• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dlaczego komputer mi nie widzi pendrive'a przy instalacji systemu operacyjnego

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
410 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Damian12345 Bywalec (2,940 p.)
Jest na nim Ubuntu server. Nie mogę dać zdjęcia bo jestem na telefonie i nie chce się wysłać. Ale są tak:

Floppy group

Network boot group

CD-ROM group

Hard drive group
komentarz 27 lipca 2020 przez trzczy Gaduła (3,280 p.)
Masz przy starcie kompa informację typu PRESS F12 KEY TO SELECT BOOT DEVICE?

Jeśli tak, to naciśnij odpowiedni klawisz i wybierz boot device bez wchodzenia do BIOS. Jak na liście napędów nie będzie tego pena, to włącz w BIOS Load Optimized Defaults i wtedy spróbuj. Jak dalej nie działa, to podaj model płyty głównej. Może ktoś ci problem wygoogla.
komentarz 27 lipca 2020 przez Damian12345 Bywalec (2,940 p.)
edycja 27 lipca 2020 przez Damian12345
Mam takie coś że na górze pisze select boot device potem na dole są 2 opcje które mogę wybrać czyli:

HP CDDVDW TS-H653R

Realtek PXE B02 DOO

I na samym dole jest napis:

Up or down Arrow: Move Enter: Select boot device F4: Boot using default
komentarz 28 lipca 2020 przez trzczy Gaduła (3,280 p.)
Ja zawsze przez takie menu bootuję bez żadnych dodatkowych ustawień w BIOS. Ale dziwne, że u ciebie nie ma na tej liście tego pena USB. Nie ma też głównego twardego dysku, ale może wyjąłeś.

 

To co masz na tej liście do wyboru to tylko bootowanie przez sieć, przez kartę sieciową, czyli PXE oraz napęd DVD.

 

Zrób w BIOS: Load Optimized Defaults. Może wtedy ten pen się pokaże na tej liście.

 

 

W ogóle to markowy pen, czy jakiś no name? Bo peny często też się psują.
komentarz 28 lipca 2020 przez trzczy Gaduła (3,280 p.)

@Damian12345, jeszcze 1 pomysł... czy w normalnym systemie, który masz na kompie, linuksie czy tam windowsie, ten pen w tym gnieździe USB jest widoczny? Bo może np. gniazdo USB nie jest połączone z płytą główną.

komentarz 28 lipca 2020 przez Damian12345 Bywalec (2,940 p.)
edycja 28 lipca 2020 przez Damian12345

Zanim odinstalowałem windowsa to był i normalnie działał i sprawdziłem i jest podłączone i jak kliknąłem F4 to najpierw coś tam się ładowało i potem się pojawił napis: 

Reboot and Select Prosper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key 

Czyli na pl: 

Uruchom ponownie i wybierz odpowiednie urządzenie rozruchowe lub włóż nośnik rozruchowy do wybranego urządzenia rozruchowego i naciśnij klawisz 

Może kupię pendrive'a z zainstalowanym już

komentarz 28 lipca 2020 przez trzczy Gaduła (3,280 p.)
A co z tym Load defaults w BIOS? No i jeszcze mógłbyś podać model płyty głównej.
komentarz 28 lipca 2020 przez Damian12345 Bywalec (2,940 p.)
Już mi się instaluje tylko jest jeszcze jeden problem  mam wybrać voluminy i pisze devices: i tu takie 3 pola do wyboru tylko że tam nic nie pisze w żadnym polu i jak kliknę w jakieś to się odrazu restartuje i instalacja od nowa
komentarz 28 lipca 2020 przez trzczy Gaduła (3,280 p.)

Tu masz opisane.

https://linuxhint.com/install_ubuntu_server_1804/

Na którym etapie jesteś?

komentarz 28 lipca 2020 przez Damian12345 Bywalec (2,940 p.)
Łącznie ze wszystkimi na 11 bo na 10 mi się pokazało że muszę to zrobić ręcznie

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 614 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 191 wizyt
pytanie zadane 13 marca 2020 w Sprzęt komputerowy przez chrystian Gaduła (4,780 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 962 wizyt

92,452 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,074 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...