• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[NOWE GPU] Tuż za rogiem NVIDIA AMPERE - premiera 1 września godz. 18:00 :)

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
203 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)

Nie wiem czy wyczekujecie nowości w sprzęcie, tak jak ja :), ale wrzucam info dla tych którzy już przebierają nogami przed nowymi kartami od NVIDIA. Najwyższe modele z nowej rodziny AMPERE mają mieć debiut 1.  września o 18:00 (premiera on-line) by do sklepów trafić jeszcze we wrześniu. Najwyższy model 3090 (mówi się, że zastąpi albo 2080TI albo TITAN-a) ma według najnowszych przecieków kosztować 1400-1500 USD. Wg. tego artykułu.

Ja szykuję się na coś tańszego pokroju 3070 lub 3070 TI.  Tańsze i najtańsze modele mają pojawić się bliżej grudnia/ stycznia 2021.

Karty z serii 3000 mają mieć dużo więcej VRAM (3090 nawet 24 GB, a tańsze modele jak 3060 czy 3070 w granicach 10-12-16 GB), nieco mocniejsze procki, więcej rdzeni i usprawniony Ray Tracing. Niby nic nowego, każda premiera przynosi podobne zmiany, ale jednak tym razem wzrost VRAM ma być wyjątkowo duży, co się przełoży na atrakcyjność kart w zastosowaniach do AI / ML / DL i ogólnie w GPGPU (np. w montażu filmów, itp. itd.).

Seria 3000 Ampere zapowiada się wyjątkowo ciekawie

.

 

1
komentarz 20 sierpnia 2020 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
wyczekuje ale mam 9600gt więc wiem że i tak u mnie to nic nie zmieni xd
komentarz 21 sierpnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
ja śmigam na RTX i jestem zadowolony przy 6 rdzeniach aktualnie nic mi wiecej nie potrzeba no moze ram bym dodal ale ze gram w gówniane gry to nie potrzeba :D
komentarz 21 sierpnia 2020 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Jak nie potrzeba - to nic na siłę!

Ja z pewnością od razu nie rzucę się na nowości do sklepu (poczekam, aż trochę stanieją), ale fajnie jest poczytać, zapoznać się z możliwościami nowości. Tak jak pisałem, Ampere mają być przełomową generacją.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 24 sierpnia 2020 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Poczekamy zobaczymy.
komentarz 1 września 2020 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)

Postęp tym razem jest ogromny:

https://www.purepc.pl/nvidia-geforce-rtx-3000-prezentacja-kart-graficznych-ampere

NVIDIA GeForce RTX 3070, której design wersji referencyjnej jest już zbliżony do tego co otrzymaliśmy w przypadku Turinga. Nowa karta ma być wydajniejsza od GeForce RTX 2080 Ti w cenie 499 dolarów.

 

 

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 91 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2023 w Offtop przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,252 wizyt
pytanie zadane 9 września 2017 w Grafika i multimedia przez Norbert123 Początkujący (290 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 231 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...