• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer wyłącza się po sekundzie.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
321 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Misiq Nowicjusz (120 p.)
Witam, wczoraj robilem upgrade systemu z win 7 do win 10, po zakonczonej instalacji komputer sie wylaczyl sie, zaczal sie sam restartowac, co trzeci restart na ekranie widzialem tylko uefi bios. Wylaczylem komputer odpialem go od zasilania. Po chwili wlaczylem, zgasił sie po sekundzie,czarny ekran,roznica byla taka że juz sam sie nie wlaczal. Dzisiaj go rozebralem, wyczyscilem wszystkie podzespoly sprezonym powietrzem. Poskładalem z mysla ze wszystko bedzie dobrze. No i nie bylo, dzialo sie to samo. Po uruchomieniu wlaczal sie na 1 sekunde i koniec. Probowalem dojsc do tego co nie dziala, oczywiscie nadal obstawiam zasilacz(ktory byl wymieniany 2 lata temu), wiec podpialem tylko plyte glowna oraz procesor dalej ten sam problem. Wpinalem kosci ram w rozne sloty, czyscilem piny, sprawdzalem czy wszystko jest dopiete. Pozniej wyciagnalem plyte z obudowy i powtarzalem czynnosci. Gdyby nie to ze stalo sie to po wgrywaniu systemu uznalbym ze to zasilacz, na moje oko daje za duze napiecie i chroni podzespoly wylaczajac sie. Dlatego pisze tutaj z mysla ze moze ktos ma jaki pomysl co sie moglo stac. Prawdopodobnie jutro bede mial miernik, nie mam zapasowego zasilacza, nie mam od kogo pozyczyc. Jezeli miernik pokaze dobre napiecia to oddam kompa do serwisu. Daje specyfikacje kompika

Procesor: intel i5-3330

Karta graficzna: nvidia geforce 550 ti

Zasilacz: thermaltake smartSE 530 W

Ram: 2x8GB hyperx ddr3

Płyta glowna: nie do konca wiem bo na niej nie pisze ale to chyba Gigabyte GA-Z77X, bardzo podobna do mojej

Ogolnie kompik juz swoje dobre lata ma za soba chcialem zeby jeszcze pozyl zanim uzbieram na nowa machine, dlatego nie chce pakowac w niego duzo pieniedzy. Dziekuje za pomoc i pozdrawiam.
komentarz 6 sierpnia 2020 przez Misiq Nowicjusz (120 p.)
Rev 1.0 dzieki za link.
komentarz 6 sierpnia 2020 przez Misiq Nowicjusz (120 p.)
Wersje biosu prawdopodobnie mam F8, czyli pobierac najnowszą? I probowac go aktualizowac ?
komentarz 6 sierpnia 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Tylko nie bierz wersji BETA. :) Przy okazji, możesz z tej strony pobrać sterowniki do płyty (audio i chipset, reszta sterowników nie jest dostępna dla Windows 10).


Wersje biosu prawdopodobnie mam F8, czyli pobierac najnowszą? I probowac go aktualizowac ?

Możesz próbować F9, chociaż Windows 10 wyszedł w 2015 roku, a tu nawet najnowszy BIOS jest z 2013r, więc to nie koniecznie może pomóc. Wtedy ewentualnie sprawdzić ustawienia.

komentarz 6 sierpnia 2020 przez Misiq Nowicjusz (120 p.)
Ustawienia w biose ?
komentarz 6 sierpnia 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Tak, ustawienia związane z boot-owaniem itd - sprawdź, czy któraś opcja jest potrzebna lub wymaga wyłączenia dla Windows 10 (lub Windows 8, który i tak jest wyższy niż dotychczas zainstalowana Siódemka). Tutaj są instrukcje: https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-Z77-DS3H-rev-10/support#support-manual

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2020 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Upgrade systemu pewnie jest tutaj winowajcą, szczególnie jezelicwszystko działało przed. Na Twoim miejscu zarzuciłbym innym dyskiem, tak aby sprawdzić czy wtedy komputer uruchamia się normalnie.
komentarz 6 sierpnia 2020 przez Misiq Nowicjusz (120 p.)
Prawdopodobnie oddam go do serwisu, tak jak mowisz prawdopodobnie upgrade zawinił, zobaczymy co powiedzą. Zasilacz daje prawidłowe napięcia.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 267 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 151 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez YakumoPL Obywatel (1,970 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 169 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2018 w Sprzęt komputerowy przez kalendarmenn Obywatel (1,270 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...