• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Porty przekierowanie bez dostepu do router

Object Storage Arubacloud
0 głosów
647 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Tine Użytkownik (690 p.)
edycja 18 sierpnia 2020 przez Tine
WItam,
Czy jest możliwośc przekierowania partów bez dostepu do routera ( nie mam hasła, bo dostawca tego internetu nie podaje takich informacji, (mam router, ale nie mam do niego dostepu))?
Używam vpn, i działa on tylko na porcie 443 tzn, gdy wchodze na jakąś strone i używa ona portu 443, to moge na nią wejść ( załaduje się ), a gdy np. uruchamiam grę/program które korzysta z innego portu niż 443 to połaczenie nie działą.
Jest możliwośc przekierowania  portu np. 25565 tak żeby korzystał ( tak jakby ) z portu 443 ? aby połaczenie z programem/grą działało ?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 18 sierpnia 2020 przez niezalogowany
Bez dostępu do routera nie przekierujesz portów.

Jeśli używasz VPN i nie działa gra, która używa innego portu to problem leży po stronie VPN, a nie po stronie routera. Dostawca VPN blokuje port 25565.
+1 głos
odpowiedź 18 sierpnia 2020 przez rafu007 Stary wyjadacz (12,560 p.)
Każda strona z SSL używa portu 443 :) co Ci dokładnie nie działa? Twój dostawca internetu nie powinien blokować Ci wyjścia na żadne porty, jedynie blokuje dostęp do Twojej sieci domowej. Możesz spróbować dostawić drugi router przed tym od ISP i tam przekierowywać porty.

 

W skrócie jak nie możesz się połączyć z usługami w internecie to wal z reklamacją :)
komentarz 18 sierpnia 2020 przez Tine Użytkownik (690 p.)

Dokładnie to używam darmowego VPN: https://www.vpnbook.com/freevpn

Łaczę się z nim za pomoc wbudowanego 'narzedzia' vpn w windows tak: https://prnt.sc/u1tcev

https://prnt.sc/u1tcye

Gdy wpisze w  Google what is my ip to mi pokazuje faktycznie ip tego serwera z którym jestem połączyony i kraj ( USA, bo tam jest ten serwer )

 

Wpisałem w cmd polecenie netstat -ano

I koło mojego 'niedoszłego' połaczenia pisze że jest SYN_SENT zamiast ESTABLISHED-co oznaczało by że jestem połaczony

komentarz 19 sierpnia 2020 przez rafu007 Stary wyjadacz (12,560 p.)
W opisie VPN masz podane, że obsługuje tylko konkretne porty. W Twoim wypadku musiałbyś dołożyć jeszcze jeden router, na którym by było przekierowanie portów.

Po co w ogóle chcesz się łączyć do gry przez VPN? Dokładasz sobie tylko opóźnienia na łączu.
1
komentarz 19 sierpnia 2020 przez niezalogowany
@rafu007

Po co chcesz dokładać drugi router skoro ten pierwszy blokuje porty? Nic to nie da. Jeśli NAT pierwszego nie przepuszcza ruchu na zewnątrz na danym porcie to zmostkowany router tutaj nie pomoże.

W przypadku autora tematu nie routera, a VPN blokuje porty. Wystarczy się z nim rozłączyć, albo zmienić dostawcę.
komentarz 21 sierpnia 2020 przez rafu007 Stary wyjadacz (12,560 p.)
Masz absolutną rację.

Myślałem o przekierowaniu lokalnego port xxx na port wychodzący 443, ale to nie ma sensu bez ponownego NAT-u w vpn gateway-u.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,958 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Patryk Bogdan Bogdań Początkujący (490 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 410 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 125 wizyt
pytanie zadane 17 października 2019 w Sieci komputerowe, internet przez aleksandraam Nowicjusz (120 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,481 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...