• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gamepad nie jest wykrywany jako pad, tylko mysz, a przez bluetooth jest wykrywany jale nie działa jego sterowanie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
789 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez ninjapolski2 Początkujący (280 p.)
edycja 16 sierpnia 2020 przez ninjapolski2

Marka, model pada: Flashfire BT-7000-BR albo FF-BT-7000-BR
Link do produktu na stronie producenta: http://www.flashfire.tw/Product/Product_Info.aspx?ProductID=35
Problem: jak podłączony przez USB to jest wykrywany jako mysz USB MOUSE, a jak przez BT to też, tylko że jako BT7000 JoyPad (załącznik nr 1). Sterowanie w grach nie działa. Wcześniej był wykrywany jako Xbox 360 Controller for Windows, a teraz jako 6-osiowy 15 przyciskowy.
Opis: Witam, mam problem taki jak opisany wyżej, gamepad został kupiony z lombardu i nie dostałem instrukcji obsługi. Mianowicie wczoraj z rana gamepad działał poprawnie, później próbowałem go połączyć przez BT pierwszy raz i wszystko naklikałem, później jak się udało, to wyłączyłem już komputer, aż do wieczora, gdy próbowałem zagrać w Euro Truck Simulator 2 oraz World of Tanks. Ten gamepad jest dla androida, ios, android tv, smart tv, win. Z osobami z Discorda Pasja Informatyki próbowałem już:
aktualizacja firmware ze strony producenta (nic nie pomogła), (załącznik nr 2),
emulacja do typowego pada Xbox 360 (program nie wykrywał gamepada),
po podłączeniu do komputera przez USB gamepad w menedżerze urządzeń dodawał: 
Mysz zgodna z HID:
HID\VID_11C6&PID_5503&REV_0111&Col01
HID\VID_11C6&PID_5503&Col01
HID\VID_11C6&UP:0001_U:0002 HID_DEVICE_SYSTEM_MOUSE
HID_DEVICE_UP:0001_U:0002
HID_DEVICE

Urządzenie sterujące użytkownikiem zgodnym z HID:
HID\VID_11C6&PID_5503&REV_0111&Col02
HID\VID_11C6&PID_5503&Col02
HID\VID_11C6&UP:000C_U:0001
HID_DEVICE_SYSTEM_CONSUMER
HID_DEVICE_UP:000C_U:0001
HID_DEVICE

Urządzenie wejściowe USB:
USB\VID_11C6&PID_5503&REV_0111
USB\VID_11C6&PID_5503

Wyżej są to urządzenia dodane poprzez połączenie gamepada sposobem USB. Dodałem też identyfikatory sprzętu tych urządzeń. W emulatorze x360ce znalazłem również takie coś (załącznik nr 3). Po tych eksperymentach Euro Truck Simulator 2 wykrył mi pada jako 6-osiowy 15 przyciskowy pad, ale za to sterowanie nie działa i tak, nawet po automatycznym skonfigurowaniu pada przez system.

Proszę o możliwie szybką i jasną pomoc, napisaną w prosty sposób, żebym był w stanie zrozumieć i zrobić to.
Pozdrawiam forumowiczów
Sebastian (z discorda Ninjaaa). 

Załącznik nr 1:
https://imgur.com/a/CwS3Md1
Załącznik nr 2:
https://imgur.com/a/p1J1tQq Ale to raczej nieistotne
Załącznik nr 3:
https://imgur.com/a/qdN06aI

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 113 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2020 w Sprzęt komputerowy przez manager96 Bywalec (2,050 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 158 wizyt
pytanie zadane 19 maja 2022 w Offtop przez JacekWacekPlacek Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 196 wizyt
pytanie zadane 15 grudnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,615 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...