• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studiowanie analizy danych czy infromatyki?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,772 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Adrian0420 Początkujący (290 p.)
Cześć! Czy znajdzie się tutaj może ktoś kto mógłby powiedzieć kilka słów nt. studiowania analizy danych? Niestety poza tym co jest na stronach uczelni trudno znaleźć jakiekolwiek opinie... Ewentualnie być może ktoś rozwieje moje wątpliwości czy wybrać analizę danych czy informatykę i czym się kierować przy wyborze między nimi, bo czasu mam już coraz mniej na decyzję
komentarz 17 sierpnia 2020 przez reaktywny Nałogowiec (40,950 p.)
Teraz jest moda i duże wzięcie na data scientist, ale jak będzie za 10 lat?? (na PW na wydziale który powstał ze starego FTIMS (teraz to jest matermatyka i nauki komputerowe, czy jakoś tak) jest na kierunku data science ~80 chętnych na jedno miejsce). Ale czy ten trend się utrzyma? - nie wiadomo.

Kolejna sprawa, jak będziesz dobrym programistą, to po kilkunastu miesiącach przeskoczysz na data science bez większych problemów, jeśli zajdzie potrzeba lub rynek to wymusi.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 16 sierpnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)
Kierować się tym, co chcesz robić. Nie wiem jak wyglądają sylabusy, co kryje się pod analizą danych- bo co uczelnia to różny program, generalnie jeśli kogoś znam z Analizy danych, to wiem że tam głównie sama matma,algebra, metody numerczyne wszystko co poświęcone jest obliczeniom nie tyle w kwestii matematycznej, ale głównie "teorii obliczeń', tez nie na każdej uczelni analiza danych opiera się w ogóle o PROGRAMOWE MASZYNOWE obliczanie danych, a bardziej o algebraiczne i stosowanie metod statystyki opisowej, rachunków prawdopodobieństwa etc.
komentarz 17 sierpnia 2020 przez Adrian0420 Początkujący (290 p.)
Jeżeli analiza danych to studiowałbym na UŁ. Jak patrzyłem na program to z przedmiotów jest: Środowisko pracy analityka, Programowanie arkuszy kalkulacyjnych, Elementy statystyki opisowej, Podstawy baz danych, Pakiety statystyczne, Rachunek prawdopodobieństwa, Techniki prezentacji, Modele regresji, Podstawy języka Java, Eksploracja danych, Analiza techniczna, Algorytmy i złożoność, Inżynieria przetwarzania danych, Analiza danych w badaniach naukowych, Analityka biznesowa, Podstawy przedsiębiorczości. Raczej dobrze się czuje w takich rzeczach, a na informatykę czy analizę danych dostanę się na pewno i myślę, że poradzę sobie zarówno i tutaj i tutaj. Kwestia tego, który kierunek sam w sobie jest "lepszy" i po czym będę miał lepsze perspektywy.
komentarz 17 sierpnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)
ale co znaczy "lepszy"? Lepszy do czego, to są dwa inne kierunki nie ma lepszych i gorszych kierunków, nie wiem co chcesz robić i co Cię interesuje.
Studia to tylko studia... więc jeśli nie celujesz w branże, gdzie to jest wymagane np jak medycyna, to czy studiowałeś X czy Y nic nie zmienia liczy się co umiesz, jeśli ktoś umie więcej bez studiów, to jego wezmą do pracy, nie Ciebie.
komentarz 17 sierpnia 2020 przez Adrian0420 Początkujący (290 p.)
Chodzi mi o to, że raczej dostanę i odnajdę się zarówno w analizie danych, jak i w informatyce. Dlatego skoro mam taki wybór to kwestia jakie są zalety i wady jednego i drugiego kierunku, który daje lepsze perspektywy na moją przyszłość itd i który ostatecznie okaże się lepszy dla mnie, bo szkoda tracić czas na jakimś kierunku zamiast którego mógłbym wybrać coś, co równie by mnie interesowało, a dawało szanse na lepszą pracę, czy samo w sobie byłoby ciekawsze.
0 głosów
odpowiedź 16 sierpnia 2020 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)
Może znajdziesz sobie jakąś pracę w korpo jak skończysz analizę. Musisz tylko wiedzieć, że analiza danych to nic innego jak matematyka na wykresach i statystykach.

Na informatyce też jest dużo matematyki, ale z reguły jest łatwiej jak ogarniasz temat komputerów.
komentarz 17 sierpnia 2020 przez Adrian0420 Początkujący (290 p.)
Domyślam się, że na analizie będzie napewno więcej matematyki. Czyli informatyka jest łatwiejszym kierunkiem? Komputery to akurat ogarniam, z resztą maturę z informatyki też zdałem i to nie najgorzej. Lubię po prostu tą część informatyki, która jest w większym stopniu na analizie danych. A jak to właśnie wygląda z pracą po analizie? Jakieś korpo czy coś jeszcze? Czy może wogole o wiele większe szanse na lepszą pracę będę miał po informatyce?
komentarz 17 sierpnia 2020 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)

Czyli informatyka jest łatwiejszym kierunkiem?

Nigdy nie była. Studenci często odpadają po pierwszym semestrze bo myśleli, że jak siedzą 10h przy kompie to pójdą na łatwiznę. 

 A jak to właśnie wygląda z pracą po analizie? Jakieś korpo czy coś jeszcze? 

No raczej korpo, biznesy i te sprawy. Ewentualnie gdzieś w banku. 

Czy może wogole o wiele większe szanse na lepszą pracę będę miał po informatyce?

 Na to pytanie nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć wink Musisz przejrzeć oferty pracy w swoim mieście. Bardzo dużo też zależy od tego gdzie i jak chcesz pracować. 

komentarz 17 sierpnia 2020 przez Adrian0420 Początkujący (290 p.)
Co jak co, ale ja nie z tych, co liczą, że będzie łatwo, tylko po prostu czuje się lepiej właśnie w arkuszach kalkulacyjnych czy bazach danych, a z jakimiś statystykami itp na matematyce też lubię, dlatego zacząłem zastanawiać się nad analizą danych zamiast informatyki. Z tym, że jest to mniej popularny kierunek i ciężko dowiedzieć się czegoś więcej, dlatego mam nadzieję, że nie jest to kierunek oparty jedynie na matematyce, a informatyka w tym jest, bo jest, tylko, że jednak jest to połączenie tych 2 przedmiotów w równomiernym stopniu.
1
komentarz 15 lutego 2021 przez gramincja5678 Nowicjusz (100 p.)
Teraz powiedz mi co wybrałeś i jak sobie radzisz póki co ;/ Ja sama stoje teraz przed wyborem więc napisz najwiecej co możesz ( może jak masz czyjeś opinie)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 411 wizyt
pytanie zadane 21 września 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez qwert 100 Obywatel (1,250 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 673 wizyt

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...