• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zepsute gniazdo micro usb w tablecie graficznym. Gdzie, bądź jak naprawić?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,198 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez CicheCiastko Nowicjusz (150 p.)
Kiedy próbowałam przenieść swój tablet graficzny (Huion 1060 plus) zahaczyłam kablem o krzesło i zniszczyłam gniazdo usb. Gniazdo wygląda jak zwykłe micro-b. Chciałabym najpierw spróbować naprawić urządzenie zamiast kupować nowe. Niestety nie mogę znaleźć nikogo kto potrafiłby go zreperować. Sama jestem laikiem i nie mam pojęcia jak go naprawić. Czy ktoś miał podobne doświadczenia i jak sobie poradził z problemem?
komentarz 17 sierpnia 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Otwierales go? W seodku wyrwalo sie gniazko? Luty puscily, czy moze nawet kawalek sciezki sie rozwalil
komentarz 17 sierpnia 2020 przez CicheCiastko Nowicjusz (150 p.)

Przed chwilą otwarłam. Zdaje się że lutowanie puściło, a samo gniazdo jest przekręcone.

1
komentarz 17 sierpnia 2020 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)

jeżeli nie umiesz lutować to nawet nie próbuj wink 

Bardzo łatwo możesz zepsuć coś innego. Ja bym spróbował oddać do serwisu który już się bawił takimi rzeczami i wie co zrobić. 

komentarz 17 sierpnia 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

@CicheCiastko, Taki protip. Jeżeli idziesz do serwisu telefonów(tak jak wspomniano w odpowiedziach) idź z samym pcb, nie wspominaj, że to tablet graficzny. 

komentarz 17 sierpnia 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Jeżeli idziesz do serwisu telefonów (...) idź z samym pcb, nie wspominaj, że to tablet graficzny

Z ciekawości - dlaczego? Nie będą w stanie rozpoznać, że to płyta od tabletu?

komentarz 17 sierpnia 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Inne spojrzenie, mają z głowy rozebranie tego czegoś. Samo lutowanie to kwadrans dla mniej wprawionej osoby, o ile faktycznie same ścieżki są całe.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2020 przez Nelson89 Dyskutant (7,720 p.)
wybrane 18 sierpnia 2020 przez CicheCiastko
 
Najlepsza
Cześć,

na Twoim miejscu poszukałbym jakieś serwisu telefonów komórkowych w Twojej okolicy. Myślę, że w miejscu gdzie naprawiają telefony, wymieniają pęknięte wyświetlacze, itp. to poradzą sobie spokojnie z uszkodzonym gniazdem USB. Usługa naprawy powinna się zmieścić w granicach 50-100 zł.

Na własną rękę też można spróbować ale gdyby konieczne było lutowanie to bez doświadczenia lepiej tego nie ruszać.

Próbowałaś użyć innego przewodu czy ewidentnie gniazdo jest uszkodzone?

Pozdrawiam,

Nelson
komentarz 17 sierpnia 2020 przez CicheCiastko Nowicjusz (150 p.)

Niestety gniazdo jest uszkodzone i inne kable nie działają. Co do serwisu byłam w pięciu różnych i nikt nie chciał się podjąć naprawiania tabletu graficznegosad

1
komentarz 17 sierpnia 2020 przez Nelson89 Dyskutant (7,720 p.)

Osobiście mogę polecić ten serwis https://www.pcdron.pl/ Oddawałem kiedyś laptopa do nich na serwis z uszkodzoną częścią płyty głównej. Płyta wymaga precyzyjnego wylutowania i zalutowania nowej części. Bezpłatna diagnoza i wycena naprawy (cena była rozsądna). Z tego co widziałem to można do nich zadzwonić, omówić problem i wtedy dostaniesz wstępną wycenę naprawy, a sprzęt wysłać pocztą do naprawy.

Jak nie chcesz wysyłać do nich (do Poznania), to możesz poszukać u siebie w okolicy podobnego serwisu.

Pozdrawiam,

Nelson

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 245 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 385 wizyt
–1 głos
1 odpowiedź 184 wizyt
pytanie zadane 2 sierpnia 2022 w Sprzęt komputerowy przez MacieKap Bywalec (2,400 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...