• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kotlin - zapis postępu

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
158 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2020 w Android, Swift, Symbian przez FuzZe Nowicjusz (130 p.)
zmienione kategorie 15 sierpnia 2020 przez HaKIM
Siema,

mam problem z zapisaniem postępu. Tworzę dla frajdy grę ale nie wiem jak zapisać postęp tzn. level na którym gracz jest. Wiem, że można to zrobić bazą danych ale wolał bym jej nie tworzyć jeśli są jakieś inne rozwiązania.

Android Studio - język Kotlin.

Z góry dzięki!
komentarz 15 sierpnia 2020 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Pozwoliłem sobie zmienić kategorię na "Android, Swift, Symbian" z "Inne języki".

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 16 sierpnia 2020 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Hej, do zapisu postępu może posłużyć klasa sharedpreferences. Jak jej używać: https://developer.android.com/training/data-storage/shared-preferences Zapis odbywa się na zasadzie kluczy i wartości, możesz proste rzeczy jak numer poziomu zapisywać w nich. Klasa ta zapisuje zmiany do pliku w prywatnym folderze twojej aplikacji. Nie potrzeba żadnych uprawnień do korzystania z niej. Dostęp do danych jest synchroniczny, więc świetnie nadaje się do prostych wartości jednak nie do zapisu wielu danych lub danych binarnych. Jeżeli chcesz zapisywać np. rekordy to zaopatrz się w bazę danych RoomDatabase

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 194 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 346 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 651 wizyt
pytanie zadane 19 maja 2020 w Android, Swift, Symbian przez Oskardes Użytkownik (600 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...