• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Aplikacja mobilna z wykorzystaniem aparatu telefonu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
102 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2020 w Algorytmy przez fyrr Użytkownik (910 p.)
Witam !

Mam do napisania aplikację mobilną, która będzie wyznaczała np. odległość między dwoma punktami, prędkość poruszającego się obiektu etc. Mogę też wykorzystać Raspbphery pi. Czytałem już co nieco na ten temat, że wyznaczanie odległości na podstawie trójkąta prostokątnego, że trzeba wstępnie napisać swego rodzaju kalibrację ( wysokość aparatu od podłoża etc. ). Mam teraz pytanie do społeczności tego forum. Może ktoś z Was pisał już podobną aplikację lub stosował tego rodzaju algorytmy, mógłby doradzić jak zabrać się za pisanie takiej aplikacji i w jakiej technologii z użyciem pomocnych bibliotek byłoby to do zrobienia. Jeszcze jedno pytanie, lepiej wykorzystać wbudowany aparat telefonu, czy bawić się w Raspbhery pi ? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź !

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 sierpnia 2020 przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)
wybrane 7 sierpnia 2020 przez fyrr
 
Najlepsza

W najprostrzej postaci, taki program zakłada, że znasz wysokość na której znajduje się telefon i znasz wysokość obiektu do którego określasz odległość ("kalibracja" o której piszesz).

Z tg kąta (kąt uzyskasz ze wskazań żyroskopu w telefonie) obliczysz odległość "do telefonu" w poziomie (na rysunku y). Pózniej mając tą odległość korzystasz z twierdzenia talesa.

Poniżej rysunek, odległości dobrałem tak, żeby łatwiej się liczylo i żeby pokazać ogólną zasade.

Załóżmy, że telefon masz na wysokości 1.5m i obiekt ma 3m (z żyroskopu otrzymasz wtedy 45 stopni)

Jeżeli chodzi o telefon vs Raspbphery pi to w przypadku Raspbphery pi masz większy wybór jeżeli chodzi o czujniki, w przypadku telefonu dysponujesz tylko tym co jest wbudowane.

komentarz 7 sierpnia 2020 przez fyrr Użytkownik (910 p.)
Dzięki za pomoc !

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 4,855 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 96 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,562 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...