• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia czy Bootcamp ?

Object Storage Arubacloud
–3 głosów
813 wizyt
pytanie zadane 12 sierpnia 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez K3vvn Nowicjusz (120 p.)

Hello World

Witam wszystkich serdecznie ! Jestem nowy w świecie IT i mam bardzo ważne dla mnie pytanie.

 

Jakie są wymagania dotyczące pracy w tej branży pod względem wykształcenia?
Czy pracodawcy wolą absolwentów informatyki czy osoby po drogich bootcampach?

 

Podczas kwarantanny zrobiłem wiele kursów z języka Python, javascript, html, css, co sprawiło mi wiele frajdy :] i obecnie wizja zawodowego pisania kodu jest moim marzeniem.

Obecnie jestem na ostatnim roku Oceanotechniki na Politechnice Gdańskiej, więc jest już za późno na zmianę kierunku, ale myślałem o studiach niestacjonarnych na uniwersytecie lub wzięciu udziału w  bootcampie.

Czy macie jakieś wskazówki lub przemyślenia dotyczące mojej sytuacji?

4
komentarz 12 sierpnia 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Temat był wałkowany miliard razy na tym forum. Warto poczytać wcześniejsze wpisy.
komentarz 12 sierpnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,770 p.)
studia sa mało istotne, a po bootcampach raczej :D mniejsze szanse ze cie przyjmą.
Wiec generalnie projekty :) ... i CV się liczy
komentarz 12 sierpnia 2020 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)

Czy pracodawcy wolą absolwentów informatyki czy osoby po drogich bootcampach?

Ok, reszty nie czytam. To pytanie było zadawane wiele razy. 

komentarz 12 sierpnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,770 p.)
wałkowane jak ciasto na pierogi :D

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 12 sierpnia 2020 przez niezalogowany

W IT siedzie już przeszło 5 lat. Jako programista pracuję 2 lata. Z mojego punktu widzenia mogę powiedzieć, że warto mieć wykształcenie. Chociażby po to, żeby w niektórych firmach twoje CV od razu nie wylądowało w koszu. Niektórzy na starcie robią przesiew na zasadzie kandydaci z wykształceniem wyższym. Szczególnie w większych koorporacjach. Posiadanie papierka zwiększa przynajmniej szansę na to, że Cię zaproszą na rozmowę. Oczywiście nie wszędzie. Jak szukałem pracy to spotkałem się z dwoma sytuacjami, gdzie rekruter pytał się czy oprócz informatyki studiuje, studiowałem coś jeszcze. Pewnie chodziło o to czy kandydat faktycznie interesuje się informatyką czy studiuje dziesięć różnych kierunków i w żadnym nie jest dobry. Miałem już takich na roku.

O Bootcamp'ach za wiele powiedzieć nie mogę. Jedyne co mogę powiedzieć to spotkałem kiedyś jednego gościa właśnie po takich pseudo szkoleniu i sam przyznał, że nie za wiele umie. Moim zdaniem najbardziej liczy się tutaj doświadczenie i samozaparcie. Trzeba to lubić żeby się chętnie tego uczyć. Wielu studentów na początku jest podjaranych programowaniem, a kiedy zobaczą jak to w praktyce wygląda szybko tracą motywację. Programowanie to przede wszystkim ciągły rozwój, rozwiązywanie nowych problemów, kontakt z ludźmi (jeśli piszesz dla kogoś) i długie godziny przed komputerem. Trzeba nauczyć się szybko przyswajać wiedzę i przede wszystkim zdobywać doświadczenie, bo po pierwsze zyskasz większą pewność i będziesz bardziej przekonujący na rozmowie o pracę, a druga strona to, że budujesz portfolio, które przyciąga wiele firm.

komentarz 12 sierpnia 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)

Kiedyś czytałem fajny post na blogu: https://devstyle.pl/2016/04/25/czy-programiscie-potrzebne-sa-studia/ Autor ma sporo racji. Jestem ciekaw czy teraz w dobie koronawirusa coś się zmieniło. Teoretycznie IT powinno wyść z tego cało, ale przecież wiele zleceń jest od zewnętrznych firm,- a teraz mają ciężko, więc ograniczają inwestycje. 

komentarz 12 sierpnia 2020 przez niezalogowany

@mdatelier,
Fajnie się czyta merytoryczne Kulturalne wypowiedzi użytkowników, programistów na poziomie!

 

0 głosów
odpowiedź 12 sierpnia 2020 przez niezalogowany
Co z tego że był wałkowany wiele razy !?!?  Skoro ludzie, użytkownicy o niego pytają to znaczy że jest Bardzo ważny skoro ciągle jest podejmowany !!! Poza tym rzeczywistość się zmienia .....Wszystko płynie jak mawiał pewien Filozof!

Myślę że poważna dyskusja i wyczerpujące posty, Wypowiedzi zaawansowanych Użytkowników tego forum trochę rozświetliły by co po niektórym ścieżkę kariery w Branży It!  I skróciły męki co poniektórych "wszystkowiedzących"

Zamiast głosów in minus i obśmiewania lub zastanawiania się nad poziomem ludzkiej głupoty! ODPOWIEDZ CIERPLIWIE I WYCZERPUJĄCO Merytorycznie!!!

Jestem z zamiłowania początkującym programistą więc nie mogę odpowiedzieć na pytanie ....z prostej przyczyny nie mam doświadczenia!!!  Mogę Ci zdradzić że Programowanie  to ciężka praca i Masa nauki !!!  Ciągłe poszerzanie Kompetencji podążanie za Nowinkami bycie na czasie ! Jednym słowem Maraton lub nawet Ultra Maraton :)

Ale jeśli to Ci się podoba to rób to ale zawsze miej w razie W, Plan B na swoje życie !!!  May the force Be with You! My friend:) and Good Luck!
3
komentarz 12 sierpnia 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

Co z tego że był wałkowany wiele razy !?!?  Skoro ludzie, użytkownicy o niego pytają to znaczy że jest Bardzo ważny skoro ciągle jest podejmowany !!!

image

Źle wyciągasz wnioski. Korelacja jaką Ty zauważyłeś jest po prostu błędna. Ludzie są leniwi, łatwiej zapytać, niż szukać. 

komentarz 12 sierpnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,770 p.)
żeby tylko zapytać, leniwi są tak, że nawet nie potrafią sformułować do końca pytania- tylko robią to pytanie na zasadzie otwartej kuli albo... diametralnej rozbieżności, byle dużo odpowiedzi " byle-jakich" a możę coś wyłuskam, to takie pytanie zadane podczas jazdy MPK :D  w pośpiechu
komentarz 12 sierpnia 2020 przez niezalogowany
No i Proszę:) Piękna Merytoryczna odpowiedź na Pytanie !!!! :D :P Teraz się zacznie ocenianie i obśmiewanie ! Epitety i szydera...
komentarz 12 sierpnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,770 p.)
to jest komentarz, nie odpowiedź. Więc nie musi być merytoryczny, bo komentarze są pewną formą dyskusji, a nie :) odpowiadają na pytanie autora i nie muszą ... :) regulamin forum nawet o tym mówi.
komentarz 12 sierpnia 2020 przez niezalogowany
Tak ! To jest Najważniejsze ! Regulamin forum w tej kwestii to rzecz Nadrzędna !!! Bezapelacyjnie Bezkrytycznie i Bez zbędnego bicia Piany Przyznaje Panu Rację!

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,575 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,063 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 4,441 wizyt

92,566 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,615 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...