• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co wybrać jak chce budować roboty w przyszłości mechatronika czy automatyka i robotyka?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
1,715 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Mateusz218 Nowicjusz (130 p.)
edycja 20 sierpnia 2020 przez Mateusz218
Chciałbym przyszłości robić coś związanego z urządzeniami mechanicznymi i z robotami/animatronikami więc jakie studia lepiej wybrać mechatronike, automatyke robotyke czy może coś innego?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2020 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Jedno i drugie jest OK. Po Automatyce i Robotyce najczęściej w PL projektuje się linie produkcyjne. Roboty możesz robić po jednym i drugim. Na Mechatronice i tak będziesz miał zajęcia z automatyki i robotyki.
komentarz 20 sierpnia 2020 przez Mateusz218 Nowicjusz (130 p.)
edycja 20 sierpnia 2020 przez Mateusz218
Niby mechatronika jest to zmieszanie wszystkiego więc jak jest tam automatyka i robotyka to chyba tak po amatorsku. Ludzie piszą że lepsze AIR a niektórzy ze mechatronika więc nwm
1
komentarz 20 sierpnia 2020 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Mechatronika to wydział interdyscyplinarny łączący mechanikę precyzyjną z elektroniką i informatyką.

Co będzie lepsze zależy od 1. Uczelni 2. Wydziału 3. Kierunku 4. Ludzi (pracowników naukowych). 5. Jak będziesz chciał "prześmignąć" się przez studia :)
0 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
automatyke robotyke - zdecydowanie ten kierunek polecam, czy to z autopsji czy też od znajomych.
komentarz 20 sierpnia 2020 przez Mateusz218 Nowicjusz (130 p.)
Myślisz że to jest lepsze do robienia robotów/animatroników niż mechatronika?
komentarz 20 sierpnia 2020 przez DamianW Bywalec (2,080 p.)
Zdecydowanie automatyka i robotyka. Myślisz o jakiejś konkretnej uczelni?
komentarz 20 sierpnia 2020 przez Mateusz218 Nowicjusz (130 p.)
Powoli właśnie zaczynam :). A poczym sądzisz że to lepsze?
komentarz 20 sierpnia 2020 przez DamianW Bywalec (2,080 p.)
Do budowania robotów niezbędna jest umiejętność pisania dla nich oprogramowania. Dodatkowo dobrze jest dołączyć do koła naukowego skierowanego głównie pod kątem robotyki ( możliwość uczestniczenia w dużej ilości projektów) , czego może brakować na mechatronice
komentarz 20 sierpnia 2020 przez Mateusz218 Nowicjusz (130 p.)
edycja 20 sierpnia 2020 przez Mateusz218
Czyli na mechatronice nie ma programowania? Postaram się dołączyć ale jak coś to nie trzeba dołączyć do kółka by mieć umiejętność budowania robota?

Dziękuję za odp :)
komentarz 20 sierpnia 2020 przez DamianW Bywalec (2,080 p.)
Nauka budowania robotów to tak jak programowanie : niezbędna ci praktyka. Komponenty do budowania robotów są drogie , a kółka dodają dofinansowania z uczelni
komentarz 20 sierpnia 2020 przez Mateusz218 Nowicjusz (130 p.)
edycja 20 sierpnia 2020 przez Mateusz218
Czyli na mechatronice programowanie jest mniej zaawansowane niż na automatyce i możliwe że tam nie ma kółek?
komentarz 20 sierpnia 2020 przez DamianW Bywalec (2,080 p.)
Dokładnie to mam na myśli , dobrym pomysłem było by jeszcze przejrzenie syllabusów( spisów prowadzonych przedmiotów) dla danych kierunków dla danych uczelni.
komentarz 20 sierpnia 2020 przez Mateusz218 Nowicjusz (130 p.)
Do tego jeszcze mam trochę czasu.

Czyli tak ostatecznie do budowania robotów/animatroników i innych mechanicznych żeczy lepiej iść studiować automatyke robotyke?
komentarz 20 sierpnia 2020 przez DamianW Bywalec (2,080 p.)
Tak
komentarz 20 sierpnia 2020 przez Mateusz218 Nowicjusz (130 p.)
Dzięki za odpowiedzi!
komentarz 20 sierpnia 2020 przez Mateusz218 Nowicjusz (130 p.)
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy ty też studiujesz automatyke robotyke czy mechatronike?
komentarz 20 sierpnia 2020 przez DamianW Bywalec (2,080 p.)
Studiuję AiR
komentarz 20 sierpnia 2020 przez Mateusz218 Nowicjusz (130 p.)
edycja 20 sierpnia 2020 przez Mateusz218
Ostatnie pytania.

1.Ty kończyles technikum czy liceum?

2.Czy na automatyce i robotyce jest o elektryce bo np jak bym chcial coś mechanicznego i lektrycznego zrobić to jest o tym na tych studiach?
komentarz 23 sierpnia 2020 przez Mateusz218 Nowicjusz (130 p.)

@Wiciorny, Czy po tych studiach (planuje jeszcze brać jakieś kursy do tych studiów) będę umiał zaprogramować robota nieprzemysłowego (tak o dla pasji)?

komentarz 23 sierpnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
trudno jest mi powiedzieć, jeśli faktycznie CIę to interesuje i dużo będziesz wstanie się angażować ze swojej strony, czy w kółka jakieś "studenckie" to jak najbardziej tak
komentarz 23 sierpnia 2020 przez Mateusz218 Nowicjusz (130 p.)
A na tych studiach lepiej skupić się na jednym kółku czy na kilku żeby to robić?
komentarz 23 sierpnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
kwestia czasu stary jak Ci się uda na chociaż 2 kółkach to spoko... bo niestety wymagania przedmiotów są bardzo duże tych gównianych matematycznych że na prace nawet w ciągu dnia nie ma szans,  wiec jak utrzymuja Cie rodzice to moze Ci sie uda na 2
komentarz 23 sierpnia 2020 przez Mateusz218 Nowicjusz (130 p.)
Czyli po kółku (lub więcej jak się uda) i po kursach żeby rozwinąć wiedzę że studiów to powinienem umieć programować roboty i nieprzemysłowe? I czy po tym też umiał bym je budować?
komentarz 23 sierpnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Nie wiem stary, równie dobrze możesz umieć to robić nie idąc na studia. Tam masz tylko materiał, to co sam mógłbyś w domu się uczyć, tam nikt nie nauczy Cię tak że stoi przy tobie praktykuje itd. to są studia :D a nie praca.
Po tych studiach masz wiedze której sam sie nauczysz i tylko i wylacznie papier... ze cos ukonczyles takiego nic wiecej wszystko zalezy od tego ile Ty sam bedziesz robil
komentarz 23 sierpnia 2020 przez Mateusz218 Nowicjusz (130 p.)
Tak wiem że z samych studiów nie będę miał dużo dlatego mówiłem że zapisze sie na kursy w czasie i po studiach nawet zamierzam jeszcze przed tym zrobić kurs Forbota by już mieć trochę wiedzy. Dlatego się pytałem czy po tym wszystkim (czyli po kursach kołach różnych itd..) mam duża szanse umieć robić roboty nieprzemysłowe bo wiadomo że z samych studiów nie masz wiele. To jak?
0 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2020 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)

Przy braku napisania jaka uczelnia i możności porównania programów to tak w ciemno wybrałbym automatykę i robotykę z tych dwóch.

Przykładowo na AGH dużo wyższy próg był na ten właśnie kierunek (i to na obu wydziałach, na których on jest) niż na mechatronikę.

https://kandydaci.agh.edu.pl/progi-punktowe/

komentarz 20 sierpnia 2020 przez Mateusz218 Nowicjusz (130 p.)
A dlaczego byś wolał na automatyke robotyke niż na mechatronike?
komentarz 20 sierpnia 2020 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)

Cóż, napisałem, że ja bym wolał to z tych 2, ale nie studiuję ani tego ani tego, bo nie jestem Tobą. Ty chcesz studiować to lub to. Najlepiej porównaj programy obu kierunków na tych uczelniach na które zamierzasz się rekrutować, porozmawiaj ze studentami tych kierunków - może jest jakaś grupa na facebooku dla studentów danego kierunku na danej uczelni i tak dalej. 

Progi natomiast są w pewnym sensie namiarem dla mnie - zwróć uwagę, że na PW różnica w progach była jeszcze bardziej wyraźna niż na AGH. Lepsi studenci to lepszy poziom studiów.
 https://www.pw.edu.pl/Rekrutacja/Studia-I-i-II-stopnia/Studia-stacjonarne-I-stopnia-i-jednolite/Progi-punktowe-z-ubieglych-lat

1
komentarz 20 sierpnia 2020 przez Mateusz218 Nowicjusz (130 p.)
Dziena za odp

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 2,384 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,174 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 168 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...