• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Code review web-aplikacji

Object Storage Arubacloud
0 głosów
131 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2020 w Java przez DaraS Nowicjusz (120 p.)
Witam, poszukuję pracy jako junior developer i podsyłam do oceny moje aplikacje z CV.

Będę wdzięczny za porady i krytykę.

 

Server: https://covid-2019-map.herokuapp.com

Code: https://github.com/DarX1221/covid-map

 

Server: https://image-web-app.herokuapp.com

Code: https://github.com/DarX1221/image-web-app

konto admin: Admin1 pass123
komentarz 17 sierpnia 2020 przez niezalogowany
Nie wiele przeglądałem ale to co mi się rzuciło w oczy to nazwa pakietu com.example.demo. Aplikacja image-web-app nie pozwala na upload plików lub ich nie wyświetla. Komunikat o poprawnym uploadzie się wyświetla.
komentarz 17 sierpnia 2020 przez DaraS Nowicjusz (120 p.)
Dzięki wielkie, już to naprawiłem.
Krótki opis problemu: aplikacja aby załadować zdjęcie najpierw je pobiera na serwer aplikacji (heroku), a nastepnie na chmure, gdy na serwerze zapisało się kilkanaście zdjęć uniemożliwiało to pobranie nowych (musze ogarnąć walidację upload'u).
komentarz 17 sierpnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,150 p.)

@DaraS, potworny chaos w kodzie... zakomentowane skrypty kodu, 

zdublowane pakietyzacje, ogarnij chaos bo nie wiadomo czego się po czym spodziewać w 1 paczce masz klasy konfiguracyjne, uruchomieniowe i nagle też pojawia się klasa - serviosowo-biznesowa.
Po robocie siąde to powiem więcej ale nie jest to dobrze wykonany projekt 

komentarz 19 sierpnia 2020 przez DaraS Nowicjusz (120 p.)

@DaraS,  ogólnie poprawiłem wcześniejsze błedy i mam kilka konkretnych pytań

1. Czy pozostawienie pakietu com.example to duży błąd, nigdy na to nie zwracałem uwagii

2.  Na tutorialach zawsze pakietyzacja przebiega względem tego czym dana klasa się zajmuje
       pakiety: Contoller, Model, Repo, Service   

ostatnio wyczytałem że powinno się pakietyzować według modeli

        pakiety: User, Book .... i w tych pakietach powinny się znajdować klasy: Controler, Service ...

3. W mojej drugiej aplikacji image-web-app, podwójne klniknięcie, rzuca wyjątkiem, czy taka obsługa tego wyjątku jest poprawna

 

    public boolean removeImageById(Long id) {
        Authentication auth = SecurityContextHolder.getContext().getAuthentication();
        String username = auth.getName();
        // if logged username is different than username in AppImage(Long id) to delete, you can delete image only if you are admin
        if (!imageRepository.findAppImageById(id).getAppUser().getUsername().equals(username)) {
            if (!userService.checkTahtLoggedUserIsAdmin()) {
                return false;
            }
        }
        // double click "delete image", try to remove image two times
        try {
            String cloudinaryId = imageRepository.findAppImageById(id).getCloudinaryId();
            imageUploaderService.deleteImage(cloudinaryId);
            imageRepository.removeAppImageById(id);
            return true;
        } catch (InternalAuthenticationServiceException doubleClickDeleteEsception) {
            throw new InternalAuthenticationServiceException(
                    "This exception was throw by double click on delete image button");
        } catch (Exception ex) {
            ex.printStackTrace();
        }
        return false;
    }

 

Z góry dzięki za odpowiedź


 

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 564 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 145 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2018 w Nasze projekty przez kamil159 Nowicjusz (180 p.)
+3 głosów
0 odpowiedzi 248 wizyt
pytanie zadane 9 września 2022 w C# przez Artur Koniec Gaduła (3,670 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...