• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Zmiana oprogramowania głośników

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
340 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Tobic Nowicjusz (140 p.)
zamknięte 25 sierpnia 2020 przez Tobic

Od niedawna jestem w posiadaniu głośników Tracer Loop RGB USB

 Głośniki jak widać na załączonym obrazku świecą we wszystkich kolorach tęczy. Kolor zmienia się losowo względem czasu. I niby wszystko fajnie, tylko gdy ogląda się film w ciemnym pomieszczeniu jest to uciążliwe.

 Nie jest to oczywiście poważny problem ale chciałbym zrobić program, który pozwalał by mi zmieniać kolor świateł i w razie potrzeby je wyłączać.

I teraz pytanie jest takie: Czy istnieje jakiś sposób, aby dostać się do oprogramowania głośników za pomocą USB? Jeśli istnieje to prosił bym o poradę jak to zrobić.

Z góry dziękuje za odpowiedz

komentarz zamknięcia: Otrzymanie wyczerpującej odpowiedzi na pytanie
komentarz 21 sierpnia 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Stawiam, że diody są zasilane przez USB. Diody są prawdopodobnie sterowane przez modulacje prądu. Reasumując, nie zmienisz tego z poziomu oprogramowania, o ile głośniki nie mają takiej możliwości. Zostaje rozebrać głośniki, podpiąć się pod linię zasilania i wpiąć rozłącznik.
komentarz 21 sierpnia 2020 przez Tobic Nowicjusz (140 p.)
przywrócone 21 sierpnia 2020 przez Tobic
Brałem pod uwagę taką ewentualność. Miałem jednak nadzieje że da się to zrobić inaczej. Jak nie będzie takiej możliwości to cóż tylko to mi pozostanie.
komentarz 21 sierpnia 2020 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)
jeżeli to są diody to może się da założyć jakiś filtr? Albo pobawić się płytą główną.
komentarz 21 sierpnia 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Filtr? Jaki? Najzwyklejszy potencjometr wystarczy. Kwestia ustabilizowania natężenia.
komentarz 21 sierpnia 2020 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)

@Tobic,
 istnieją LEDy które same zmieniają swój kolor. Sam posiadam takie, które mienią się różnymi kolorami, a mają tylko 2 nóżki zasilania, żadnego sterowania. Oczywiście fizycznie to nie są same LEDy, w środku jest jeszcze jakiś układ, ale brak do niego dostępu. Kosztują poniżej 1zl za sztukę. Jeśli w tych głośnikach użyto czegoś takiego to nie ma szans.

komentarz 21 sierpnia 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Nie zmieniają koloru same... Za kolor diody odpowiada odpowiednie natężenie.
komentarz 22 sierpnia 2020 przez Tobic Nowicjusz (140 p.)

@Oscar,

Zajrzałem do środka głośników i widzę że jest tak jak opisałeś LED mający 2 nóżki zasilania połączony z jakimś układem. Do układu nie można się dostać, bo jest zaklejony klejem na gorąco. A nawet jeśli się da to szkoda zachodu. W takim wypadku zamontuje na głośniku wyłącznik diod i będę mógł oglądać wieczorem filmy.

Dziękuje wszystkim za pomoc

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 446 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 138 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 283 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...