• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jobbinary.com - nowa strona agregująca wszystkie oferty pracy IT

Object Storage Arubacloud
+1 głos
272 wizyt
pytanie zadane 10 sierpnia 2020 w Nasze projekty przez Jobbinary Nowicjusz (130 p.)

Cześć.

Stworzyłem stronę agregującą wszystkie oferty pracy w IT w jednym miejscu - jobbinary.com. Co o niej sądzicie? Może jakieś propozycje ulepszeń?

komentarz 10 sierpnia 2020 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Stronę dodałem do ulubionych! Fajnie zrobiona.
komentarz 11 sierpnia 2020 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

@Jobbinary
pomysł może dobry ale funkcjonalność 3/10

wyszukiwarka działa źle

wpisuje np "senior java" a znajduje mi wszystkich seniorów niekoniecznie od javy

 

 

komentarz 11 sierpnia 2020 przez Jobbinary Nowicjusz (130 p.)
edycja 11 sierpnia 2020 przez Jobbinary
Taki był zamysł, żeby można było wyszukać wiele rzeczy na raz, np. "Angular React" wyszuka oferty dla angulara i dla reacta.

Faktycznie jest to nieintuicyjne, od tego chyba powinienem zacząć poprawiać.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 sierpnia 2020 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
W jakiej technologii masz scraper(y) ?? To jest open-source projekt?

Co do strony:

Strona jest b. fajna, ale IMO brakuje paru rzeczy:

Takie najbardziej istotne:

- tagi z użytymi technologiami, może najważniejszymi technologiami - tak jak ma Stack Overflow. Moim zdaniem to podstawa (możesz to zrobić korzystając z częstości występowania poszukiwanych fraz w tekście ogłoszenia, nie jest to trudne)

- data dodania (najlepiej ta oryginalna z oryginalnej strony, nie wiem jak często sprawdzasz strony).

Ponadto brakuje porządnej wyszukiwarki:

- po województwie i największych miastach

- po technologiach - to IMO podstawa !!!

- ew. też inne (jak data dodania, etc. ).

Warto byłoby też te same ogłoszenia  ale w różnych lokalizacjach grupować w jedno (tak jak ma np. pracuj.pl).

 

Wiem, że wybrzydzam :) Ale pytałeś jak poprawić stronę ?? :) Moim zdaniem i tak już na starcie wygląda to nieźle !

Powodzenia!
komentarz 10 sierpnia 2020 przez Jobbinary Nowicjusz (130 p.)

Hej.

Scraper to C#, ale nie jest open source.

Dzięki za podpowiedzi, duża część z nich jest jak najbardziej celna.

  • Tagi chętnie dodam, ale na chwilę obecną nie chce aż tak obciążać scrapowania.
  • Daty są trochę uciążliwe ze względu na to, że nie wszystkie serwisy je podają i każdy ma inny format.
  • Wyszukiwarka to osobny temat - testuję różne rozwiązania. Na razie zostawiłem najprostszą wersję - po spacji można szukać różne technologie/miasta/województwa itd.

Dzięki za info, pewnie niedługo będę robić kolejną wersję, to postaram się poprawić powyższe.

komentarz 10 sierpnia 2020 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Ad.1 A co działasz na FaaS / serverless? Dla biblioteki typu html agility pack to nie jest jakieś wielkie "obciążenie".

Ad. 2 To może daty dodania do Twojej strony (daty agregacji)? Powinno wystarczyć i to też ma sens, tymbardziej jeśli często sprawdzasz u źródła oferty, wtedy daty będą zbliżone. Moim zdaniem jest to konieczne by stwierdzić, ocenić czy warto klikać w konkretny link, czy jest aktualny.

Ad.3 Co do wyszukiwania, to nawet wystarczyłoby wyszukiwanie po samych tagach ( technologie / miasta / województwa ). I tyle. Wyszukiwanie pełnotekstowe raczej jest zbędne.
komentarz 11 sierpnia 2020 przez Jobbinary Nowicjusz (130 p.)

Ad. 1 Używam Agility Pack, ale zależy mi żeby na razie działało to jak najstabilniej i najszybciej.

Ad. 2 Ma to sens, może faktycznie skorzystam z daty agregacji.

Ad. 3 Chyba nie do końca się rozumiemy. Przecież można wyszukać po:

Nie można tylko po województwach. Chociaż rozumiem, że mogłoby to być bardziej intuicyjne.

komentarz 11 sierpnia 2020 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Ad. 3 Masz rację, że można szukać w ten sposób. Działa to dobrze, myślałem o takim podejściu jak ma Stack Overflow, ale tak też może być.

To w sumie warto dodać datę agregacji i tagi technologii i będzie dobrze.

Mile widziane są też małe statystyki typu: Wszystkich ofert.... / Dziś dodano .../ W tym tygodniu nowych ofert..../ Ostatni miesiąc to ....ofert. Ale to pomysł, do wykorzystania lub nie.

Planujesz dodać jeszcze jakieś strony z ofertami pracy? Czy już wszystkie najważniejsze masz? LinkedIn (wersja PL) - https://pl.linkedin.com - ma sporo ciekawych ofert, ale ich raczej ciężko scrapować.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 313 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2018 w Nasze projekty przez Eimens Maniak (69,240 p.)
+7 głosów
0 odpowiedzi 285 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...