• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Dwie karty microSDXC i zbyt duża różnica w cenie. Doradzicie coś?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
269 wizyt
pytanie zadane 9 sierpnia 2020 w Urządzenia mobilne przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
zamknięte 16 sierpnia 2020 przez Krzysiek_34

Witam.

Mój smartfon obsługuje karty pamięci microSD max do 64 GB. Zamierzam kupić do niego kartę microSDXC o pojemności 64 GB.

Na allegro znalazłem dwie karty microSDXC, ale pomiędzy nimi jest zbyt duża różnica w cenie:

 

1. SanDisk 64GB microSDXC Ultra 100MB/s A1 C10 UHS-I

Cena: 36 zł

 

2. Kingston 64GB microSDXC 80MB/s C10 U1

Cena: 140 zł

 

A1, C10, UHS-I, U1 ---> są to klasy prędkości (szybkości) kart SD

 

Nie chce za bardzo kupować w ciemno tego Kingstona, bo w porównaniu do SanDiska jest ok 4x droższy.

Czy wiecie dlaczego ten Kingston jest aż 4x droższy od tego SanDiska?

Czy chodzi o producenta (lepszy Kingston) czy raczej sklep internetowy chce naciągnąć klienta?

komentarz zamknięcia: Problem został rozwiązany

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 9 sierpnia 2020 przez niezalogowany
Po tytułach aukcji nie można nic wywnioskować. Potrzebne są dokładniejsze szczegóły, a najlepiej linki do tych aukcji.
komentarz 9 sierpnia 2020 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
Tu są te aukcje:

1. https://allegro.pl/oferta/sandisk-64gb-microsdxc-ultra-100mb-s-a1-c10-uhs-i-9470786326

2. https://allegro.pl/oferta/oryginalna-karta-micro-sd-64gb-do-nokia-lumia-1520-8591036130

Te obie karty mają teoretycznie takie same parametry.

Jaką kartę microSDXC o pojemności 64 GB zastosować do smartfona Nokia Lumia 1520 ?
komentarz 9 sierpnia 2020 przez niezalogowany
Praktycznie to te same karty. Parametry mają takie same, ale. Wpisałem na szybko i zauważyłem, że z SanDiskami są problemy na Nokia Lumia 1520. Kingston to dedykowana do tego smartfona. W związku z tym stawiam, że dlatego jest taka droga.
komentarz 9 sierpnia 2020 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
Czy jesteś pewny na 100%, że w moim przypadku nie warto kupować tego SanDiska?

Jeżeli ten Kingston jest najbardziej odpowiednim wyborem, to z braku laku - zakupię go.
2
komentarz 9 sierpnia 2020 przez niezalogowany
Stu procentowej pewności to tutaj nikt Ci nie da. Jak ja bym zamawiał to nie wziąłbym żadnej z podanych przez Ciebie aukcji. Po pierwsze jeden ma 40 negatywnych komentarzy i dotyczą tego, że coś nie działa i jest problem ze wzrotem. Także jak coś Ci nie będzie działać, bo akurat nie z kartą jest problem, a może być z telefonem to utopiłeś pieniądze. Druga aukcja która przedstawia rzekomo dedykowaną kartę do urzadzenia z 2013 roku też pobudza pewne wątpliwości. Pewnie trzeba by tutaj dopytać. Pierwsze co bym zrobił to sprawdził czy w sklepach po kroju morele, x-kom też nie mają takich kart pamięci. Mogą być nawet 20-30 zł droższe, ale po pierwsze. Jak coś nie zadziała to masz 3 dni na to żeby zwrócić bez podania przyczyny. Po drugie jak coś się stanie po jakimś okresie użytkowania to mas bez problemu gwarancję. Z doświadczenia wiem, że indywidualnymi biznesmenami jest problem. Zawsze pozostaje szukać innych aukcji, albo podjąć ryzyko.
komentarz 9 sierpnia 2020 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
Dzięki za poradę.
komentarz 16 sierpnia 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

@mdatelier,

Jak coś nie zadziała to masz 3 dni na to żeby zwrócić bez podania przyczyny

Hmm, chyba 15 dni jest na zwrot produktu, a sklep ma 3 dni na zwrot kasy.

https://lp.x-kom.pl/a/bezproblemowy-zwrot/

komentarz 16 sierpnia 2020 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
W salonie Orange kupiłem kartę microSD 64 GB razem z adapterem jakiejś francuskiej firmy PNY (podobno bardzo dobra karta) za 70 zł. Tam na miejscu przekonałem sie, że smartfon wykrył tę kartę bez problemu. Wolnego miejsca na tej karcie jest 58,21 GB, czyli ponad 5 GB zabrane od producenta. Zrobiłem format tej karty na kompie, ale dalej jest tyle samo wolnego miejsca.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 252 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 195 wizyt
pytanie zadane 27 października 2018 w Urządzenia mobilne przez Xarti Obywatel (1,380 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 120 wizyt
pytanie zadane 24 września 2023 w Sprzęt komputerowy przez Sordif Nowicjusz (120 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...