• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Cele związane z programowaniem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
478 wizyt
pytanie zadane 24 lipca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez MiKasProgramista Początkujący (350 p.)
Cześć,

Proszę o przykłady dobrze sformułowanego celu jeśli chodzi o naukę programowania, np. korzystając z metody SMART. Czy cel np. Do końca roku przerobię kurs na YT związany z tym językiem ma sens?

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 24 lipca 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,770 p.)
nie skupiać się na pierdołach tylko na ciężkiej pracy, nie "tracić czasu na bzdurne teorie metody KOGNITYWNE,SMART, JAKIEŚ WYNALAZKI", cuda wianki tylko po prostu robić.
Nie non stop oglądać filmy motywacyjne, czy podcasty o tym jak być kreatywny,  jakiej metody w nauce stosować etc....

to jest predestynacja ;] po prostu robić, wymyślić projekt, wymyślić CEL- DZIAŁANIA i robić,  też nie wiem co Ty chcesz robić, co chcesz pisać, tworzyć w czym, to Ci nie doradzę
komentarz 26 lipca 2020 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
Weź pod uwagę to, że nie każdy wie, co robić :)

Np ja bez wyraźnie ustalonych celów i priorytetów nie wiem za co się zabrać, a to dlatego że jest sporo rzeczy, kórych chciałabym się uczyć i które chciałabym robić + zazwyczaj (niestety) chciałabym robić wszystko na raz.
komentarz 26 lipca 2020 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)
Dlatego powstała matematyka. Ludzie wymyślają problemy, żeby je później rozwiązać. W programowaniu jest dosłownie to samo. Wymyślasz temat i działasz. Poszukaj na necie zadań jak nie potrafisz stworzyć swojego problemu
komentarz 27 lipca 2020 przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)

@Wiciorny,
 Oj tak. Wreszcie ktoś to powiedział :D

komentarz 27 lipca 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,770 p.)
taka prawda stary, to jest typowa predestynacja :D
+1 głos
odpowiedź 26 lipca 2020 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
Jeśli chodzi o cele SMART dotyczące nauki programowania to nie różnią się przecież one niczym od innych celów.

Ten przykład, który podałeś po części ma sens, ale czy faktycznie jest on dla Ciebie atrakcyjny, jest wyzwaniem? Bo kurs YT w pół roku nie wydaje się być żadnym wielkim wyzwaniem :) a taka "atrakcyjność" to przecież jedna z cech celu SMART.
komentarz 26 lipca 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Kwestia semantyki. Czy "przerobić" oznacza zrozumieć, czy przelecieć przez zagadnienir. Pół roku, to mało czasu na zrozumienie czegoś w IT, bo nagle dochodzi do Ciebie, że musisz zrozumieć jeszcze trzy inne tematy, by lepiej pojąć zagadnienie od którego zaczęłaś.
komentarz 28 lipca 2020 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
W sumie masz rację, powinno się być jeszcze bardziej konkretnym jeśli chodzi o dobieranie słów.

Tutaj była mowa tylko o YT. Jak dla mnie to główny cel np "Zostanie Junior Frontend Developerem" można rozbić na sporo mniejsze. Wiadomo, że to zajmuje sporo czasu. Wiem z własnego doświadczenia, bo mi zajęło równy rok :)

Ale sam kurs na YT może być mniejszym celem i to już można ogarnąć np w tydzień czy dwa.
0 głosów
odpowiedź 24 lipca 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Yhm, zalezy? Nawet nie wiem co chcesz osiagnac, wiec jak odpowiedziec Ci na to pytanie? Chcesz sie nauczyc jakiegos jezyka, no to zrob sobie liste must have na start, przerob to i pozniej zaplanuj wiekszy projekt, gdzie bedziesz potrzebowal innych rzeczy, zeby zdobyc nowa wiedze. Zalozenia mowienie w 3 dni zrobie to, konczy sie czasami zle, bo nagle dostaniesz jakis wazny termin, wyjezdzasz na 2 dni, gdzie ciagle jestes po za domem. Albo gdy pracujesz nie regularnie i nie wiesz ile przepracujesz w danym dniu

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 138 wizyt
pytanie zadane 7 września 2020 w Offtop przez lukasz07it Początkujący (290 p.)
–3 głosów
1 odpowiedź 419 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2019 w Offtop przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 460 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,617 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...