• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak ocenicie tą stronę www?

VPS Starter Arubacloud
+6 głosów
528 wizyt
pytanie zadane 29 lipca 2020 w Nasze projekty przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)

Strona jest w 100% mojego autorstwa i nie została upubliczniona w sieci.

Oczywiście z samych zdjęć dużo nie widać, ale głównie chodzi mi o sam design i kolorystykę: jak oceniacie i co sami byście zmienili.

Jak łatwo się domyśleć, strona robiona pod serwer TeamSpeak - oczywiście takowy nie istnieje.

1
komentarz 30 lipca 2020 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
Nie rozumiem, za co dostałem głosy w dół?
komentarz 4 sierpnia 2020 przez niezalogowany

@Bakkit, pozbyłbym się tylko lorem ipsum i urozmaicił sekcję "ostatnio dołączyli" nawet jeżeli to jest strona do nauki jQuery, bootstrap. 

8 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 4 sierpnia 2020 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

Raczej będzie to prawdą jeśli napiszę, że większość osób udzielających się na tym forum to programiści, którzy z designem mają niewiele wspólnego :)

Dlatego jeśli chodzi o feedback UI/UX proponowałabym udać się w miejsce, gdzie ludzie faktycznie się na tym znają, bo czytając komentarze tutaj można wywnioskować, że wszystko jest super, nic nie trzeba poprawiać, działaj w ten sposób dalej itd.

Minimalistyczna, ale dzięki temu wpisuje się w obecne trendy projektowania stron, więc jest ok.

Rzecz w tym, że właśnie w nic się nie wpisuje. https://www.awwwards.com/ - zerknij na faktyczne trendy jeśli chodzi o web design i porównaj ze swoim projektem, a zrozumiesz o co chodzi.

Polecam jeszcze:
https://collectui.com/challenges
dribbble.com
https://www.behance.net/

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np 'landing page' i będziesz mógł sobie obczaić projekty innych osób.

komentarz 4 sierpnia 2020 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
Ok, dzięki wielkie za radę!
+2 głosów
odpowiedź 29 lipca 2020 przez PanPrezes Obywatel (1,520 p.)
Ładna strona
1
komentarz 29 lipca 2020 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
Dzięki ;)
komentarz 29 lipca 2020 przez PanPrezes Obywatel (1,520 p.)
Jak będzie już upubliczniona to wyślij mi link.
+1 głos
odpowiedź 29 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
Wygląda fajnie, ale po samych zdjęciach mało widać... Niemniej pomysł fajny :D
komentarz 29 lipca 2020 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
Dzięki
komentarz 30 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
Tak mnie teraz zaciekawiło. Napisane samodzielnie, czy masz od tego jakiś program/stronę?
komentarz 30 lipca 2020 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
Linijka po linijce, z bibliotek i frameworków wykorzystałem tylko scssa, bootstrapa i jquery
+1 głos
odpowiedź 29 lipca 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
szału nie ma, przyjemna dla oka.
2
komentarz 29 lipca 2020 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
Dzięki
komentarz 4 sierpnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

@Bakkit,

nie ma za co, lepszej bym nie zrobił więc nie mam co się wypowiadać negatywnie.
Wole przyjemne dla oka, niż strzelając animacjami byle upchać co popadnie

+1 głos
odpowiedź 29 lipca 2020 przez gnu_ewm Gaduła (3,340 p.)
Estetycznie i schludnie. Mi się podoba. Możesz gdzieś dać kod źródłowy?
komentarz 29 lipca 2020 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
Dzięki, za niedługo planuje udostępnić na github pages, wtedy dam znać tutaj.
+1 głos
odpowiedź 3 sierpnia 2020 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)
Wygląda dobrze na pierwszy rzut oka.

Mam pewne zastrzeżenia do przedostatniego zdjęcia. Czy jeżeli zarejestruję się jeden użytkownik to będzie pokazane 00001 czy 1? Chyba, że ten efekt był zamierzony :D
1
komentarz 3 sierpnia 2020 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
Dzięki!

Póki co jest tam wstawione "00000", ponieważ do tego projektu nie napisałem backendu. Oczywiście wtedy będzie wyświetlane "1".
+1 głos
odpowiedź 4 sierpnia 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Nuda nuda nuda... Szaro... Z minimalizmem nie ma nic wspólnego. Zdjęcia stockowe to zawsze kiepski wybór. A najbardziej kłuje w oczy brak identyfikacji wizualnej. Gdy zaczynałem przygodę z designem też tak wyglądały moje pierwsze projekty, więc domyślam się, że jeszcze nie masz odpowiedniego skila. A to w przypadku projektowania robi ogromną różnicę. Tak więc ćwicz ćwicz i jeszcze raz ćwicz . Polecam też przeglądać Dribbble i Behance w poszukiwaniu inspiracji i nowych trendów.
komentarz 4 sierpnia 2020 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
Dzięki :)
0 głosów
odpowiedź 3 sierpnia 2020 przez Dimur82 Nowicjusz (160 p.)
Minimalistyczna, ale dzięki temu wpisuje się w obecne trendy projektowania stron, więc jest ok.
komentarz 3 sierpnia 2020 przez niezalogowany
Strona ładna. Ale korzystając z bibliotek Bootstrapa nieoptymalna. Ciężkie pliki CSS i jQuery. Zaletą oczywiście podejścia jest takie, że nie musisz się martwić o większość rzeczy, bo większa część jest już wygenerowana. Ale z kolei użytkownik pobiera masę klas CSS, z których pewnie nie korzystasz. Ale wygląd ładny.
komentarz 3 sierpnia 2020 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)

@Dimur82, Dzięki.

Wykorzystałem Bootstrapa i JQuery m.in. dlatego, że ten projekt posłużył mi do nauki tych bibliotek.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 494 wizyt
+5 głosów
0 odpowiedzi 233 wizyt
pytanie zadane 20 października 2018 w Nasze projekty przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 165 wizyt
pytanie zadane 15 września 2017 w HTML i CSS przez sliwa003 Nowicjusz (120 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...