• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Polecane biografie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
278 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
Cześć, jakie polecacie biografie?

Ze swojej strony mogę polecić Innowatorów, Steva Jobsa Isaacsona Waltera i biografię Elona Muska. Zabierałem się też za biografię Da Vinci lecz poza kilkoma bardzo dobrymi rozdziałami są tam zbyt obszerne szczegóły zbyt mało istotnych rzeczy, tak więc poległem po 400 stronach, raczej nie polecam i takich wolałbym unikać.
komentarz 8 sierpnia 2020 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Da Vinci albo Tesla byli ludźmi wybitnymi, geniuszami, wyprzedzali swoją epokę o całe stulecia, tworzyli coś dla ludzkości.

Natomiast Jobs albo ten od FB to po prostu biznesmeni, którzy patrzą tylko jak nabić sobie kieszeń, geniuszu tam nie uświadczysz. Jeden pomysł i to wszystko. Nie wiem czym tu się jarać...
komentarz 8 sierpnia 2020 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
Nie podważam wybitności Da Vinciego, podważam wybitność jego biografii ;)
1
komentarz 9 sierpnia 2020 przez amtrax Dyskutant (9,630 p.)

@manjaro,

Polecam przeczytać biografię Steva Jobsa, poznać jego życiorys, spojrzeć na to co robił. Twierdząc, że jest "biznesmenem bez kreatywności i geniuszu" nie masz kompletnie racji. 

Poczytaj o tym, za to ten człowiek jest odpowiedzialny, a na pewno zmienisz zdanie.  Można by pisać o tym na 700 stron. 

Na przyszłość polecam zastanowić się zamiast pisać bezsensowny komentarz. 

Pozdrowienia. 

komentarz 9 sierpnia 2020 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
edycja 9 sierpnia 2020 przez manjaro
Taki sam geniusz z niego jak z Billa Gatesa.
komentarz 9 sierpnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
ty serio chyba nie wiesz o czym piszesz, myślisz że to, iż teraz stukasz na komputerze to nie jest wyczyn ? Bill Gate's nie był tylko dawcą "pomysłu" na zasadzie, a zróbcie mi to i będzie fajnie mam pomysł na system .... :) to samo z Panem od FB, ale tu się zgadzam- to jest nic INNOWACYJNEGO, wartego uwagi, bo generalnie portal był 1-szy i stąd pewnie no zrobił fufore jak wszystko co pierwsze i jeszcze niepowtarzalne w swej poczatkowej młodości
komentarz 9 sierpnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)

@amtrax, o tym można by czytać, ale na pewno nie kierując się "WŁASNĄ BIBLIOGRAFIĄ" bo ona siła rzeczy będzie i musi być sztucznie PIMPOWANA :) 

komentarz 9 sierpnia 2020 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

@Wiciorny,
Bez Billa Gatesa świat byłby lepszy, bo nie byłoby największego bubla wśród OS który dodatkowo zdominował świat.

komentarz 10 sierpnia 2020 przez amtrax Dyskutant (9,630 p.)

@Wiciorny, Steva i Appla - jako firmy, można nie lubić, jednak nie powinno się mówić o nich jakoby nie mieli wpływu na współczesny świat IT. W przeważającej większości przypadków to oni byli prekursorem i "wzorem do ściągania" dla innych(Może z pominięciem "pożyczenia" pomysłu i inspiracji od Xerox Parc :)))) ) Bill Gates korzystał (i dalej korzysta?) z pomysłów Steva i zespołu projektantów Apple, System Android był wzorowany na IOS.

A co do własnej bibliografii, jasne że będzie stronnicza :D 
Jednak uważam, że w swoich wypowiedziach, opiniach, powinno się być chociaż trochę obiektywnym aby nie minąć się z prawdą i po prostu nie pisać głupot.

 

Pozdrowienia 

komentarz 10 sierpnia 2020 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Tylko co było pierwsze Apple, MacOS czy UNIX?

I kto na czym się wzorował Jobs na Unixie czy odwrotnie?
komentarz 10 sierpnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)

@amtrax, ja nigdzie nie mówie, że nie lubię czy coś do firm mam. 
Ale przecież Microsoft i Bill Gates był znacznie przed Applem :) i Stevem. 

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 9 sierpnia 2020 przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)

W sumie nie wiem dlaczego ktoś Cie zminusował - kwestia gustu, niektórzy lubią czytać kryminały, inni fantastykę, jeszcze inni komiksy.

Jeżeli o mnie chodzi to moim zdaniem jest bardzo duża różnica między realnym światem a tym co jest opisane w biografiach. Wydaje mi się logiczne, że w tego typu książkach jeżeli wydawca chce na nich zarobić będą opisane raczej różnego rodzaju "sensacyjki" do tego jeżeli osoba, o której się pisze jeszcze żyje to raczej w pozytywnym świetle. Typu biznes mu upadał i postawił w Vegas w ruletce na czerwone, albo pracował od dziecka na farmie i nie ukończył szkoły, ale był zdeterminowany itd. Podobnie jak książki o sukcesach wielkich firm, tu jestem w stanie się założyć, że za "doskonałym modelem biznesowym" jest ukryta całkiem spora ilość skurw...a wink . Moim zdaniem biografie to taki starszy odpowiednik instagrama, a z fikcji wole zdecydowanie bardziej fantastykę - tu mogę Ci podać parę fajnych tytułów i serii.

komentarz 9 sierpnia 2020 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
Właśnie nie do końca - dobrzy autorzy biografii tacy jak Isaacson pokazują całe światło - np. w książce o Jobsie są kilogramy jego krytyki.
–1 głos
odpowiedź 8 sierpnia 2020 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)

Nigdy do głowy nie przyszło by mi przeczytanie czyjejś biografii :P 

Gdybym miał już czytać to na pewno sięgnąłbym po biografię znanych matematyków albo dzisiejszych artystów (oni zazwyczaj mają ciekawsze życie laugh)

komentarz 8 sierpnia 2020 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
Nie do końca takiej odpowiedzi oczekuję, tzn. biografia jak każda książka, musi być dobrze napisana, można napisać złą książkę o geniuszu, także szukam konkretnych propozycji.
–1 głos
odpowiedź 8 sierpnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
edycja 8 sierpnia 2020 przez Wiciorny

Ja swego czasu  bardzo zjawiłem się ogólnie bibliografią ELONA MUSK'a calom DOLINĄ KRZEMOWĄ I TESLĄ
Ciekawe, ale trzeba podejść z "dystansem", też oczywiście oklepany ... twórca APPLA  Steve Jobs 

No i mam na uwadze  Mark Zuckerberg biografia
Ale bardzo ciekawi mnie też filozofia świata wschodniego Dalajlama...  bo raczej nie Tuska :D 

–2 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2020 przez Siusiakov Użytkownik (660 p.)
Andrzej Duda - Biografia prawdziwa

Podobne pytania

+3 głosów
5 odpowiedzi 1,434 wizyt
+5 głosów
5 odpowiedzi 1,927 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 1,087 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2015 w Sprawy forum przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...