• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Multimetr Elektronika

0 głosów
444 wizyt
pytanie zadane 9 sierpnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany

Witam!

Niedawno zainteresowałem się elektroniką, I szukam jakiegoś dobrego multimetru ale zależy mi żeby nie kosztował powyżej 80 złotych, chciałbym przeczytać co polecą inni doświadczeni elektronicy, pierwsze wymaganie od multimetru: musi on być bezpieczny (co oznacza bezpieczny, zobaczycie w tym filmie). Drugie wymaganie musi mieć cztery gniazdka. Trzecie musi mieć możliwość pomiaru w mikroamperach. -- Szukając znalazłem taki ale nie wiem właśnie co z jego bezpieką jeżeli ktoś kiedyś miał go to chętnie bym przeczytał o nim opinię.

Pozdrawiam, oczekuję a na pomoc!

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 9 sierpnia 2020 przez Maniek Bywalec (2,170 p.)
edycja 10 sierpnia 2020 przez Maniek
Posiadam i polecam UNI-T UT139C. Ma autozakres (ułatwia i przyspiesza pracę o niebo), true RMS (nie ma problemu z sygnałami innymi niż sinusoida), jednak cena to +/- 170 zł.
https://botland.com.pl/pl/mierniki-uniwersalne/2177-miernik-uniwersalny-uni-t-ut139c-5901436796749.html

Coś tańszego za 90 zł. Nie ma funkcji co poprzednik, jednak jakość na bardzo dobrym poziomie, jeżeli chodzi o firmę.
https://botland.com.pl/pl/mierniki-uniwersalne/6062-miernik-uniwersalny-uni-t-ut52-5901436740681.html

Najtańsza propozycja co tak bym trochę odradzał i bardziej polecał poszukać używanych mierników
https://botland.com.pl/pl/mierniki-uniwersalne/5151-miernik-uniwersalny-dpm-dt9205a-5906881199107.html
komentarz 10 sierpnia 2020 przez niezalogowany
Witam! Podał Pan dwa takie same linki chyba ten drugi miał być inny.

Pozdrawiam!
komentarz 10 sierpnia 2020 przez Maniek Bywalec (2,170 p.)

Poprawionesmiley

komentarz 10 sierpnia 2020 przez niezalogowany
Dziękuję!
0 głosów
odpowiedź 9 sierpnia 2020 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
Używam takiego podobnego od około roku, nie miałem większych problemów, pomiar chwilę trwa, jest w miarę dokładny, kable ci się szybko zepsuja, ale po wymianie na nowe nie będzie z nimi problemu, nie mierzył bym tym stałe wysokich prądów, napewno nie na tych dołączonych kablach, jeżeli planujesz tylko do elektroniki typu avr, rpi, żadnych maszyn gdzie napięcia są powyżej 20V to raczej na początek będzie okej

Ps wiem że chodzi ci też od bezpieczeństwo obwodu, ja używam od roku nic on mi nie spalił, ale to chińskie, loteria, twój może się zepsuć, tak jak i muj w każdej chwili w zasadzie, ale no wiesz, za max 80 to lepszego raczej nie ma co szukać nawet

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,034 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 1,241 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Pivot Użytkownik (560 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 557 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Pivot Użytkownik (560 p.)

93,743 zapytań

142,680 odpowiedzi

323,299 komentarzy

63,330 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...