• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Onclick w php bez odświerzania strony

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
266 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2020 w PHP przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
Cześć, na stronie php mam kilka przycisków, i w zależności od naciśniętego przycisku, cichnąłbym wykonać odpowiedni kod php.

Zależy mi na php, ponieważ funkcja, która ma zostać wywołana, będzie wykonywała kod na podstawie zmiennej php, a bardzo nie chcę udzielać dostępu do tej zmiennej użytkownikowi...

Wartość tej zmiennej zmienia się po każdym odświeżeniu strony, dlatego niechałbym aby strona była odświeżana.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 27 lipca 2020 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,280 p.)
AJAX + sesja?
komentarz 27 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
Szczerze mówiąc nigdy nie zagłębiałem się w AJAXa. Podałbyś jakieś fajne źródło na ten temat?
komentarz 27 lipca 2020 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,280 p.)
komentarz 27 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
Dzięki, trochę poczytałem na ten temat, ale wszędzie było połączenie AJAX + JS (głównie innerHTML) a jak użyć tego, kiedy chcę wywołać funkcję PHP? albo chociażby echo?
komentarz 27 lipca 2020 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,280 p.)
Serwer wykona kod PHP i zwróci ci odpowiedź (wynik wywołania funkcji, może być też echo), a JS wypisze ją na stronie.
komentarz 27 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
Mógłbym prosić o przykład takiego kodu? Jestem dość nowy w temacie i nie za bardzo rozumiem o czym mówisz...
komentarz 28 lipca 2020 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,280 p.)

Przykład z użyciem PHP na serwerze masz na jednej z podanych stron -

https://www.w3schools.com/xml/ajax_php.asp

 

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 276 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 356 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 194 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...