• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak naprawić baterię w laptopie?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
304 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
Witam,

bateria  w moim laptopie odmówiła posłuszeństwa. Już od kilku miesięcy ładowała się do max.71%. Ostatnio o dziwo ładowała się do 91%. Dzisiaj bateria miała 44%(stan ładowanie),a po odłączeniu zasilacza laptop się wyłączał.

Nie znam się,ale wydaje mi się,że bateria nie jest fizycznie uszkodzona, ponieważ jeszcze ostatnio laptop co najmniej 3h pracował na baterii. Sprawdziłem sterowniki w menedżerze urządzeń i są aktualne.

Z góry dziękuję za pomoc!

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 18 sierpnia 2020 przez Official gildin Bywalec (2,820 p.)
Kupić nową ;)
0 głosów
odpowiedź 19 sierpnia 2020 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
dlaczego? Pisałem przecież, że bateria jeszcze kilka dni temu trzyamała kilka godzin.
0 głosów
odpowiedź 19 sierpnia 2020 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Ile czasu już masz tę baterię? Pobierz jakiś program do sprawdzenia jej pojemności.

Skoro windows pokazuje, że bateria się ładuje mając 70%, to znaczy, że elektronika baterii z jakiegoś powodu odcina ładowanie. Powinieneś ją oddać na gwarancję, też tak miałem.
komentarz 19 sierpnia 2020 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
Bateria ma 6 lat. Jest to oryginalna bateria DELL (laptop Dell Latitude E6540)
komentarz 19 sierpnia 2020 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
To nie wiem czy coś na to poradzisz, po takim czasie mogła się zużyć i tak dobrze, że 3h trzymała. Możesz ją otworzyć i powyjmować sprawne ogniwa, wymiana złego chyba nie ma sensu, bo elektronika zapamiętuje pojemność i też nie wiadomo czy to elektronika nie jest uszkodzona.
komentarz 19 sierpnia 2020 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
Nie znam się na tym,ale właśnie wydaje mi się że problem jest po stronie elektroniki,bo raczej same ogniwa nie zużyja się całkowicie z dnia na dzień.
komentarz 19 sierpnia 2020 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,280 p.)
Ale mogło paść jedno lub kilka ogniw i stąd skok pojemności w dół (elektronika odcięła te ogniwa od ładowania). W każdym razie czeka cię wymiana, 6 lat to i tak dużo jak na obecne standardy.
komentarz 19 sierpnia 2020 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
Mógłby ktoś w takim razie mi doradzić jaką baterię kupić? Myślałem raczej nad dobrej jakości zamiennikiem, bo oryginał pewnie będzie drogi.
komentarz 19 sierpnia 2020 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,280 p.)

Na znanym serwisie zamienniki do Dell Latitude E6540 zaczynają się od niecałej stówy, a oryginały od 150. Wymiana nie wymaga rozkręcania, zatem kupuj.

Zobacz jeszcze ten program: https://www.nirsoft.net/utils/battery_information_view.html

komentarz 19 sierpnia 2020 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)

Tu jest screen z CPUID Monitor i tego  programu spod linku

komentarz 19 sierpnia 2020 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
co do ceny to sie nie zgodze,sprawdź sobie ile ten model baterii kosztuje jak nie wierzysz(600-700zl)
komentarz 19 sierpnia 2020 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)

https://swiatbaterii.pl/baterie-do-laptopow-dell/1619-18-green-cell-bateria-do-dell-latitude-e6540.html

Greencell ma dobre baterie, sam od nich kupowałem. Jeżeli po roku pojemność spadnie o więcej niż 20% to wymieniają baterię.

komentarz 19 sierpnia 2020 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
Dziękuję za informację.
komentarz 19 sierpnia 2020 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
Czy gwarancja uwzględniania jest po zakupie w dowolnym sklepie czy musi to byc kupione bezpośrednio u producenta?
komentarz 19 sierpnia 2020 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Świat baterii pisze o tej gwarancji i ją powinien uwzględniać, choć jeszcze nie miałem okazji z tego skorzystać, więc nie wiem jak do dokładnie wygląda.
komentarz 20 sierpnia 2020 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,280 p.)
komentarz 20 sierpnia 2020 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
Dzięki, kupiłem wczoraj zamiennik Greencell o pojemności ok. 7000mAh,więc powinno być w porządku. Oryginał niestety jest drogi - ok.700zł, więc nie było sensu tym bardziej,że laptop już ma swoje lata
komentarz 21 sierpnia 2020 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Jak przyjdzie zobacz sobie jakimś programem, czy na pewno masz 100% pojemności,
komentarz 25 sierpnia 2020 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
Kupiłem. Niestety laptop się przycina na tej baterii, więc najprawdopodobniej jest nieodpowiednie napięcie. Miałem tak kiedyś w innym laptopie, gdy sprzedawca pomylił zasilacz. Wtedy laptop działał normalnie na baterii, a na zasilaczu się zacinał?

Czy ktoś się orientuje czy to będzie wina nieodpowiedniej baterii czy może jeszcze się nie uformowała?
komentarz 25 sierpnia 2020 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)

pisz, żeby Ci wymienili i sprawdź czy masz pełną pojemność https://www.youtube.com/watch?v=8C0MKaIR-EE

komentarz 25 sierpnia 2020 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
niestety w tym pliku jest informacja:No batteries are currently installed

Dziwne, bo pracuję właśnie na baterii,a na tej starej jak sprawdzałem to wszystko się normalnie wyświetlało.
komentarz 25 sierpnia 2020 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Może źle ją włożyłeś i coś nie łączy. Jeżeli łączy to opisz to do greencellu i poproś o wymianę.
komentarz 25 sierpnia 2020 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
bez przesady, w tym przypadku albo łączy albo nie. Jeśli już to mogłyby być jakieś styki uszkodzone, ale to raczej mało prawdopodobne.
komentarz 25 sierpnia 2020 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)

@jankustosz1, Jeżeli na zasilaczu (bez baterii) laptop pracuje normalnie,nic się nie przycina to laptop jest sprawny? Nie chcę,żeby się okazało,że zgłoszę reklamację, a problem będzie po stronie laptopa. 

 

komentarz 25 sierpnia 2020 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Jeszcze nie zgłosiłeś, śpiesz się bo możesz oddać tylko do iluśtam dni, potem już tylko w przypadku gdy bateria jest uszkodzona. Najlepiej napisz do nich na maila i pytaj ich, oni lepiej powiedzą na co zwrócić uwagę.
komentarz 25 sierpnia 2020 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Btw. na windowsie 10 jak klikniesz w ikonę baterii to można wybrać zużycie energii. Jak zmieniam na tryb oszczędzanie baterii to też procek jest dużo słabszy. Jeżeli masz to aktywowane, to nic dziwnego, że się zacina, ale i tak baterie powinno wykrywać, więc jakiś problem jest.
komentarz 25 sierpnia 2020 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
Mam włączone oszczędzanie baterii, jednak nigdy wcześniej nie miało to odzwierciedlenia w zacinaniu się. Bateria działa tylko nie jest wykrywany jej model.

Tak btw.: czy korzystanie z laptopa podczas ładowania baterii ma duży wpływ na jej żywotność,bo jak nietrudno zauważyć bateria wtedy bardziej się nagrzewa itd.
komentarz 25 sierpnia 2020 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Nagrzewa się bo się ładuje, ale jak już się naładuje to pomimo podłączonej ładowarki więcej się nie ładuje, nie ma w tym nic złego. No chyba że przez tydzień masz podłączone zasilanie przez co bateria jest ciągle naładowana w 100% to nie jest dobrze. Skrajnych wartości lepiej w długim okresie czasu unikać, szczególnie rozładowania.
komentarz 25 sierpnia 2020 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
Rozumiem,ale właśnie mam pytanie czy korzystanie z laptopa podczas baterii bardzo obniża jej żywotność. Oczywiście czasem jest to konieczne, ale ja staram się unikać pracy podczas ładowania,a przynajmniej ograniczać to do minimm i nie wiem czy słusznie.
komentarz 25 sierpnia 2020 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Jest to bezsensu, przynajmniej z tego co mi wiadomo. Jeżeli chcesz wydłużyć życie baterii to nie rozładowywuj jej do niskich wartości i nie przegrzewaj laptopa, trzymanie na ciągle podłączonym zasilaczu też nie jest dobre.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 173 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez weedie Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 875 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 234 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2020 w Sprzęt komputerowy przez XSPACE Użytkownik (690 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...