• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Debugowanie pair-set'a

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
111 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2020 w C i C++ przez TlenekWodoru Użytkownik (520 p.)

Dzień dobry. Bo ja chciałbym wiedzieć jak debugować pair-set'a. Chodzi o to, że ja chcę zrobić program szukający najszybszej trasy na grafie z odległościami. A do zrobienie tego w złożoności Nlog(N) potrzeba pair set'a, który układa się względem elementu 'first', a element 'second' idzie za nim. Żeby było łatwiej zrozumieć:

z pair-vector'em potrafię zrobić coś takiego:

(5,1) (4,2) (2,3) (3,4) sort względem elementu first ------------>(2,3) (3,4) (4,2) (5,1) (elementy first są posortowane, a elementy second poszły za swoją parą) 

To ja właśnie chcę zrobić coś takiego z set'em, że drzewo układa się względem first, a second idzie za swoją parą i jeszcze móc go cout'ować. Co mam w takim przypadku dać na miejsce znaków zapytania w kodzie? 

------------------------------------------------------------------------------------

#include <iostream>
#include <set>
using namespace std;
set<pair<int,int>>S;
int main()
{ios_base::sync_with_stdio(0);
    S.insert({3,5});
    S.insert({9,4});
    S.insert({4,3});
    S.insert({2,2});
    S.insert({7,1});
    cout<<???<<endl; ///chce cout'owac np. *S.begin().first
    return 0;
}

Nie mogę nigdzie tego znaleźć. 

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 3 sierpnia 2020 przez Michałełe Nałogowiec (25,600 p.)
wybrane 3 sierpnia 2020 przez TlenekWodoru
 
Najlepsza

Jeśli dobrze zrozumiałem to musisz po prostu użyć strzałki, bo begin() zwraca referencje

cout << S.begin()->first << endl;

Daj znać czy o to chodziło

komentarz 3 sierpnia 2020 przez TlenekWodoru Użytkownik (520 p.)

Tak. Dzięki bardzo. (: 

 

1
komentarz 3 sierpnia 2020 przez Piotr Batko Stary wyjadacz (13,190 p.)

@Michałełe, Iterator, nie referencję.

komentarz 3 sierpnia 2020 przez Michałełe Nałogowiec (25,600 p.)
Racja, zwraca iterator

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 102 wizyt
pytanie zadane 11 października 2020 w C i C++ przez TlenekWodoru Użytkownik (520 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 80 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 277 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...