• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Składanie komputera

Object Storage Arubacloud
0 głosów
425 wizyt
pytanie zadane 9 sierpnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Krystian Zywer Nowicjusz (120 p.)

Witam, chciałbym poruszyć temat składanie komputera. Jestem nowy w tej dziedzinie dosyć, a chce się trochę dowiedzieć. Mianowicie, czy karta graficzna którą chcę kupić będzie śmigać na moim ''laptopie''? Tak, laptopie. Postanowiłem zainwestować w laptopa, ponieważ był w dobrej cenie, a tutaj podaje wszystkie informacje podstawowe an temat sprzętu jak i karty graficznej, jaką chciałbym wymienić w laptopie. Pytanie nawiązujące do tematu, czy da się to zmienić, jeśli tak, to czy ta karta będzie ok co do tego laptopa? Z góry dziękuję za odpowiedzi, może pytanie banalne, ale się uczę, a wole dostać informacje od osób znających się na tym. :) 

Informacje o laptopie (Podstawowe) 

- AMD Ryzen 5 3500U with Radeon Vega Mobile Gfx   (2.10 Ghz) 

- Pamięć ram - 8 gb.

- Windows 10 

- Karta graficzna (Teraźniejsza), Radeon Vega Graphics (AMD) 

Karta graficzna, którą chce kupić. 

- Karta graficzna MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GT OC

Rodzaj pamięci

 GDDR 5

Ilość pamięci RAM [MB]

 4096

Szyna danych [bit]

 128

Typ złącza

 PCI Express x16

Chłodzenie

 Aktywne

 

Z góry dziękuję jeszcze raz za odpowiedzi, miłego. :D 

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 9 sierpnia 2020 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
edycja 9 sierpnia 2020 przez Tpk
Podaj model, choć szczerze wątpię żeby to było możliwe. Są serie laptopów w których można zmienić niektóre elementy  (choć i tak ich rozbudowa jest ograniczona) jednak nie są to tanie sprzęty. Dream machine, hyperbook chyba pozwala skonfigurować sobie laptopa wedle życzenia klienta. Laptopy (szczególnie tańsze maja grafike jako układ wlutowany bezpośrednio na płycie glownej a jeszcze tańsze APU czyli CPU + GPU w jednym) i nie da rady jej wymienić bez odpowiedniego sprzętu. Prędzej w AIO byłoby to do zrobienia choć też nie w każdym przypadku. Jest jeszcze jedna możliwość czyli eGPU coś pokroju zewnętrznej karty graficznej do laptopa choć to raczej rzadko wykorzystywane.
komentarz 9 sierpnia 2020 przez Krystian Zywer Nowicjusz (120 p.)
Hmm, w takim razie polecisz coś? Mam na myśli sprzęt, lub karta graficzna do mojego laptopa, cokolwiek. Chciałbym go bardziej ulepszyć pod kątem wydajności w grach. Tutaj link do mojego sprzętu,

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-lenovo-s145-15api-81ut00a2pb-r5-3500u-8g-256-ssd-15-6-fhd-w10

Wybrałem z Media Expert, ponieważ masz łatwo do sprawdzenia wszystkiego. Z góry dzięki i sorry za amatorstwo z mojej strony. ;)
komentarz 9 sierpnia 2020 przez VBService Ekspert (252,660 p.)

Jak kolega wspomniał wyżej musisz podać model laptopa. Prawdopodobnie drugie jego przypuszczenie jest prawdziwe wobec Twojego pytania:

(szczególnie tańsze maja grafike jako układ wlutowany bezpośrednio na płycie glownej a jeszcze tańsze APU czyli CPU + GPU w jednym

 

@Krystian Zywer

Informacje o laptopie (Podstawowe) 

- AMD Ryzen 5 3500U with Radeon Vega Mobile Gfx   (2.10 Ghz) 

komentarz 9 sierpnia 2020 przez Krystian Zywer Nowicjusz (120 p.)

Takie coś udało mi się znaleźć jedynie co do modelu. 

komentarz 9 sierpnia 2020 przez VBService Ekspert (252,660 p.)

Bardziej chodzi, żebyś na obudowie laptopa odnalazł podobną do tej naklejkę:

komentarz 9 sierpnia 2020 przez Krystian Zywer Nowicjusz (120 p.)

To jedyna jaką znalazłem. 

komentarz 9 sierpnia 2020 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
Według mnie niewiele tutaj da się ulepszyć, można zmienić dysk (choć jest SSD więc nie ma po co), dodać ram'u (jeżeli się nie mylę max. 12gb - choć też nie jest to wprost napisane ~ można to znaleźć tutaj: https://psref.lenovo.com/syspool/Sys/PDF/IdeaPad/ideapad_S340_15API/ideapad_S340_15API_Spec.PDF ) i tyle. Pod kątem gier nie ma się co łudzić to zdecydowanie nie jest sprzęt do tego typu zastosowań. Tutaj szczegóły odnośnie tego modelu: https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad/ideapad_S34015API?M=81NC00HJPB Możesz się ratować wspomnianym eGPU choć moim zdaniem nie jest to warte zachodu.

Przy czym eGPU wymaga złącze Thunderbolt / mini PCIe / Express Card więc też nie podejdzie.
0 głosów
odpowiedź 9 sierpnia 2020 przez VBService Ekspert (252,660 p.)

Według tego artykułu to są "możliwe" części tego komputera, które można "upgrade-ować"

Lenovo IdeaPad S340-15API Compatible upgrades

komentarz 9 sierpnia 2020 przez Krystian Zywer Nowicjusz (120 p.)
Dzięki za informację i pomoc. :')
0 głosów
odpowiedź 10 sierpnia 2020 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Raczej nie będzie to możliwe, druga sprawa pewnie nie opłacalne.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 604 wizyt
pytanie zadane 15 marca 2020 w Sprzęt komputerowy przez Piotr Tymoszczuk Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 403 wizyt
pytanie zadane 14 września 2019 w Sprzęt komputerowy przez Rosool Użytkownik (660 p.)
–1 głos
4 odpowiedzi 370 wizyt
pytanie zadane 29 października 2018 w Sprzęt komputerowy przez Wiciol Nowicjusz (240 p.)

92,549 zapytań

141,392 odpowiedzi

319,517 komentarzy

61,933 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...