• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Skrypt PHP klikający przycisk na innej stronie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,034 wizyt
pytanie zadane 1 sierpnia 2020 w PHP przez NOONE1337 Początkujący (270 p.)
edycja 1 sierpnia 2020 przez NOONE1337
Jak zrealizować w PHP przejście na inną stronę i kliknięcie danego elementu np. przycisku?

Edit: chodzi oczywiście o przejście na stronę nienależącą do mnie.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2020 przez Comandeer Guru (600,690 p.)
wybrane 26 grudnia 2020 przez NOONE1337
 
Najlepsza

Chcesz kliknąć ten przycisk czy wykonać akcję, która dzieje się po kliknięciu? Bo jeśli to drugie, to zainteresuj się tematem scrapingu stron albo po prostu składaj ręcznie odpowiednie żądania PHP.

Jeśli jednak chcesz zasymulować działanie użytkownika, to raczej polecałbym rozwiązania pokroju Puppeteera. Jest on oparty na Chromium, więc zachowuje się jak przeglądarka i w nim faktycznie możesz kliknąć jakiś przycisk.

komentarz 1 sierpnia 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
Są możliwe jakieś sytuacje, kiedy konieczne byłoby naciśnięcie przycisku, a nie wykonanie akcji, która miałaby miejsce po naciśnięciu przycisku?

(Nie podważam Twojej odpowiedzi, po prostu zainteresował mnie temat)
komentarz 1 sierpnia 2020 przez Comandeer Guru (600,690 p.)
To zależy, jakiego typu jest to akcja i jak trudno byłoby to odwzorować przez żądania (bo np. całość leci przy pomocy Web Socketów). No i są sposoby na sprawdzenie, czy przypadkiem nie mamy do czynienia z automatem. Natomiast taka sztuczna przeglądarka jest trudniejsza do wykrycia.
komentarz 2 sierpnia 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Niezupelnie, pupetter wykaże się w logach jako headless browser, i można to kontrolować a np. Przy jakimś nachalnym ruchu w ogole wycinac. Oczywiście da się wszystko utrudnic, tak samo jak ulepszać metody analizy ruchu, wszystko zależy od stron o jakich mówimy i jakosci ich security&monitoring
komentarz 2 sierpnia 2020 przez Comandeer Guru (600,690 p.)
Puppeteer ma konfigurowalny User-Agent, więc pokaże się w logach tak, jak chcemy, żeby się pokazał ;)
0 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2020 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)

Prędzej bym to widział w taki sposób:

W kodzie PHP jedynie dajesz

header('Location: Strona.php');

co odpowiada za przejście na inną podstronę ( oczywiście zamiast tego może posłużyć zwykła prosta nawigacja na stronie ). Na tej drugiej stronie dodajesz taki kod ( posłużę się tutaj JQuery ):

$(document).ready(function(){
	$('.button').click();
    });
});

co znaczy " Gdy dokument ( strona ) zostanie załadowana wciśnij element o klasie button ".

komentarz 1 sierpnia 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
Hmmm, niby zadziała, ale myślałem, że autorowi chodzi o przekierowanie na stronę, która nie należy do niego...
komentarz 1 sierpnia 2020 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)
Zbyt wiele informacji nie dostałem także ja tak zrozumiałem :)
komentarz 1 sierpnia 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
Mnie szczerze mówiąc nawet przez myśl nie przeszło, że może o to chodzić :D. Niemniej jest to możliwe i Twoja odpowiedź powinna zadziałać.

Co do naciśnięcia przycisku na innej stronie niż autora, nigdzie nie znalazłem informacji aby było to możliwe...
komentarz 1 sierpnia 2020 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)

Wtedy przychodzi mi namyśl web scrapping, ale z tego nie korzysta się na czyjejś stronie lecz na swojej. 

Dla kogoś kto nie wie na czym to polega: https://www.youtube.com/watch?v=CEOTrWowqfo&t=2138s - tutaj niby kurs nie w PHP, lecz w Python, ale ładnie widać na czym to polega ;)

komentarz 1 sierpnia 2020 przez NOONE1337 Początkujący (270 p.)

@CubeStorm, Chodzi mi oczywiście o przejście na stronę nienależącą do mnie.

komentarz 1 sierpnia 2020 przez Comandeer Guru (600,690 p.)

Wtedy przychodzi mi namyśl web scrapping, ale z tego nie korzysta się na czyjejś stronie lecz na swojej. 

Hm, po co miałbym stosować web scrapping na swojej stronie? 

komentarz 2 sierpnia 2020 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)
Najprawdopodobniej źle zrozumiałeś, chodziło mi o wczytywanie informacji z innej strony i wyświetlanie jej na swojej. Ale zakładam, że autorowi nie chodziło o takie coś.
–2 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
edycja 2 sierpnia 2020 przez _Pita_

Są 3 możliwości, wszystkie wymagają jQuery:

TYLKO PHP:

NIEZALECANE

Index.php:

header('Location: strona.php');

Strona.php:

echo '<script>$("button").trigger("click");</script>'

TYLKO JS:

Index.html:

window.location.href="Strona.html"

Strona.html:

$("button").trigger("click");

Ale optymalna przy zachowaniu przekierowania za pomocą PHP to:

Index.php:

header('Location: strona.php');

strona.html:

$("button").trigger("click");

Podaję wszystkie te możliwości z racji na kategorię PHP

komentarz 1 sierpnia 2020 przez Comandeer Guru (600,690 p.)
Czemu wymagają jQuery?
komentarz 2 sierpnia 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
A $() nie jest funkcją jQ? Jestem prawie pewien że tak.

Metoda trigger, z tego co przeczytałem też należy do jQuery
komentarz 2 sierpnia 2020 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)

@_Pita_, Ale to jest to samo rozwiązanie, po co używać echo do kodu js'a skoro można go samemu napisać.

Koledze wyżej chodziło o to, że ten sam skrypt można napisać bez użycia jquery. 

komentarz 2 sierpnia 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
Zgadza się, jest to delikatnie mówiąc słaby pomysł ale tak jak wspomniałem na górze, z racji na kategorię PHP, chciałem dodać coś, co jest napisane całe w PHP (pomijając zawartość echo).

Myślę, że wystarczająco podkreśliłem opcję, która wydaje się optymalna, ale na wszelki wypadek zedytuje ;)
komentarz 2 sierpnia 2020 przez Comandeer Guru (600,690 p.)

@_Pita_, chodzi o to, że czemu używasz jQuery wyłącznie do wywołania zdarzenia, skoro można to bez problemu zrobić w czystym JS-ie.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 190 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2018 w PHP przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,940 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 245 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2018 w PHP przez Adrian86452 Użytkownik (690 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 134 wizyt
pytanie zadane 14 marca 2021 w Algorytmy przez SALVADOR Początkujący (310 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,455 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...