• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia, rekrutacja

Object Storage Arubacloud
0 głosów
502 wizyt
pytanie zadane 28 lipca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Huskyy2001 Nowicjusz (120 p.)
Mam dylemat z wyborem wartościowych studiów, maturę rozszerzona z matematyki napisałem na około 76 procent(troszkę podwinęła mi się noga) bo celowałem wyżej. podstawę na setkę.

Angielski rozszerzony około 80 procent.

Doskonale zdaje sobie sprawę że agh przeleciało mi obok nosa i nie mam tam szans. Stąd szukam alternatyw, myślałem o informatyce na UJ bo ma dużo matematyki i mało fizyki której nie lubię, albo politechnika krakowska. Macie może jakieś rady? Polecacie jakiś inny?

Interesuje się sztuczna inteligencja i studia które uczą tego to byłby cud, może znacie taka uczelnie?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 29 lipca 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)
To nie informatyka na UJ :) ... sztuczna inteligencja, raczej nie na studiach chyba że dopiero na magisterce.
Ale takie rzeczy to sa na podyplomowych studiach, sztuczna inteligencja jest daleka od informatki "samej w sobie" tym bardziej tej scisłej uznawanej przez uczelnie która opiera się głównie o analize algorytmów, analize danych i raczej nie sztuczną inteligencje, a BIG-DATA< data science, wiem żę to poniekąd jest powiązane, ale interfejs-móżg-komputer np, czy zastosowania machine learning to na uczelni w sylabusie nie znajdziesz, chyba że robotyka na AGH only
komentarz 29 lipca 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Sztuczna inteligencja jest jedną z specjalizacji na między innymi PJATKu, na poziomie inżyniera.
1
komentarz 29 lipca 2020 przez Maciek414 Obywatel (1,080 p.)
Sporo uczelni ma chociaż jakieś zakłady sztucznej inteligencji i zdarzają się jakieś realizacje przedmiotów w tym temacie. Na uczelniach na których jest pewna elastyczność dobierania sobie przedmiotów, możesz teoretycznie wziąć kilka przedmiotów z zakresu sztucznej inteligencji ale raczej ciężko o kierunek temu poświęcony.
Ogólnie rzecz biorąc radziłbym się zastanowić nad odpalaniem się jakoś mocno w sztuczną inteligencję chyba, że faktycznie już wiesz z czym to się je i że jest to dla ciebie. Wiele osób wyobraża sobie, że kryje się za tym jakaś niesamowita magia i niestety będzie ich czekało mocne rozczarowanie.
komentarz 30 lipca 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)

@tkz, to przejrzyj sylabusa UJ :D ... zresztą ja skończyłem infe na UJ magisterke i robiłem podyplomówkę na agh, o sztucznej inteligencji :D ... mało jest 

komentarz 30 lipca 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

Sztuczna inteligencja jest jedną z specjalizacji na między innymi PJATKu, na poziomie inżyniera.

Nie pisałem o UJ. 

komentarz 30 lipca 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)
wiem, ale ja mówię o właśnie tego typu uczelniach  gdzie pod pojęciem INFORMATYKA jest ... klasyczna stara infa i stare materiały, typowo jak dawniej pod takiego "informatyka" - do nauczania w szkole, lub na studia

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 489 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez profsor500 Użytkownik (610 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 856 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 377 wizyt

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,477 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...