• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Nauka programowania, jak rozłożyć sobie czas?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
282 wizyt
pytanie zadane 14 sierpnia 2020 w HTML i CSS przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)
zamknięte 14 sierpnia 2020 przez KosaTV
Tak jak w temacie, aktualnie mój plan jest dość haotyczny, i na teorie poświęcam ok 1-1.5 h mówiąc teoria, mam na myśli nauke 0ewnych formolek na pamięć (w praktyce umiem je wykorzystać i je znam ale na pamięć też powinienem umieć opowiedzieć o tym jak to zastosować, a przynajmniej mi się tak wydaje np. (praktyka) Wiem że zasada ogólna współczesnych pół formularzy (oprócz przycisków) jest taka że input powinny zawierać etykiety więc je robię gdy piszę kod. Natomiast w teorii cze się tej formulki na pamięć czyli. Czytam zasadę i staram się ją zapamiętać. I tak wygląda moja nauka teorii (w ciągu godziny, zapamiętam takich definicji, zasad itp. Ok 7-8). Trochę mało? Moim zdaniem tak ale, czytałem gdzieś że na teorie powinno się poświęcać ok. 20%, a praktykę 80%. I staram się tak robić 1-1,5 h teorii 4h praktyki. Tylko tak jak wspomniałem nwm czy moje tempo zapamiętywania teorii nie jest zawolne bo po np. 6 odc. Z formularzy Pana M. Tych definicji, zasad, nowych inputow itp. jest ok. 28 (mniej więcej, nie pamiętam). Czyli ucząc się tak wychodzi na to że jeden odcinek zajmie mi aż 4 dni. Czy powinienem się obawiać że robię coś źle, nie powinno to wyglądać tak że każdy odcinek powinienem ogarnąć w ciągu 1 dnia? Proszę o pomoc i przepraszam za błędy.
komentarz zamknięcia: Rozgryzłem to!

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 14 sierpnia 2020 przez niezalogowany
wybrane 14 sierpnia 2020 przez KosaTV
 
Najlepsza
Nigdy nie ucz się teorii na pamięć. I tak ją zapomnisz. Jak będziesz ją wykorzystywał w praktyce to mimo woli ją wtedy zapamiętasz.

Zaczynaj od prostych ćwiczeń żeby zapoznać się z zasadami programowania. Potem jakieś małe proste projekty, realizowanie krok po kroku.
komentarz 14 sierpnia 2020 przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)
Serio? Czyli wystarczy że będę  uczył się praktycznie a w tedy przy okazji też teorii bo będę wiedział co napisać i czemu tak a nie inaczej. To Super wiadomość, myślałem że muszę za każdym razem uczyć się teorii. Dzk za odpowiedź, szkoda tylko że o html i css z kursu html i css z podsumowań już prawie umiem wszystko na pamiętać, ale to też dobrze bo lepiej coś wiedizc niż nic,dzk.
komentarz 14 sierpnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

@mdatelier, teorie uczymy się na pamięć tylko przed rozmową o prace :D 

komentarz 14 sierpnia 2020 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)

@KosaTV, teorii to możesz w autobusie się pouczyć laugh 

W każdym języku programowania (html też) na praktykę poświęca się najwięcej czasu. Uczysz się praktyki przepisując kod z książęk, pisząc z pamięci i przy tworzeniu nowych rzeczy. Od niej zależy czy zrozumiesz dany temat.

komentarz 14 sierpnia 2020 przez niezalogowany

@Wiciorny, Na to też jest sposób żeby sprawdzić czy ktoś faktycznie coś umie czy tylko nauczył się na pamięć. Problemem nauki na pamięć jest to, że najczęściej ludzie nie rozumieją tego czego się uczą. Wystarczy, więc wtedy zapytać się dlaczego tak, a nie inaczej.

komentarz 14 sierpnia 2020 przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)

@techno16, Te nawiązanie do szkoły jest trafne, bo w szkole, rzeczywiście tak się uczymy.

komentarz 14 sierpnia 2020 przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)
Ja czasami jak uczę się czego na pamięć to nawet nie wiem co powiedziałem :D ale przy programowaniu jak się uczę to to staram się to zrozumieć.
+4 głosów
odpowiedź 14 sierpnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Nie zajmować się takimi pierdołami o jakich piszesz, marnować na to czas, predestynować:
ile czasu na to, jakie IDE, jaka KAWA, a może jaki theme do aplikacji, jaka tapeta, czy czcionka jest dobra..
Tylko pomyśleć nad projektem, tym co chcesz robić i realizować małymi krokami na bieżąco
komentarz 14 sierpnia 2020 przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)
Więc tak zrobię dzk.
komentarz 14 sierpnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
ja nie napisałem tego w złej mierze, po prostu dawno temu sam tak robiłem i to bylo bez sensu, błędne koło.
komentarz 14 sierpnia 2020 przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)
Spk, rozumiem nie nie jestem zły, rozumiem, że piszesz tak, żebym ja tego uniknoł, i za to dziękuję.

Podobne pytania

+4 głosów
7 odpowiedzi 3,108 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez 1110200039910 Gaduła (4,630 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 250 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2022 w C i C++ przez Maciksa Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 339 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...