• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór języka znając podstawy [ankieta]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
226 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2020 w C i C++ przez Edelner Nowicjusz (180 p.)

Jestem na etapie wyboru języka programowania.Wiem, że nie interesuje mnie pisanie gier ani tworzenie stron internetowych.Znam podstawy typu warunki, pętle i tablice.Na I semestrze miałem podstawy w C# a teraz na II obietkowe w Javie.W Javie nie podoba mi się to, że dziwna składnia i to np., że trzeba tworzyć obiekt dla tak prostej czynności jak pobranie danych od użytkownika kiedy w innych języka np. C++ to kwestia zadeklarowania zmiennych i 1 komendy.Pythona też na razie odrzucam ze względu na zupełnie odmienną składnie od innych języków.Nie chciałbym mieć potem problemów w przejściu na jakiś bardziej skomplikowany język.po za tym nie widzę się raczej w czymś takim jak data science czy sztuczna inteligencja.Zostaje więc w sumie do wyboru Java albo jakiś C.Z tego co się orientowałem, to Javy będę mieć dużo na studiach, to popularny język i jest w nim dużo pracy no i udało mi się dorwać za darmo kurs na Udemy..Do nauki C i pochodnych przemawia do mnie przejrzysta składnia i to, że niektórzy twierdzą, że to taki trochę odpowiednik łaciny w językach programowania.Jestem ciekaw waszych opinii.

Możliwe odpowiedzi:
Java (3 głosów, 16%)
Python (5 głosów, 26%)
C# (7 głosów, 37%)
C++ (4 głosów, 21%)
C (0 głosów)
komentarz 30 lipca 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Kwestia subiektywna, oraz kwestia składni. Idąc typ tropem, python też jest średni, bo nie ma średników, a inne popularne języki mają. W javie masz garbage collector, a w C-podobnych już nie. Wszystko rozchodzi się o Twoje subiektywne odczucia, nic co można obiektywnie podważyć.
komentarz 30 lipca 2020 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
Wybór języka zawsze jest subiektywny, a argumenty za nimi  zależą od indywidualnej sytuacji. Nie lubię Javy ani C#, ale uważam, że w tym wypadku będą lepsze niż Rust/C++. Java ma Garbage collector, ale to jest coś dodatkowego. W Rust'cie są dodatkowe idee, ale dużo konstruktów występujących w innych językach, nie znajduje się w Rust'cie. Nie mówię, że ten jezyk jest zły. Rust i JS to moje ulubione języki (mam nawet koszulkę z Rustem ;P ), tylko, że wydaje mi się, że w tej sytuacji nie jest najlepszym wyborem. Czy ty uważasz inaczej? Że Rust to dobry wybór na start?
komentarz 30 lipca 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Uważam, że każdy język jest dobry na start, przecież to tylko start, nie podpisujemy cyrografu i nie musimy pisać w nim do końca życia. Moim zdaniem Rust łączy plusy C++, oraz wyklucza główne bolączki, daje większe możliwości od Javy, jeżeli chodzi o zarządzanie pamięcią. "Zawodowo" piszę w C++, używamy paradygmatu funkcyjnego, hobbistycznie piszę w Ruscie na STMy. Obecnie, jeżeli miałbym zacząć, jednocześnie kierując się w taką ścieżkę technologiczną jaką obecnie rozwijam, zacząłbym od rusta i pewnie szukałbym w nim pracy, co przy obecnym rynku jest w Polsce jest strzałem w kolano.
komentarz 30 lipca 2020 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)

"Każdy język jest dobry na start" - Ciekawa perspektywa, zgadzam się z nią po drobnej transformacji, czyli "nie przywiązujmy się do pierwszego języka". Ja zaczynałem od c++ i dużo mi to dało, nie polecam jednak go na start bo dużo ludzi będzie musiało się uczyć trudnych konceptów których nie będą używać (sławne wskaźniki) i w rezultacie zniechęcą się do programowania. Jeśli zaczną od python/js to od razu zobaczą wyniki. Więc to jest na plus zaczynania od "łatwych" języków, jednak pytanie czy ten filtr nie jest pożyteczny ¯\_(ツ)_/¯

komentarz 3 sierpnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)
nazywanie C++ TAKIEJ KOBYŁY  łatwym :D no nie chyba, nie to miałeś na myśłi .

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,196 wizyt
–1 głos
1 odpowiedź 177 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez karix-IT Użytkownik (520 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 559 wizyt

92,540 zapytań

141,383 odpowiedzi

319,481 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...