• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia podyplomowe z informatyki dla humanisty ?

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
926 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Bartek888 Nowicjusz (150 p.)
Witam

Mam 33 lata i na co dzień pracuje w biurze przy komputerze i jako osoba mająca opinie znającej się na komputerach, stałem się niejako pierwszą linią wsparcia dla współpracowników ze problemami komputerowymi. Są to zazwyczaj błahe problemy, jak np. brak sieci, instalacja programu,  czy problem z niedziałająca drukarka.  Bardzo mi się spodobało rozwiązywanie takich problemów, co często zmusza mnie też do nauki czegoś nowego. Chciałbym zagłębić się w obszarze IT i może w przyszłości podjąć pracę jako pracownik Helpdesk lub administrator sieci. Oprócz samodzielnej nauki chciałbym też pójść na studia. Czy studia podyplomowe na kierunku ,,Informatyka - projektowanie, programowanie i eksploatacja systemów'' na AGH w Krakowie lub ,,Administrowanie sieciami komputerowymi" na SGGW lub Politechnice Lubelskiej będzie dobrym rozwiązaniem? Czy ktoś taki po studiach humanistycznych,  bez doświadczenia w branży IT, a jedynie z dyplomowka ma szansę na znalezienie pracy w dzisiejszych czasach?

Pozdrawiam

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 sierpnia 2020 przez Nelson89 Dyskutant (7,720 p.)
Cześć,

Nie wiem, jak wyglądają studia podyplomowe ale generalnie studia I i II stopnia są raczej ogólne, tzn. poznasz wiele dziedzin, które dadzą Ci szerszy punkt widzenia w dyscyplinie którą studiujesz ale program jest tak często ułożony, że nie zagłębisz się, aż na tyle, by wyróżnić się znacząco na rynku pracy. Osobiście uważam, że warto studiować, ale na Twoim miejscu skupiłbym się na tym co może Ci dać wiedzę i praktyczne umiejętności, które mógłbyś wykorzystać w bieżącej pracy lub u potencjalnie nowego. Chodzi mi o kursy. Chcesz być administratorem sieci? To może warto skupić się na tym by zdobyć certyfikat potwierdzający umiejętności w tym zakresie, np. CCENT, itp.

To jest moja opinia ale wydaje mi się, że po dobrym kursie (gdzie płacisz za to jak uczą i wymagają, a nie za papier) + uznawany przez pracodawców certyfikat, to zyskasz większe szanse na dostanie wymarzonej stanowiska. Studia potem mogą się przydać ale możesz to robić w ramach dalszego rozwoju ale już na pierwszym stanowisku w branży.

Pozdrawiam,

Nelson
komentarz 21 sierpnia 2020 przez rafu007 Stary wyjadacz (12,560 p.)
Uważam podobnie, studia w IT nie są niezbędne, ale są świetne, aby poznać wiele różnych ścieżek i zobaczyć, co tak naprawdę chce się robić. Z tego co piszesz, to z IT nie masz za wiele wspólnego i może się okazać za jakiś czas, że to jednak nie to, co byś chciał robić. Podyplomówki są, aby poszerzyć wiedzę, bez podstaw nie ma sensu się pchać.

W IT studia nie określają gdzie możesz pracować, ani jakie masz uprawnienia.

Zdecydowanie lepiej zrobić kurs kierunkowy, który da odpowiednie skrótowce dla HR :)
0 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2020 przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)
Ja mam średnie wykształcenie i jestem programistą. Nie lepiej samemu w domu się uczyć? Na pewno nikt Cię nie wyrzuci(w przeciwieństwie do uczelni) i sam sobie wybierasz co chcesz się nauczyć i nie tracisz czasu na takie przedmioty jak wf czy psychologia.
1
komentarz 20 sierpnia 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Psychologię i wf to proszę szanować akurat.
–1 głos
odpowiedź 20 sierpnia 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Jeśli chcesz pracować to nie idź na studia. wink Przynajmniej w tej branży.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 261 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 564 wizyt
+3 głosów
2 odpowiedzi 2,320 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,955 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...