• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Niepoprawnie działająca sieć WiFi na jednym z komputerów

Object Storage Arubacloud
0 głosów
236 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez LislaV Bywalec (2,400 p.)

Jakiś czas temu składałem komputer i zamontowałem w nim kartę sieciową TL-WN881ND (https://www.morele.net/karta-sieciowa-tp-link-tl-wn881nd-453122/). Niestety, internet na tym komputerze działa bardzo niestabilnie. Prędkość pobierania bardzo się waha, a i tak zazwyczaj jest o wiele niższa niż powinna, często spada do okolic kilku kB/s i przerywa połączenie, nie jestem w stanie pobrać większego pliku. Strony również często wczytują się ekstremalnie wolno. Na urządzeniach podłączonych do tej samej sieci (laptop, telefon) i znajdujących się w tym samym pomieszczeniu problem nie występuje. Odpalałem jakieś programy mierzące siłę sygnału i zakłócenia, nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Mam zainstalowane najnowsze sterowniki do tej karty. Ostatnio przywróciłem router do ustawień fabrycznych i zdawało się, że to rozwiązało problem, jednak ciężko stwierdzić, bo nie używałem w tym czasie zbyt często komputera. Teraz jednak problem definitywnie występuje.

W panelu administracyjnym routera pokazują mi się takie informacje:

Zauważyłem, że przy moim komputerze wartość prędkości połączenia często się zmienia (potrafi spaść np. do 2 Mbps, podczas gdy przy innych urządzeniach zazwyczaj jest to stałe 65 Mbps) i ma to odwzorowanie w prędkości pobierania itp. Przy okazji, nie jestem pewien co oznacza ta prędkość (zieloną czcionką). Moje połączenie ma prędkość do 10Mb/s, co oznacza więc, że połączono z prędkością np. 65Mb/s? Czy jest to maksymalna prędkość, z jaką może połączyć się dane urządzenie podłączone do tej sieci?

Jakieś pomysły co można z tym zrobić? Prawdopodobnie najprościej by było kupić inną kartę, ale zanim to zrobię, to chciałbym jeszcze chwile z tym powalczyć ;) Pozdrawiam serdecznie. 

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 4 sierpnia 2020 przez rafu007 Stary wyjadacz (12,560 p.)
Być może ta karta jest po prostu za słaba/ wadliwa / nie dogaduje się z routerem. Sieć wifi cały czas negocjuje prędkości transmisji w oparciu o moc sygnału,  zakłócenia w eterze, zajętość kanału itp. To jest właśnie wynegocjowana prędkość pomiędzy kartą sieciową bezprzewodową w Twoim urządzeniu i routerze/AP.

W celu poprawy połączenia postaraj się jak najmniej zakrywać anteny, maksymalnie skrócić odległość pomiędzy komputerem i routerem.
0 głosów
odpowiedź 4 sierpnia 2020 przez Clip180 Obywatel (1,460 p.)

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 240 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 150 wizyt
pytanie zadane 2 października 2021 w Sieci komputerowe, internet przez chillin Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 404 wizyt

92,565 zapytań

141,416 odpowiedzi

319,598 komentarzy

61,949 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...