• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dlaczego wyższa rozdzielczośc na youtube obciąża procesor, a w tym samym momencie karta graficzna się nudzi?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,257 wizyt
pytanie zadane 28 lipca 2020 w Sprzęt komputerowy przez remoh Początkujący (390 p.)
edycja 28 lipca 2020 przez remoh

Witam,

Złożyłem sobie drugi bardzo budżetowy komputer tylko do przeglądania internetu i multimediów.

Procesor i3 530 2,8gHz 2rdzenie 4wątki (podkręcony stabilnie do 4,2gHz)

Karta graficzna Radeon R7 260x 2048 RAM

RAM 4GB 1600mHz (Plik wymiany ustawiony na Dysku SSD na sztywno 4-8GB)

 

Wszystko śmiga bardzo szybko i stabilnie. Da się nawet grać  w Wiedźmina 3 w Full HD na 40fps przy wszystkich ustawieniach na niskim poziomie (tylko ramy niedomagają i korzysta z pliku wymiany ale jak już pisałem to komputer do internetu i mulitmediów).

Zastanawia mnie tylko Youtube.

Gdy włączam jakikolwiek film na 480p to użycie procesora jest na poziomie 10% lub mniej, karta graficzna też się nudzi. Jednak, gdy zmieniam na 1080p to użycie procesora waha się od 50-60%, a karta graficzna ma nie więcej niż 15% użycia.

Czy da się ustawić by Youtube renderowało obraz za pośrednictwem karty graficznej?

Teraz to jeszcze nie jest problem bo skoki do 100% mam tylko przy jednoczesnym odtwarzaniu filmu i wchodzeniem w interakcje z interface'm Youtube'a (przewijanie komentarzy etc.). Niestety podejrzewam, że w niedalekiej przyszłości samo odtwarzanie będzie mi orało proca w 100%.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 lipca 2020 przez gnu_ewm Gaduła (3,340 p.)
Jaka przeglądarka? Wiem, że Firefox ma takie coś jak WebRender, czyli renderowanie stron za pomocą GPU. Aby to włączyć należy wejść na adres about:config, wyszukać glx.webrender.all i ustawić wartość true (oczywiście kiedy będzie ustawione na wartość false).
komentarz 28 lipca 2020 przez remoh Początkujący (390 p.)
edycja 28 lipca 2020 przez remoh
Aktualnie korzystam z Chrome. Ale dzięki za pomysł przetestuje podobne zmiany w about:flags na chrome. Widzę, że są podobne opcje

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 232 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez mhvw Początkujący (350 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 53 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...