• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Raspberry pi

Object Storage Arubacloud
+1 głos
180 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Dziedzic Obywatel (1,180 p.)

Cześć,

planuję zakup Raspberry Pi i mam dla was parę pytań. 

  1. Jaka wersja? (planuje 4 2gb ram)
  2. Czy sklep botland jest bezpieczny oraz jeśli podczas transportu rpi mi się uszkodzi czy dostane nowe/zwrot pieniędzy?
  3. Czy da się na nim postawić strone www?
  4. Czy na rpi jest gwarancja?
  5. Czy ten zestaw [link] będzie dobry na start?

Dodam jeszcze że budżet to ~300zł i nie chciałbym go przekroczyć. 

komentarz 11 sierpnia 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Na pierwsze 4 pytania odpowie google. Czy wiesz jak z niego korzystać?
komentarz 12 sierpnia 2020 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)

@Dziedzic, Ja bym nie radził robienia serwera z Raspberry pi. To nie jest urządzenie stworzone do tego.

komentarz 12 sierpnia 2020 przez Restej Dyskutant (8,690 p.)
Do trenowania, ćwiczenia lub postawienia prostej strony/wizytówki?  Moim zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie by wykorzystać go do takiego celu.
komentarz 12 sierpnia 2020 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)

Rób jak uważasz laugh 

Dobrze, że to jest strona a nie serwer minecrafta jak to niektórzy robią wink

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2020 przez Restej Dyskutant (8,690 p.)
1. Wersja na taką na jaką masz budżet.

2.  Sam miesiąc temu zamówiłem z bootlandu i wszystko przyszło solidnie zapakowane i w całości. Jest on legitny i w pełni bezpieczny, ponieważ współpracuje z rpi, więc zamawiając oryginalny zestaw masz pewność że tak będzie. Odpowiedź na drugą część pytania zamieściłem w punkcie 4

3. Oczywiście, że tak. Po zainstalowaniu i skonfigurowaniu odpowiednich pakietów.

4. W przeciągu 14 dni możesz zwrócić uszkodzony towar bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Stricte żadnej gwarancji chyba nie ma. Ja takowej nie dostałem, ale jeśli jakiś zestaw ją posiada to napewno piszę w jego opisie na stronie internetowej bootlandu.

5. Oczywiście że tak, do nauki podstaw a nawet zachaczenie o trudniejsze rzeczy :)
1
komentarz 11 sierpnia 2020 przez Dziedzic Obywatel (1,180 p.)
Jak rpi4 radzi sobie z internetem?
1
komentarz 11 sierpnia 2020 przez Restej Dyskutant (8,690 p.)
w jakim sensie? Prędkości i obsługiwane standardy masz wymienione w specyfikacji rpi. Ja korzystam z połączenia ethernet poprzez kabel rj-45 oraz zdarzy się że czasem poprzez wifi i żadnych problemów nie zauważyłem.
komentarz 11 sierpnia 2020 przez Dziedzic Obywatel (1,180 p.)
Jakieś bardziej wymagające strony/youtube.
+2 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2020 przez Nelson89 Dyskutant (7,720 p.)
Cześć,

1. Zasadnicze pytanie jest co byś chciał robić. Jak chcesz rozwinąć wiedze i umiejętności z zakresu obsługi Linuxa, to na pewno jest to jakaś opcja ale warto zadać sobie pytanie czy nie lepiej uczyć się systemu Linux, i jego obsługi na VirtualBoxie. Ta opcja jest bezpłatna.

Myślę, że rpi warto kupić do zabawy z elektroniką, automatyką domową, itp. RPI ma moduł GPIO, z wykorzystaniem których możesz sterować różnymi elementami (np. diodami RGB), odczytywać parametry z różnych czujników (np. ciśnienie, temperatura) i np. wyświetlać odczytane wartości na stronie www, wyniki pomiarów zapisać w bazie danych, itp. Oczywiście jest dużo więcej rzeczy które można wykonać na RPI z wykorzystaniem GPIO. W internecie jest mnóstwo projektów bazujących na rpi.

2. Wszystkie zakupy z elektroniką przeważenie wykonuje na botlandzie i jest to sklep który polecam, nigdy nie spotkałem się z najmniejszym problemem.

3.Oczywiście możesz na tym postawić serwer ze stroną www, bazę danych, itp.

5. Myślę, że wersja z 2GB RAM jest dobrą opcją na początek (z uwagi na cenę). Na Twoim miejscu pomyślałbym jeszcze o zakupie jakiejś nakładki z jakimiś czujnikami, kilkoma diodami czy przyciskami - to na pewno urozmaici zabawę z rpi ale pytanie czy chcesz iść w stronę elektroniki.

Pozdrawiam,

Nelson

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 90 wizyt
+2 głosów
2 odpowiedzi 169 wizyt
pytanie zadane 28 sierpnia 2023 w Sprzęt komputerowy przez jakubjordanek Obywatel (1,320 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 196 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2022 w Sprzęt komputerowy przez jakubjordanek Obywatel (1,320 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...