuje z "pasji".

  Ja nie wchodzę do branży

To wypowiadaj się na tematy związane z pasją, a nie branżą na temat której nie masz pojęcia.

komentarz 27 sierpnia 2020 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Dziękuję za większą kulturę w porównaniu do Pana "kolegi".

Zwrócę uwagę, że autor tego postu napisał, że chce się uczyć programowania, a nie, że chce pracować jako programista - równie dobrze może być to incognito syn jakiegoś miliardera, który chce iść na studia w 100% z pasji a nie dla pieniędzy, tego Panowie nie wiedzą (ja też nie). To ludzie odpowiadający na Jego pytanie dorzucali swoje 3 grosze. Post jest o studiach a nie o "branży" i mam moralne prawo się tutaj wypowiadać.

Cieszę się, że używa Pan słów takich jak "trend" czy "większość", bo p. Wiciorny przedstawiał świat 0-1-kowo.

Dziękuję za przeczytanie mojej odpowiedzi w całości.
1
komentarz 28 sierpnia 2020 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

no to faktycznie, jednak czytać ze zrozumieniem tez nie potrafisz.  

zreszta ja juz na Ciebie tracić czasu nie zamierzam

Wiciorny, możesz dyskutować bez takich wtrąceń? Co one ci dają? Mnie dają kolejny argument na to, że powinieneś zostać zablokowany. Czekam na twoją odpowiedź w tym temacie.

1
komentarz 28 sierpnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
Co ja mam się wypowiadać skoro... to jest forum, więc chyba jest coś takiego jak wolnosc słowa a w stwierdzeniu " nie potrafisz czytać ze zrozumieniem" jest sama prawda i jest to normalne stwierdzenie  po tym, że kolega  ma napisane w pierwszym punkcie  coś, co przeczy jego argumentacji w temacie.

Drugie jest faktycznie bez sensu, więc powstrzymam się od tego typu stwierdzeń
komentarz 28 sierpnia 2020 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Stwierdzenie czytać ze zrozumieniem tez nie potrafisz ma jedynie na celu poniżenie rozmówcy. Nie ma znaczenia, czy umie rzeczywiście czytać ze zrozumieniem, czy nie. Po co w ogóle coś takiego pisać? Można zakomunikować czyiś zły tok myślenia w inny, kulturalniejszy sposób.

Wolność słowa cały czas jest, przecież nikt ciebie nie ogranicza w wyrażaniu siebie, ale nie jest to bezgraniczna wolność i chyba nie trzeba tego tłumaczyć.

Cieszę się, że chociaż w połowie się zgadzamy. To ostatnie ostrzeżenie. Następnym razem nie będę tak pobłażliwy.

 

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 22 sierpnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)

Moje pytanie brzmi, która opcja będzie lepsza jeśli w przyszłości myślę o stricte o programowaniu?

to siłą rzeczy :D zająłbym się programowaniem a nie szedł na studia,  bo biorąc pod uwagę z II uczelni, poszedłbym wtedy na UJ, sam skonczylem ten kierunek generalnie bardzo duzo czasu stracilem  na rzeczy które ni jak  się mają, dużo matmy niestety tej nieprogramistycznej, fizyka, "przedmioty zapychacze" na programowanie nie ma co liczyc niestety sylabus jest starodawny ito nadal są studia. 

0 głosów
odpowiedź 24 sierpnia 2020 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Idź na studia i nie słuchaj obcych ludzi Internetu (to zdanie to oksymoron, bo sam daję Ci radę po czym radze również mnie nie słuchać). Jak Ci się nie spodoba to rzucisz albo zrobisz na spokojniej, dłużej z urlopami dziekańskimi równolegle pracując. Statystyki mówią jasno, że prgoramista ze studiami zarabia średnio wiecej niż bez studiów.
komentarz 25 sierpnia 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Jeżeli powołujesz się na statystki, to podaj źródło.
0 głosów
odpowiedź 24 sierpnia 2020 przez pvalue Dyskutant (8,720 p.)
Ja bym wybrał teleinformatykę, trochę więcej elektrotechniki, ale są także i szyfry i kody.

Co zawodu samego programisty ciężko jest być dobrym programistą, moi znojomi programuja dorażnie tzn są sysopsami lub devopsami i popołudniami uczą się sztuki i uczestniczą w projektach open source. Pytanie dlaczego, poniaważ 24 h z programowaniem można dostać jopla. Zaraz tu mnie zganią webdeweloperzy, to inna para kaloszy, ty wystarczą umiejętności nie trzeba papierka z uczelni.

Dobry programista to taki co umie oprogramować wszystko i wszędzie najlepiej z palca (z głowy) nie wykorzystując snippetów, takich jak na lekarstwo bo wiekszość idzie na skróty i używa czyjegoś kodu.
–1 głos
odpowiedź 22 sierpnia 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Podobnie odradzam studia. Zrób co ma masz zrobić żeby zostać juniorem Javy w ambitnej firmie i do przodu. Skończymy ze stereotypami z lat 90.
komentarz 23 sierpnia 2020 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)
Powodzenia w szukaniu pracy bez papierka ukończenia studiów. W żadnej firmie z branży IT cię nie przyjmą ;)

Najwyżej trafisz do jakiegoś januszsoftu.
1
komentarz 23 sierpnia 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Powodzenia w szukaniu pracy bez papierka ukończenia studiów.

Dzięki, raczej się nie przyda. Jestem w trzeciej firmie bez studiów. Ofert na LinkedInie też nie brakuje, także chyba gdzieś się minąłeś z realiami rynku.

No chyba że szukasz pracy po urzędach miasta itp., to w takim wypadku ja życzę powodzenia i współczuję laugh

komentarz 23 sierpnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)

@techno16,  nie mam papierka a 5 lat pracuje jako programista , moi znajomi nie mają pokończonych studiów w pojektach etc :D a jak ktoś ma to nawet nie jest to  informatyka tylko budownictwa etc. 
Dodatkowo nigdzie nigdy od 2015 roku nikt  nigdy nie wymagał odemnie papierka z uczelni wyższej 
Aktualnie 4 firma- 3 projekt :) 

Zaczynasz swoja przygode z programowaniem widzac po pytaniach... wiec generalnie :D widzę że próbujesz sobie coś wytłumaczyć, żeby było lepiej dla Ciebie? Skoro nawet jeszcze do pracy nie poszedłeś to się nie wypowiadaj o tym co trzeba a co nie 

Aha jeśli uważasz że Codewise, Sabre,  EPAM, LUXOFT , czy Codete to są firmy... "krzaki i januszsofty" to pozdrawiam serdecznie, bo tam papierka nie trzeba :) 

komentarz 28 sierpnia 2020 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

To nie jest żaden konstruktywny argument.

Skoro nawet jeszcze do pracy nie poszedłeś to się nie wypowiadaj o tym co trzeba a co nie 

 

komentarz 28 sierpnia 2020 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)

@Ehlert, Ofert na LinkedInie też nie brakuje, także chyba gdzieś się minąłeś z realiami rynku

Polskie realia rynkowe są zaniżone :)

Nigdy nie popracujesz za granicą. Dla ludzi bez studiów to jest nieosiągalne. 

komentarz 28 sierpnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
przeglądając oferty za granicą, a generalnie pracowałem w Niemieckiej firmie zdalnie. Nie było wymagań :)
Jakoś głównie za granicą firmy nie mają :)
komentarz 28 sierpnia 2020 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)

Jakoś głównie za granicą firmy nie mają :)

Oj mają mają. Sęk w tym, że trzeba odróżnić januszsoft od dobrego korpo. 

–1 głos
odpowiedź 23 sierpnia 2020 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)

Programowania musisz sam się nauczyć.

Pytam pod kątem zawodowym, wiem że programować i tak muszę uczyć się w domu więc nwm czy jest sens uczenia się przedmiotów technicznych związanych z telekomunikacją jeżeli w przyszłości chciałbym zostać programistą (języka c++ albo Javy bo na razie tylko o tych dwóch mam jakiekolwiek pojęcie).

W takim razie wybierz UJ. Najlepsza uczelnia w Polsce mówi sama za siebie.  

1
komentarz 23 sierpnia 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Co mówi "Najlepsza uczelnia w Polsce mówi sama za siebie."? Zawsze mnie intrygowało ślepe podążanie ludzi za wykresami, czy innymi tabelkami...
komentarz 23 sierpnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
co mówi to nie wiem, wiem że mówi "MAMY TAKI TUPET WYSOKI, ŻEBY MÓWIĆ JAK MÓWIĆ" z jednym się zgodzę jest to najlepsza uczelnia jesli chodzi o MEDYCYNĘ  ale tylko i wyłącznie, jako absolwent UJ stwierdzam że :D reszta jest jaka jest i ogranicze się do wstrzymania wypowiedzi
komentarz 23 sierpnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)

@techno16, co mówi, że nic Cię nienauczymy starym sylabusem z lat 90tych :) byłem, ukończyełm uważam ze strata mojego czasu i znacznie więcej nauczyłbym się sam. 
Tupet i brak szacunku do studenta, typowy UJ 

1
komentarz 24 sierpnia 2020 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)
@Wiciorny bo w UJ'u nie ma trzymania za rączkę. Nikt nie będzie się bawił ze studentami. Uczelnia musi utrzymać poziom (czasami kosztem innych).
komentarz 24 sierpnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
ukończyłem Informatyke na WMIF na UJ 5  letnie magisterskie  :) ... pierwsze słyszę
Stary ty za dużo gadasz o  czyms co nie masz nawet kszty pojęcia..., zadajesz pytania na forum jak "noobie" widac, że dopiero raczkujesz w branży a postradałęś zmysły wiesz jak jest na uczzelniach, zę trzeba uczelnie do pracy ... nie pisz o rzeczach o których no nie masz pojęcia, bo ludzi wprowadzasz w błąd
komentarz 28 sierpnia 2020 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Wiciorny, niczego się nie nauczyłeś od ostatniego ostrzeżenia? Po co te wtrącenia?

zadajesz pytania na forum jak "noobie"

 a postradałęś zmysły

Prowadzenie dyskusji to nie tylko zero-jedynkowe wygranie argumentami, lecz także okazanie szacunku rozmówcy i jego poglądów, nawet jeśli się z nimi nie zgadzasz. Opanuj się. 

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,047 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez karateka2001 Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 707 wizyt
pytanie zadane 15 czerwca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kartoszka Obywatel (1,260 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,142 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...